Próba odwołania dyrektora Cezarego Morawskiego

27-04-2017
30-10-2018
Dramat Teatru Polskiego we Wrocławiu
Aktorzy to PiS-owski minister kultury, uległy wobec jego decyzji wojewoda, konserwatywny wicemarszałek z PSL-u i zbuntowany były szef Polskiego z Nowoczesnej. Cezary Morawski w tej obsadzie jest marnym, choć sowicie opłacanym statystą - pisze Magda Piekarska w Gazecie Wyborczej - Wrocław.
19-09-2018
Polemika z Bronisławem Wildsteinem
W najnowszym tygodniku "Sieci " w artykule "Dwa listy, czyli czyj teatr" Bronisław Wildstein kłamie. A kłamstwa należy prostować - pisze do e-teatru Łukasz Jaskuła.
13-07-2018
Wrocław. Aktorka Marta Zięba wygrała proces z Cezarym Morawskim
Aktorka Marta Zięba miała prawo protestować przeciwko zmianom w Teatrze Polskim we Wrocławiu. Miała prawo walczyć o to miejsce pracy i wyrażać swoje zdanie o zmianach w tej instytucji - tak uznał Sąd Apelacyjny we Wrocławiu. A to daje podstawę, by Morawskiego odwołać.
09-05-2018
Andrzej Kłak: Nie mam czasu na te swoje lęki
- Spotkał mnie gdzieś na korytarzu w hotelu Krzysztof Mieszkowski, zapytał, jakie mam plany, i ja mu odpowiedziałem: "Wypić piwo". Zamiast wstać, powiedzieć: "Dzień dobry, szukam pracy", to powiedziałem "Wypić piwo". No i sobie poszedł. Rozmowa z Andrzejem Kłakiem w dwutygodniku.com
27-04-2018
Piotr Rudzki: Historia Teatru Polskiego nie zakończy się na Morawskim
- Teatr to ludzie z pomysłami, ideami, ludzie otwarci na wyzwania artystyczne. Jednak ich zapał często ogranicza patriarchalny i opresyjny model dyrektorski, dyrektora modernistycznego wizjonera, demiurga. Być może nadszedł czas na jego zmianę - mówi Piotr Rudzki z Teatru Polskiego- W Podziemiu, w rozmowie z Michałem Hernesem.
12-04-2018
NSA oddalił kasację w sprawie odwołania dyrektora Teatru Polskiego
Odwołanie Cezarego Morawskiego było niezgodne z prawem - tak uznał Naczelny Sąd Administracyjny w Warszawie, który we wtorek oddalił skargę kasacyjną Zarządu Województwa Dolnośląskiego. - Podejmiemy kolejną próbę odwołania dyrektora, tym bardziej że jesteśmy przekonani, że mamy ku temu argumenty - mówi Michał Nowakowski, rzecznik Dolnośląskiego Urzędu Marszałkowskiego.
10-04-2018
Wrocław-Warszawa. NSA oddalił skargę ws. odwołania Morawskiego z funkcji dyrektora Teatru Polskiego
Naczelny Sąd Administracyjny w Warszawie oddalił skargę kasacyjną złożoną przez zarząd województwa dolnośląskiego ws. unieważnienia przez wojewodę dolnośląskiego uchwały o odwołaniu Cezarego Morawskiego z funkcji dyrektora Teatru Polskiego we Wrocławiu. Orzeczenie jest prawomocne.
17-01-2018
Perły i Plewy 2017
Rok 2017 był dla kultury trudny, ale właśnie w takich czasach kultura nabiera szczególnego znaczenia. Jak powiedział jeden z naszych rozmówców, staje się ona języczkiem u wagi, barometrem tego, co się dzieje w kraju. Zapytaliśmy ekspertów kulturalnych i ludzi obcujących z kulturą na co dzień, co z naszego rocznego dorobku utkwiło im pamięci, co wydawało się perłą, a co plewą - czytamy w Przeglądzie.
