Konkurs na dyrektora Teatru Muzycznego w Lublinie

14-04-2005
Po odwołaniu Jacka Bonieckiego rozpoczął się konkurs, który ma wyłonić nowego dyrektora Teatru Muzycznego.
25-06-2012
Lublin. Boniecki: Straciłem 800 tysięcy
Na 800 tys. złotych wycenił utracone korzyści Jacek Boniecki, dyrygent i były dyrektor artystyczny Teatru Muzycznego w Lublinie. Przez sześć lat trwał proces, w którym oskarżony był m. in. o działania na niekorzyść placówki.
20-06-2012
Lublin. Jacek Boniecki uniewinniony
Sąd Okręgowy w Lublinie we wtorek prawomocnie oczyścił z zarzutu przekroczenia uprawnień Jacka Bonieckiego, byłego już dyrektora artystycznego, a do niedawna kierownika muzycznego lubelskiej operetki
15-07-2009
Lublin. Dyrektor Janczak planuje opery w operetce
Tomasz Janczak, solista śpiewak, [na zdjęciu w "Ptaszniku z Tyrolu"] został nowym dyrektorem artystcznym Teatru Muzycznego w Lublinie. O planach artystycznch opowiada Dorocie Gonet.
10-07-2009
Lublin. Tenor Janczak dyrektorem Teatru Muzycznego
Tenor, pierwszy solista Teatru Muzycznego w Lublinie, Tomasz Janczak, został dyrektorem artystycznym tej sceny.
06-02-2009
Lublin. W Teatrze Muzycznym chcą podwyżek i dyrektora
Związkowcy z Teatru Muzycznego żądają podwyżek i ... dyrektora ds. artystycznych. Sami przyznają, że wygrać w pierwszej kwestii będzie trudno.
10-04-2008
Lublin. Jacek Boniecki wraca do Muzycznego
Jacek Boniecki [na zdjęciu], były dyrektor artystyczny Teatru Muzycznego, odwołany przez zarząd województwa w lipcu ubiegłego roku, podpisał z placówką umowę o pracę. Będzie kierownikiem muzycznym zespołu.
19-02-2008
Lublin. Dyrektora Muzycznego wciąż nie ma
Teatr Muzyczny ciągle nie ma dyrektora artystycznego. Krzysztof Kutarski, dyrektor naczelny placówki, od co najmniej miesiąca zapewnia, że kandydatury zostały przedstawione władzom województwa. Te jednak nie podjęły dotąd decyzji.
06-10-2007
Lublin. Konkurs na szefa Teatru Muzycznego rozstrzygnięty
Krzysztof Kutarski jest najlepszym kandydatem na dyrektora naczelnego Teatru Muzycznego w Lublinie - uznała w czwartek komisja konkursowa marszałka. Jej decyzję musi zaaprobować jeszcze Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a potem zatwierdzić zarząd województwa.
13-09-2007
Lublin. Pięciu na dyrektora Teatru Muzycznego
W środę [12 września] zarząd województwa powołał komisję konkursową, która wybierze nowego dyrektora Teatru Muzycznego w Lublinie.
08-09-2007
Lublin. Kto pokieruje Teatrem Muzycznym?
Wczoraj upłynął termin składania ofert na stanowisko dyrektora naczelnego Teatru Muzycznego w Lublinie.
03-08-2007
Lublin. Będzie konkurs na dyrektora Muzycznego
Zarząd Województwa Lubelskiego podjął 1 sierpnia decyzję o ogłoszeniu konkursu na dyrektora naczelnego Teatru Muzycznego w Lublinie.
06-06-2007
Lublin. Nie obronili dyrektora Bonieckiego
Nadzwyczajne posiedzenie Zarządu Województwa Lubelskiego w sprawie Teatru Muzycznego zwołał na 4 czerwca marszałek Jarosław Zdrojkowski. Powód? Pracownicy placówki wzięli w obronę dyrektora artystycznego Jacka Bonieckiego [na zdjęciu] i domagają się od władz województwa, by wycofały się z pomysłu zwolnienia go ze stanowiska.
05-06-2007
Lublin. Coraz większa awantura w Muzycznym
Część załogi broni Jacka Bonieckiego, dyrektora artystycznego i zapowiada akcję protestacyjną. A "Solidarność" jest za dyrektorem generalnym Leszkiem Hadrianem.
04-06-2007
Lublin. Wniosek dyrektora Hadriana o odwołanie dyrektora Bonieckiego
Nie widać końca długotrwałego konfliktu w Teatrze Muzycznym.
