Plany teatrów na sezon 2017/2018

31-07-2017
14-08-2017
To będzie intensywny i ciekawy sezon dla "Bajki"
Kierownik artystyczny Sceny Lalek "Bajka" Teatru Cieszyńskiego w Czeskim Cieszynie, Jakub Tomoszek zdradza kilka faktów dotyczących zbliżających się premier w nowym sezonie artystycznym, a także odnosi się do planowanej przeprowadzki "Bajki".
10-08-2017
Ostatni sezon
Za chwilę rozpocznie się sezon teatralny 2017/18, który nazywam ostatnim sezonem. Coś się w polskim teatrze kończy na bardzo wielu poziomach: artystycznym, organizacyjnym, finansowym i pokoleniowym - pisze na swoim blogu Mike Urbaniak.
31-07-2017
Kielce. To będzie hitowy sezon w Teatrze Żeromskiego
Sześć premier czeka nas w nadchodzącym sezonie w Teatrze Żeromskiego. Na kieleckiej scenie zobaczymy sztuki najważniejszych polskich reżyserów, m.in. Mai Kleczewskiej, Moniki Strzępki, Mikołaja Grabowskiego i Wiktora Rubina.
31-07-2017
Sprostamy wyzwaniom współczesności
- Budynek teatru jest w części pod ochroną konserwatorską. To co podobało nam się w wybranej pracy, to umiejętne i eleganckie połączenie wytycznych konserwatora z uporządkowaniem funkcji teatralnych i zaimplementowaniem w istniejącą tkankę nowoczesnych rozwiązań - Michał Kotański, dyrektor Teatru im. Żeromskiego w Kielcach opowiada o przebudowie siedziby i planach na najbliższy sezon.
31-07-2017
Warszawa. Październik w Teatrze Kwadrat
Jesienią w teatrach dzieje się najwięcej. A co czeka na widzów w Kwadracie?
31-07-2017
Warszawa. Plany TR Warszawa na nadchodzący sezon
Spektakl Michała Borczucha na podstawie epopei Karla Ove Knausgarda "Moja walka", nowa sztuka niemieckiego reżysera René Pollescha i adaptacja jednej z najważniejszych powieści XX wieku - "Mistrza i Małgorzaty" Michaiła Bułhakowa w reż. rosyjskiego wizjonera Konstantina Bogomołowa to propozycje TR Warszawa na nadchodzący sezon.