29-12-2017
Rok 2017 w kulturze: Roszady na stanowiskach elektryzowały publiczność bardziej niż premiery
Budzący kontrowersje konkurs, odwołanie dotychczasowego dyrektora, protesty artystów i publiczności, petycje do władz, nowe rządy, wreszcie- artystyczny kryzys. To scenariusz, który w 2017 można było obserwować na niemal wszystkich polach kultury - pisze Aleksandra Suława w Dzienniku Polskim.
22-12-2017
Bezsilność ze strachu, czyli Powinności recenzenta teatralnego
Łukasz Drewniak w swoim tekście "Ghandi [sic!] i krytyka polska" namawia recenzentów teatralnych, aby zachowywali milczenie "z bezsilności" wypływające wobec takich zjawisk, jak Teatr Polski we Wrocławiu pod nową dyrekcją czy Narodowy Stary Teatr w Krakowie od stycznia, gdy nowe kierownictwo pokaże swoją wizję tej sceny. Nie zgadzam się z tym absolutnie i z zasadniczych powodów - pisze Piotr Rudzki.
15-12-2017
Co w teatrze jest możliwe? Dyskusja na Boskiej
Podczas debaty "Co jest możliwe, gdy nic nie jest możliwe?", przedstawiciele środowiska teatralnego dyskutowali o sytuacji Narodowego Starego Teatru w Krakowie i Teatru Polskiego we Wrocławiu oraz wpływie władzy na jakość artystycznych propozycji - pisze Łukasz Gazur w Dzienniku Polskim.
05-12-2017
Wrocław. Naczelny Sąd Administracyjny uchylił wyrok ws. Teatru Polskiego
Wojewódzki sąd administracyjny będzie musiał ponownie zająć się sprawą wrocławskiego teatru. Tak wynika z orzeczenia NSA sprzed kilku dni.
01-12-2017
Poszerzenie pola walki
Polska kultura jest zawłaszczona przez krzykliwą garstkę uzurpatorów, którzy nie mają zamiaru budować pozorów kultury narodowej. Nadeszła pora na głębszą refleksję nad tym, kto i jak opowiada o naszych czasach, co pozostanie po naszych pokoleniach dla potomnych - pisze Witold Gadowski w Gazecie Polskiej.
05-10-2017
Wrocław. List otwarty do marszałka województwa dolnośląskiego
Wobec decyzji Sądu Administracyjnego z dnia 4 października 2017r. - a tym samym wobec nierozwiązanej i absurdalnie pogłębiającej się dramatycznej sytuacji Teatru Polskiego we Wrocławiu; wobec jego artystycznej ruiny, urągającej tej scenie, jej artystom i widzom - my, Publiczność Teatru Polskiego we Wrocławiu oraz Stowarzyszenie Widzów Teatrów Publicznych domagamy się od Marszałka Cezarego Przybylskiego oraz całego Zarządu Urzędu Marszałkowskiego podjęcia planu zaradczego.
04-10-2017
Jest decyzja sądu: Cezary Morawski zostaje w Teatrze Polskim. "Będzie materiał na kolejny spektakl"
Wojewoda miał prawo uchylić decyzję zarządu województwa o odwołaniu dyrektora Teatru Polskiego we Wrocławiu - postanowił Wojewódzki Sąd Administracyjny. Cezary Morawski może kierować wrocławską sceną do 2020 roku. O decyzji pisze Magda Piekarska w Gazecie Wyborczej - Wrocław.
04-10-2017
Wrocław. Wojewoda: Wierzę, że dzisiejsza decyzja sądu spowoduje powrót stabilności do Teatru Polskiego
- Głęboko wierzę, że wyrok, który dzisiaj zapadł, spowoduje stabilizację w instytucji kultury, jaką jest Teatr Polski - komentował dzisiaj decyzję Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak.
04-10-2017
Wrocław. Sąd oddalił skargę ws. odwołania Morawskiego z funkcji dyrektora Teatru Polskiego
Sąd Administracyjny we Wrocławiu oddalił w środę skargę złożoną przez zarząd województwa dolnośląskiego ws. unieważnienia przez wojewodę dolnośląskiego uchwały o odwołaniu Cezarego Morawskiego z funkcji dyrektora Teatru Polskiego we Wrocławiu. Orzeczenie jest nieprawomocne.