31-05-2007
Lublin. Gra o władzę w Muzycznym
Znów głośno wokół Teatru Muzycznego. I znów nie chodzi o osiągnięcia artystyczne, lecz o stołki. Dyrektor placówki Leszek Hadrian domaga się odwołania swojego zastępcy Jacka Bonieckiego. Tymczasem wszystko wskazuje na to, że dni ich obu są policzone.
31-05-2007
Lublin. Teatr Muzyczny do prokuratury
Wczoraj [30 maja] zarząd województwa zdecydował, że prokuratura zajmie się nieprawidłowościami w Teatrze Muzycznym. Rozpoczęto także procedurę odwoławczą dyrektora artystycznego TM - Jacka Bonieckiego.
30-05-2007
Lublin. Dyrektor Boniecki żegna się z posadą?
Zarząd województwa na dzisiejszym [30 maja] posiedzeniu ma rozpocząć procedurę odwoławczą Jacka Bonieckiego [na zdjęciu] ze stanowiska dyrektora artystycznego Teatru Muzycznego w Lublinie. Prawdopodobnie skieruje także do prokuratury doniesienie w sprawie zbadania nieprawidłowości w teatrze.
25-05-2007
Lublin. Konflikt w Muzycznym bez rozwiązania
Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, włodarze województwa nic zdecydowali o przyszłości dyrektorów Teatru Muzycznego w Lublinie.
21-05-2007
Lublin. Dyrektorzy Muzycznego do wymiany?
16 maja Zarząd Województwa Lubelskiego zapoznał się z wynikami kontroli w Teatrze Muzycznym. Nieoficjalnie wiadomo, że efektem będzie zwolnienie obu dyrektorów teatru: naczelnego, czyli Leszka Hadriana, i artystycznego - Jacka Bonieckiego. Ostateczne decyzje w tej sprawie zapadną za tydzień.
17-05-2007
Lublin. Muzyczny pod specjalną kontrolą
Ważą się losy kierownictwa Teatru Muzycznego. Zarząd województwa po kilkugodzinnej dyskusji na ten temat powołał komisję, która wskaże winnych nieprawidłowości w placówce.
15-05-2007
Lublin. Związkowcy chcą odwołania dyrektora Bonieckiego
Po raz kolejny związkowcy występują przeciwko dyrektorom dwóch ważnych lubelskich instytucji kultury, Teatru Muzycznego i Filharmonii Lubelskiej - i żądają od marszałka, aby ich zwolnił.
12-02-2007
Lublin. Dyrektor Hadrian chce odejść do Rzeszowa
Leszek Hadrian [na zdjęciu], dyrektor lubelskiego Teatru Muzycznego, stara się o stanowisko szefa Filharmonii Rzeszowskiej. Sam nie komentuje tych informacji. Nie chciał z nami rozmawiać, gdy do niego zadzwoniliśmy.
02-02-2007
Lublin. Dłuższa kontrola w Muzycznym
- Kontrola w Teatrze Muzycznym w Lublinie została przedłużona o dwa tygodnie - poinformował 31 stycznia marszałek Jarosław Zdrojkowski. TM podlega pod samorząd województwa.
31-01-2007
Lublin. Kontrola w Teatrze Muzycznym
Doniesieniami do prokuratury zakończy się prawdopodobnie prowadzona przez Urząd Marszałkowski kontrola w Teatrze Muzycznym - dowiedziała się nieoficjalnie "Gazeta".
10-01-2007
Lublin. Hołysz za Hadriana w Muzycznym
Od 9 stycznia Leszek Hadrian, dyrektor naczelny Teatru Muzycznego w Lublinie [na zdjęciu], przebywa na urlopie. Na wypoczynek wysłał go marszałek województwa. Pełnienie obowiązków dyrektora powierzono Zbigniewowi Hołyszowi.
09-01-2007
Lublin. Marszałek woli Bonieckiego
Zarząd województwa skierował na przymusowy urlop dyrektora Teatru Muzycznego Leszka Hadriana. To efekt jego konfliktu z Jackiem Bonieckim, zastępcą ds. artystycznych teatru.
05-01-2007
Lublin. Kontrola w Teatrze Muzycznym
3 stycznia na posiedzeniu Zarząd Województwa Lubelskiego podjął decyzję o przeprowadzeniu kompleksowej kontroli w Teatrze Muzycznym w Lublinie [na zdjęciu] .