21-09-2017
Wrocław. Sąd zdecyduje, co z odwołaniem Cezarego Morawskiego ze stanowiska dyrektora Teatru Polskiego
Wojewódzki Sąd Administracyjny ma dziś zdecydować, czy wojewoda dolnośląski zgodnie z prawem zablokował decyzję marszałka województwa o odwołaniu Cezarego Morawskiego ze stanowiska dyrektora Teatru Polskiego.
21-09-2017
Wrocław. Teatr Polski bez wyroku
Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu nie ogłosił dziś wyroku w sprawie Cezarego Morawskiego.
22-08-2017
Wrocław. List otwarty do minister Wandy Zwinogrodzkiej
Oddajcie nam "Dziady", nie niszczcie artystycznego teatru w Polsce.
08-08-2017
Wrocław. Teatr Polski w coraz większych długach. Frekwencja coraz niższa
Dolnośląski marszałek apeluje do ministra kultury o wspólny namysł nad sytuacją w Teatrze Polskim we Wrocławiu. Mimo bowiem zwiększenia dotacji teatr się zadłuża, a frekwencja jest bardzo niska.
08-08-2017
Rok szkolny skończony
Tyle w tym sezonie było niefajnego, że słabo się robi, gdy o tym pomyśleć, więc może zrobię jak Scarlett O'Hara i pomyślę o tym jutro. Bo co ja mam powiedzieć, gdy mi Cezary Morawski tłumaczy, że narobił długów, bo widownia jest niegrzeczna i nie chce przychodzić? - o mijającym sezonie pisze Maciej Stroiński w Przekroju.
22-06-2017
Teatralne sitwowisko. Sztuka wyrywania kasy
Teatr Polski we Wrocławiu od roku jest obiektem walki o utracone wpływy. Kluczową rolę w sporze odgrywa były dyrektor Krzysztof Mieszkowski, obecnie poseł Nowoczesnej, i jego akolici - m.in. osoby, które pobierały pieniądze z kasy teatru w czasie, gdy kierował on tą placówką - pisze Dorota Kania w Gazecie Polskiej.
14-06-2017
Wrocław. Cezary Przybylski: Teatr Polski pod kierownictwem pana Morawskiego będzie ulegał dalszej degradacji
Marszałek województwa dolnośląskiego wydał oświadczenie w sprawie sporu dotyczącego odwołania dyrektora Teatru Polskiego Cezarego Morawskiego. Przybylski zarzuca mu m.in. to, że teatr "pogrążony jest w organizacyjnym i artystycznym kryzysie", a wojewodzie Pawłowi Hreniakowi, że angażując się w spór, "wszedł w obszar kompetencji, które nigdy nie zostały wojewodzie przyznane".
13-06-2017
Czy da się reanimować Teatr Polski? "Trzeba go wyrwać z gier politycznych"
Przez dwie godziny uczestnicy debaty w Capitolu szukali wyjścia z pata, w którym znalazł się Teatr Polski we Wrocławiu. Powróciła propozycja radykalnego rozwiązania: likwidacji największej dolnośląskiej sceny i powołania w jej miejsce nowej instytucji - Novego Teatru Polskiego - pisze Magda Piekarska w Gazecie Wyborczej - Wrocław.
13-06-2017
Wrocław. Sąd odrzucił skargi na decyzję wojewody ws. uchwały o odwołaniu dyr. Morawskiego
Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu odrzucił skargi zarządu woj. dolnośląskiego na decyzje wojewody dolnośląskiego o wstrzymaniu uchwał w sprawach: odwołania dyr. Teatru Polskiego Cezarego Morawskiego oraz powołania na tę funkcję Remigiusza Lenczyka.
02-06-2017
Wrocław. Aktorzy Teatru Polskiego: "Dyrektor Morawski wysłał z nami szpiega"
Na kanadyjskie tournée "Wycinki" Cezary Morawski wysłał nową koordynatorkę wyjazdów zagranicznych w Teatrze Polskim. Według aktorów jej zadaniem jest wywoływanie konfliktów i pisanie donosów na krnąbrnych artystów.
31-05-2017
Wrocław. List otwarty Konrada Imieli ws. Teatru Polskiego
Śledzę doniesienia o sytuacji w Teatrze Polskim. Dowiedziałem się o kolejnym odsunięciu w czasie ruchów naprawczych w tej instytucji. Mam wrażenie, że coś sobie Panowie chcecie nawzajem udowodnić, jak to zwykle w polityce bywa - pisze w swoim liście do władz województwa dyrektor Teatru Muzycznego Capitol Konrad Imiela.
29-05-2017
Wrocław. Wojewoda reaktywuje Morawskiego
Według wojewody Pawła Hreniaka decyzja zarządu Dolnego Śląska o odwołaniu Cezarego Morawskiego z funkcji dyrektora Teatru Polskiego jest nieważna.
26-05-2017
Wrocław. Wicemarszałek Michalak: zaskarżymy unieważnienie uchwały o odwołaniu dyr. Morawskiego
Zaskarżenie do sądu decyzji wojewody dolnośląskiego, który unieważnił w piątek uchwałę zarządu województwa dolnośląskiego o odwołaniu Cezarego Morawskiego z funkcji dyrektora Teatru Polskiego we Wrocławiu - zapowiedział wicemarszałek województwa Jerzy Michalak.
26-05-2017
Wrocław. Wojewoda unieważnił uchwałę odwołującą Morawskiego z funkcji dyr. Teatru Polskiego
Wojewoda dolnośląski unieważnił w piątek uchwałę zarząd województwa dolnośląskiego o odwołaniu Cezarego Morawskiego z funkcji dyrektora Teatru Polskiego.
18-05-2017
Wrocław. Akcja Demokracja ws. Teatru Polskiego
Jutro o godzinie 12.00 organizatorzy Akcji Demokracji "Ratujmy Teatr Polski we Wrocławiu" wręczą wojewodzie dolnośląskiemu Pawłowi Hreniakowi petycję, podpisaną przez ponad 9 tys. obywatelek i obywateli.
16-05-2017
Wrocław. Minister Gliński murem za Morawskim w Teatrze Polskim
Dolnośląski marszałek Cezary Przybylski spotkał się dzisiaj z ministrem kultury Piotrem Glińskim, żeby porozmawiać o sytuacji Teatru Polskiego. Bez efektu.
15-05-2017
Wanda Zwinogrodzka: Skrzywiony przekaz kształtuje potoczne wyobrażenia o teatrze
- Czy minister powinien wspierać proces degrengolady etosu sztuki scenicznej, przyznając dotacje na różne hałaśliwe brewerie, byle tylko zapewnić sobie święty spokój i uniknąć furiackich napaści? - zastanawia się w rozmowie z PAP wiceminister kultury Wanda Zwinogrodzka, oceniając sytuację we współczesnym teatrze polskim.
15-05-2017
Wrocław. Przybylski: Nie planujemy likwidacji Teatru Polskiego
- Nie planujemy likwidacji Teatru Polskiego we Wrocławiu - powiedział w poniedziałek PAP marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski po spotkaniu w MKiDN. Dodał, że w ocenie zarządu województwa Cezary Morawski został skutecznie odwołany z funkcji dyrektora teatru.
12-05-2017
Polityczna bitwa o teatr
- Tu już nie chodzi o sztukę. To takie przepychanki jak w przedszkolnej piaskownicy. To takie stroszenie piór, walka kogutów - o sytuacji w Teatrze Polskim we Wrocławiu z Maciejem Stuhrem rozmawia Piotr Kaszuwara.
12-05-2017
Remigiusz Lenczyk: Morawski manipuluje ludźmi w teatrze. Naobiecywał podwyżek, nastraszył, że premier rozwiąże zarząd województwa
- To nie pracownicy teatru nie chcą mnie wpuścić do środka. To Morawski mnie nie wpuszcza. I manipuluje nimi - naobiecywał podwyżek, nastraszył, że pani premier odwoła zarząd województwa, żeby go ocalić. A oni boją się o pracę - mówi Remigiusz Lenczyk, powołany na tymczasowego dyrektora Teatru Polskiego, w rozmowie z Magdą Piekarską w Gazecie Wyborczej - Wrocław.