04-01-2007
Lublin. Hadrian kontra Boniecki
Naganą dla dyrektora Teatru Muzycznego Leszka Hadriana zakończy się próba odwołania jego zastępcy Jacka Bonieckiego - pisze Wojciech Andrusiewicz w Gazecie Wyborczej - Lublin.
03-01-2007
Lublin. Boniecki do dymisji?
Leszek Hadrian, dyrektor Teatru Muzycznego w Lublinie, chce, by Urząd Marszałkowski zwolnił Jacka Bonieckiego [na zdjęciu] ze stanowiska dyrektora artystycznego kierowanej przez siebie placówki.
12-12-2006
Lublin. Intratna dyrygentura w Muzycznym?
W Kurierze pisaliśmy o tym, że mamy w Lublinie jednego z najdroższych w skali kraju dyrygentów. Zarobki Jacka Bonieckiego, dyrektora artystycznego Teatru Muzycznego, w roku 2006 przekroczyły już 200 tysięcy złotych. Miesięczna płaca rzędu 30 tys. zł, a nawet 50 tys. zł, jaką pobierał z kasy, to pułap nieosiągalny dla dyrygentów zatrudnionych w innych miastach Polski.
11-12-2006
Lublin. Ile można zarobić w teatrze muzycznym?
Jacek Boniecki [na zdjęciu], dyrektor artystyczny lubelskiego Teatru Muzycznego, zarobił już w tym roku ponad 200 tys. zł. Jak to możliwe w sytuacji, gdy jego pensja zasadnicza wynosi niespełna 6 tys. zł?
15-09-2006
Lublin. Solidarność chce zawiesić dyrektora Bonieckiego
Komisja Zakładowa "Solidarności" zwróciła się do marszałka województwa o zawieszenie Jacka Bonieckiego [na zdjęciu] na stanowisku dyrektora artystycznego Teatru Muzycznego do czasu zakończenia procesu, który trwa przed lubelskim sądem.
13-09-2006
Lublin. Dyrektor Boniecki nie przyznaje się do winy
Chciałem, by teatr się rozwijał, bez względu na koszty - tak mówił w sądzie oskarżony o niegospodarność dyrektor artystyczny Teatru Muzycznego Jacek Boniecki [na zdjęciu].
25-08-2006
Lublin. Pozwany Teatr Muzyczny
Były dyrektor Teatru Muzycznego chce odszkodowania za to, że gdy wszczęto procedurę odwołania go ze stanowiska, nie podano uzasadnienia tej decyzji. Pozwał Teatr Muzyczny oraz Zarząd Województwa Lubelskiego i żąda ponad 18 tys. zł.
08-07-2006
Lublin. Prokurator oskarżył dyrektora teatru
Jacek Boniecki [na zdjęciu], obecny dyrektor artystyczny Teatru Muzycznego w Lublinie stanie przed sądem. Prokurator oskarża go m.in. o złe gospodarowanie finansami placówki, kiedy był jej dyrektorem naczelnym.
08-07-2006
Lublin. Prokurator oskarżył dyrektora teatru
Jacek Boniecki [na zdjęciu], obecny dyrektor artystyczny Teatru Muzycznego w Lublinie stanie przed sądem. Prokurator oskarża go m.in. o złe gospodarowanie finansami placówki, kiedy był jej dyrektorem naczelnym.
22-06-2006
Lublin. Dyrektor Boniecki stanie przed sądem
Za przekroczenie uprawnień odpowie przed sądem były dyrektor naczelny Teatru Muzycznego Jacek Boniecki [na zdjęciu]. Wczoraj [21 czerwca] prokuratura zakończyła śledztwo w tej sprawie, które prowadziła od ponad roku.
04-01-2006
Nie było źle...
Może 2005 nie był rokiem przełomowym, po którym nic już nie będzie takie jak wcześniej. Ale też nie był to rok zły w teatralnym życiu Lubelszczyzny. Więcej: był całkiem niezły - pisze Waldemar Sulisz w Dzienniku Wschodnim.
03-01-2006
Buble roku 2005
Reprywatyzacja Teatru Starego i polityczne roszady personalne w Teatrze Muzycznym to skandale minionego roku w polityce władz miasta - uważa Sylwia Szewc w Gazecie Wyborczej - Lublin.
03-01-2006
Miedzy radością a grozą
Był to rok, w którym mieszały się wydarzenia o wartości ujemnej i dodatniej, dobre i złe. Lubelska kultura falowała pomiędzy radością i grozą, którą np. fundowała nam głupota urzędników - pisze Andrzej Molik w Kurierze Lubelskim.