12-05-2017
Wrocław. Aktor TP pisze do szefa "S"
- Historia pana rozliczy, co do tego nie mam wątpliwości, ale czy nie lepiej na starość spróbować się zrehabilitować? - pisze w liście otwartym do Leszka Nowaka, szefa "Solidarności" w Teatrze Polskim, aktor tej sceny Adam Szczyszczaj.
12-05-2017
Wrocław. W poniedziałek spotkanie ministra Glińskiego z marszałkiem Przybylskim ws. Teatru Polskiego
- W poniedziałek spotykam się z marszałkiem województwa dolnośląskiego Cezarym Przybylskim ws. Teatru Polskiego we Wrocławiu - poinformował w piątek minister kultury prof. Piotr Gliński. Dodał jednak, że głos ministra w tej sprawie jest "bardzo ograniczony".
10-05-2017
Wrocław. Co dalej z Teatrem Polskim?
Zarząd Województwa podjął decyzję o skierowaniu skargi do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego na postanowienia wojewody Pawła Hreniaka w sprawie wstrzymania odwołania Cezarego Morawskiego z funkcji dyrektora Teatru Polskiego oraz powierzenia jego obowiązków Remigiuszowi Leńczykowi.
10-05-2017
Wrocław. Czy może nie być Teatru Polskiego?
Spór w Teatrze Polskim we Wrocławiu nie ma końca. Powstał nawet pomysł, aby zlikwidować teatr, a w jego miejsce powołać nową instytucję kultury.
09-05-2017
Wrocław. Rozwiążą Teatr Polski?
Cezary Morawski, odwołany ze stanowiska dyrektor Teatru Polskiego we Wrocławiu, pojawił się wczoraj rano w pracy. Wobec blokowania decyzji urzędu marszałkowskiego przez PiS-owskiego wojewodę, rozważany jest pomysł rozwiązania Teatru Polskiego i powołania nowej instytucji - pisze Magda Piekarska w Gazecie Wyborczej - Wrocław.
09-05-2017
Wrocław. Decyzja wojewody wstrzymująca odwołanie dyr. Morawskiego zaskarżona do sądu
Zarząd woj. dolnośląskiego zaskarżył we wtorek do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego postanowienie wojewody wstrzymujące odwołanie Cezarego Morawskiego z funkcji dyrektora wrocławskiego Teatru Polskiego. Odwołanie i jego wstrzymanie nastąpiły 26 kwietnia br.
08-05-2017
Kto rządzi Teatrem Polskim?
- Kto w tym przedstawieniu jest halabardnikiem, kto błaznem, a kto królem Learem? - pyta profesor prawa, doradca samorządów. Z prof. Jerzym Korczakiem, ekspertem prawa samorządowego, rozmawia Magda Piekarska w Gazecie Wyborczej - Wrocław.
08-05-2017
Wrocław. Cezary Morawski wrócił do pracy w Teatrze Polskim po zwolnieniu lekarskim
Cezary Morawski wrócił w poniedziałek, po zwolnieniu lekarskim, do pracy na stanowisku dyrektora Teatru Polskiego we Wrocławiu. Po koniec kwietnia zarząd województwa odwołał go z tej funkcji, ale uchwałę zarządu wstrzymał wojewoda dolnośląski.
08-05-2017
Wrocław. Morawski już zdrowy. Chociaż odwołany, znów pracuje w teatrze
Cezary Morawski, odwołany ze stanowiska dyrektor Teatru Polskiego we Wrocławiu, pojawił się w poniedziałek rano w pracy. Przed wejściem opowiadał dziennikarzom m.in. o przygotowywanej na 19 maja premierze "Biedermanna i podpalaczy" w reżyserii Silke Fischer.
04-05-2017
"Dobra zmiana" i samorządowcy z PO wspólnie niszczą progresywny teatr
- Spodziewam się marszu PiS przez teatralne instytucje - mówi reżyserka Weronika Szczawińska w rozmowie z Jakubem Majmurkiem w Krytyce Politycznej.
02-05-2017
Wbijają gwoździe do trumny Teatru Polskiego
Trwający już dziewiąty miesiąc serial, którego tematem i głównym bohaterem jest Teatr Polski we Wrocławiu, wszedł w ostatnich dniach w kulminacyjną fazę, która kazała spodziewać się rychłego i spektakularnego finału. Jednak na zakończenie przyjdzie nam jeszcze poczekać - pisze Magda Piekarska w Gazecie Wyborczej - Wrocław.
02-05-2017
Wrocław. Nowak decyduje o Polskim
Pat w Teatrze Polskim we Wrocławiu trwa. Na głównego rozgrywającego wyrósł szef jednej z teatralnych pracowni, przewodniczący zakładowej "S" Leszek Nowak.
29-04-2017
Ciągłe zwroty akcji. Kto w końcu jest dyrektorem Teatru Polskiego we Wrocławiu?
Sytuacja w Polskim to odbicie sytuacji w kraju, podzielonym, zideologizowanym, systematycznie niszczonym przez polityków prowadzących swoje wojenki bez zwracania uwagi na skutki dla ludzi, instytucji, ich dorobku i znaczenia w kraju i za granicą - pisze Aneta Kyzioł w Polityce.
28-04-2017
Wrocław. Teatr Polski ma dwóch panów
Impas w Teatrze Polskim we Wrocławiu. Remigiuszowi Lenczykowi, który od środy pełni obowiązki szefa wrocławskiej sceny, nie udało się rozpocząć urzędowania.
28-04-2017
Wrocław. W Sejmiku Dolnośląskim odbyła się dyskusja nt. sytuacji w Teatrze Polskim
Dwie grupy pracowników Teatru Polskiego we Wrocławiu, które dzieli konflikt wokół osoby dyrektora tej instytucji, zadeklarowały chęć porozumienia podczas piątkowej sesji Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.
28-04-2017
Dyrektor Teatru Polskiego: Wstydzę się cały czas - jako wrocławianin, jako człowiek, który całe swoje życie przepracował w kulturze
- Moja misja powinna być tu krótka, przychodzę do Polskiego, żeby przygotować warunki pracy dla innych, pogodzić to towarzystwo. Nie powiem ile zarabiam, ale to nie jest nawet średnia krajowa - nie wzbogacę się tutaj. Kieruje mną przekonanie, że trzeba ratować ten teatr, że on potrzebuje zgody - mówi Remigiusz Lenczyk w rozmowie z Magdą Piekarską z Gazety Wyborczej - Wrocław.
27-04-2017
Wicemarszałek Michalak: Lenczykowi utrudnia się wykonywanie obowiązków
Remigiusz Lenczyk, powołany w środę przez zarząd województwa dolnośląskiego na stanowisko p.o. dyrektora Teatru Polskiego, w czwartek przyszedł do teatru, jednak część pracowników utrudnia mu wykonywanie obowiązków - wynika z informacji przekazanych przez wicemarszałka Jerzego Michalaka.
27-04-2017
Wrocław. Pracownicy teatru czekają na jednego dyrektora, albo dwóch
Pracownicy Teatru Polskiego po decyzji o odwołaniu Cezarego Morawskiego i powołaniu za niego tymczasowo Remigiusza Lenczyka, czekają na rozwój sytuacji i rozmowy. Z jednym dyrektorem albo z dwoma. W środę po południu przy Zapolskiej nie pojawił się żaden z nich.
27-04-2017
Wrocław. Przepychanki wokół dyrektora Morawskiego
Zarząd województwa dolnośląskiego odwołał w środę Cezarego Morawskiego z funkcji dyrektora Teatru Polskiego we Wrocławiu. Kilka minut po podjęciu uchwały wojewoda dolnośląski ją wstrzymał.
27-04-2017
Wrocław. Remigiusz Lenczyk nie mógł wejść do Teatru Polskiego
Remigiusz Lenczyk, który ma zastąpić Cezarego Morawskiego na stanowisku dyrektora Teatru Polskiego po raz pierwszy w czwartek przyszedł do pracy. Nie wpuszczono go do siedziby i wezwano policję.