23-12-2005
Lublin. Operowe plany operetki
Leszek Hadrian [na zdjęciu], nowy dyrektor Teatru Muzycznego w Lublinie nie ukrywa, że kierowaną przez niego instytucję czekają głębokie zmiany:
16-12-2005
Lublin. Plany dyrektorów Teatru Muzycznego
Dyrektor Leszek F. Hadrian jest przekonany, że władze wojewódzkie ukończą Teatr w Budowie [na zdjęciu] i powstanie tam scena dla Teatru Muzycznego. Aby wzmocnić budżet Teatru Muzycznego, oferuje każdemu, kto sprowadzi sponsora, 10 procent od darowanej teatrowi kwoty.
13-12-2005
Lublin. Plany dyrektora Hadriana
Rozmowa z nowym dyrektorem Teatru Muzycznego Leszkiem Hadrianem [na zdjęciu].
12-12-2005
Lublin. Hadrian nowym dyrektorem Muzycznego
Zawsze udaje mu się znaleźć złoty środek między komercją a sztuką - tak o nowym dyrektorze lubelskiego Teatru Muzycznego mówią dziennikarze z Częstochowy, gdzie przez ostatnie 10 lat Leszek Hadrian [na zdjęciu] kierował filharmonią.
08-12-2005
Częstochowa-Lublin. Z filharmonii do teatru
Dyrektor Filharmonii Częstochowskiej Leszek Hadrian [na zdjęciu] podał się do dymisji. W poniedziałek [12 grudnia] rozpocznie szefowanie w Teatrze Muzycznym w Lublinie.
06-12-2005
Lublin. Nowy dyrektor w Muzycznym
Leszek Hadrian [na zdjęciu] w najbliższy poniedziałek [12 grudnia] rozpocznie rządy w Teatrze Muzycznym w Lublinie. W sobotę taką decyzję podjął zarząd województwa. To będzie trzecia zmiana na stanowisku dyrektora naczelnego TM w tym roku.
25-10-2005
Lublin. Hadrian dyrektorem Muzycznego bez konkursu
Zarząd województwa nie ogłosi nowego konkursu na dyrektora naczelnego Teatru Muzycznego w Lublinie. Przyczyna? Ponieważ chce, by placówką jak najszybciej zaczął zawiadywać Leszek Hadrian [na zdjęciu].
19-10-2005
Lublin. Odwołany dyrektor Teatru Muzycznego
Zenon Poniatowski [na zdjęciu] nie jest już dyrektorem Teatru Muzycznego. Wczoraj [18 października] zarząd województwa odwołał go z tej funkcji. - Nie mieliśmy do niego zaufania - tłumaczy decyzję zarządu marszałek Edward Wojtas.
14-10-2005
Lublin. Dyrektor Boniecki o planach Muzycznego
Dyrektor Teatru Muzycznego Jacek Boniecki ma ambitne plany na ten sezon. Chce nawet wystawić operę w koprodukcji holenderskiej. Tymczasem w niedzielę [16 października] na scenę Teatru Muzycznego wraca "Carmen" [na zdjęciu].
29-09-2005
Lublin. Dyrektor Poniatowski do odwołania
Dzisiaj [29 września] zarząd województwa prawdopodobnie zadecyduje o odwołaniu dyrektora Teatru Muzycznego Zenona Poniatowskiego [na zdjęciu]. Powód: nie chce współpracować z dyrektorem artystycznym Jackiem Bonieckim.
01-09-2005
Lublin. Boniecki ponownie dyrektorem artystycznym Muzycznego
Jacek Boniecki [na zdjęciu] od czwartku [1 września] ponownie pełni funkcję dyrektora artystycznego Teatru Muzycznego w Lublinie. Został odwołany z tego stanowiska w lutym przez poprzedni zarząd województwa lubelskiego, który zarzucił mu niegospodarność. Boniecki skierował sprawę do sądu, wrócił po zawarciu ugody z zarządem.
30-08-2005
Lublin. Minister Dąbrowski opiniuje odwołanie dyrektora Poniatowskiego
Wczoraj [29 sierpnia] do Urzędu Marszałkowskiego dotarta opinia ministra kultury Waldemara Dąbrowskiego w sprawie odwołania dyrektora Teatru Muzycznego Zenona Poniatowskiego [na zdjęciu].
22-08-2005
Lublin. Odwołanie dyrektora Poniatowskiego
Zarząd Województwa Lubelskiego wszczął procedurę, która ma celu odwołanie Zenona Poniatowskiego [na zdjęciu] ze stanowiska dyrektora Teatru Muzycznego w Lublinie.