27-04-2017
Wrocław. Rzecznik Teatru Polskiego: dyrektorem jest Cezary Morawski
Według prawa obowiązuje nas decyzja wojewody dolnośląskiego o wstrzymaniu uchwały zarządu województwa odwołującej dyrektora Teatru Polskiego we Wrocławiu, co oznacza, że nadal jest nim Cezary Morawski - poinformował rzecznik Teatru Polskiego we Wrocławiu Marek Perzyński.
27-04-2017
Wrocław. Teatr Polski nie Morawski
Zarząd województwa dolnośląskiego odwołał wczoraj Cezarego Morawskiego ze stanowiska dyrektora Teatru Polskiego. Wojewoda z PiS decyzję wstrzymał, choć nawet nie widział jej na oczy. A sam Morawski uciekł na zwolnienie lekarskie. Marszałek przekonuje, że mimo tych sztuczek odwołanie jest skuteczne.
27-04-2017
"Duch odnowy wejdzie do Polskiego". Opinie po odwołaniu Morawskiego
- Dalsza praca nad "Procesem" jest jak najbardziej możliwa. Jestem gotowy do startu. Jeśli wszystko dobrze pójdzie, premiera odbędzie się w listopadzie - zapowiada po odwołaniu Cezarego Morawskiego reżyser Krystian Lupa. Komentarze w Gazecie Wyborczej - Wrocław.
27-04-2017
Mission impossible. Co dalej z Teatrem Polskim we Wrocławiu
Po wielu miesiącach protestów artystów i publiczności Teatru Polskiego we Wrocławiu zarząd województwa dolnośląskiego odwołał wreszcie skompromitowanego dyrektora tej sceny, Cezarego Morawskiego - pisze Witold Mrozek w Gazecie Wyborczej.
26-04-2017
Wrocław. Cezary Morawski odwołany
Zarząd województwa dolnośląskiego odwołał dziś Cezarego Morawskiego z funkcji dyrektora Teatru Polskiego. Od września ubiegłego roku, odkąd Morawski kieruje wrocławskim teatrem, trwa protest części zespołu artystycznego oraz części publiczności.
26-04-2017
Wrocław. Rzecznik marszałka o odwołaniu Morawskiego
- W naszej opinii odwołanie Cezarego Morawskiego z funkcji dyrektora Teatru Polskiego odbyło się skutecznie - powiedział dziennikarzom rzecznik marszałka województwa dolnośląskiego Jarosław Perduta. Uchwałę o odwołaniu Morawskiego wstrzymał wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak.
26-04-2017
Wrocław. Wojewoda wstrzymał uchwałę o odwołaniu Morawskiego
Wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak podjął decyzję o wstrzymaniu uchwały zarządu województwa dolnośląskiego o odwołaniu Cezarego Morawskiego z funkcji dyrektora Teatru Polskiego.
26-04-2017
Wrocław. Zarząd województwa odwołał Cezarego Morawskiego, ale wojewoda wstrzymał uchwałę
Zarząd woj. dolnośląskiego odwołał Cezarego Morawskiego z funkcji szefa Teatru Polskiego we Wrocławiu. Uchwałę w tej sprawie wstrzymał jednak wojewoda dolnośląski. Urząd marszałkowski twierdzi, że odwołanie "odbyło się skutecznie". Urząd wojewódzki podkreśla, że Morawski nadal pełni funkcję dyrektora Teatru.
26-04-2017
Wrocław. Remigiusz Lenczyk w czwartek ma objąć obowiązki p.o. szefa Teatru Polskiego
Remigiusz Lenczyk, który został w środę powołany przez zarząd województwa dolnośląskiego na stanowisko p.o. dyrektora Teatru Polskiego, od jutra obejmie swoje obowiązki - zapowiedział wicemarszałek województwa dolnośląskiego Jerzy Michalak.
26-04-2017
Warszawa. Gliński o odwołaniu dyr. Morawskiego: Decyzja niezrozumiała i polityczna
- Decyzja niezrozumiała, moim zdaniem polityczna, czy nawet więcej niż polityczna, z jakimś podkładem walki ideologicznej - tak decyzję o odwołaniu dyrektora Teatru Polskiego we Wrocławiu Cezarego Morawskiego komentował w środę minister kultury Piotr Gliński.