17-08-2005
Lublin. Chcą odwołać Poniatowskiego
12 sierpnia Zarząd Województwa Lubelskiego wszczął procedurę, która ma na celu odwołanie Zenona Poniatowskiego [na zdjęciu] ze stanowiska dyrektora Teatru Muzycznego w Lublinie.
29-07-2005
Lublin. "Solidarność" przeciw Bonieckiemu
Zarząd regionu NSZZ "Solidarność" protestuje przeciw przywróceniu na fotel dyrektora artystycznego Teatru Muzycznego Jacka Bonieckiego [na zdjęciu].
19-07-2005
Dyrektor powraca
- Nie zamierzam oceniać artystów po tym, jak się wypowiadają, ale za ich warsztat. Każdy, kto udowodni, że pasuje do zespołu, może liczyć na moją przychylność - mówi JACEK BONIECKI, odwołany i przywrócony dyrektor Teatru Muzyczengo w Lublinie.
19-07-2005
Lublin. Wraca dyrektor Boniecki!
Po kilku miesiącach wraca do Teatru Muzycznego Jacek Boniecki (na zdjęciu). Otrzyma stanowisko dyrektora artystycznego w zamian za wycofanie pozwu z sądu pracy, który złożył przeciwko zarządowi województwa. To stanowisko Boniecki będzie sprawował do końca sierpnia 2008 roku.
28-06-2005
Polityczne konkursy na dyrektora?
Na sytuację wokół Teatru Muzycznego patrzę z pewnym zażenowaniem - od 12 lat jestem w tzw. "polityce". Zażenowanie moje wynika z obserwowanych zachowań miejscowej klasy politycznej - jaka by ona nie była - komentuje czytelnik.
23-06-2005
Lublin. Nowy kandydat na dyrektora Teatru Muzycznego
Tadeusz Pszonka [na zdjęciu] to kandydat na dyrektora artystycznego Teatru Muzycznego, którego wczoraj [21 czerwca] zarekomendował zarządowi województwa szef TM Zenon Poniatowski.
22-06-2005
Lublin. Co dalej z dyrektorem Teatru Muzycznego?
Najpóźniej do ostatniej soboty [18 czerwca] władze wojewódzkie miały ogłosić nazwisko nowego dyrektora Teatru Muzycznego.
20-06-2005
Lublin. Artyści z Muzycznego w Samoobronie Leppera?
Artyści z Teatru Muzycznego, którzy popierają dyrektora Zenona Poniatowskiego, chcą wstąpić do Samoobrony. Liczą, że dzięki temu oni i dyrektor zostaną w teatrze. Wczoraj [16 czerwca] pojechali do Warszawy wyjednać sobie poparcie posła Krzysztofa Filipka, prawej ręki Andrzeja Leppera.
16-06-2005
Lublin. Rozłam w Muzycznym
Jeżeli marszałek województwa szybko nie podejmie decyzji w sprawie powołania dyrektora, Teatr Muzyczny ogarnie totalny chaos. Już dzisiaj artystom trudno ze sobą rozmawiać. Jedni popierają obecnego dyrektora Zenona Poniatowskiego, inni byłego szefa Jacka Bonieckiego
15-06-2005
Lublin. Kto się boi dyrektora Bonieckiego?
Jeśli Jacek Boniecki [na zdjęciu] wróci do Teatru Muzycznego, to część osób przypłaci to zdrowiem psychicznym albo odejdzie z teatru - mówi Paweł Stanisław Wrona, solista TM.
14-06-2005
Lublin. Operetkowa karuzela dyrektorów
Zenon Poniatowski nie będzie dyrektorem Teatru Muzycznego. W środę [15 czerwca] zarząd województwa ma unieważnić majowy konkurs na to stanowisko. Najpoważniejszym kandydatem na nowego dyrektora jest szef Filharmonii Częstochowskiej Leszek Hadrian. Dyrektorem artystycznym ma zostać Jacek Boniecki [na zdjęciu].
14-06-2005
Za i przeciw Bonieckiemu
Artyści nie dostają umów na następny sezon. Balet zostaje bez tancerzy, orkiestra bez muzyków. Nie lepiej jest w chórze. Zespół Teatru Muzycznego w Lublinie przestaje istnieć. Zenon Poniatowski nie ma litości wobec nikogo, kto ośmielił się stanąć w obronie Jacka Bonieckiego, odwołanego w lutym przez poprzedni Zarząd Województwa dyrektora teatru - pisze Katarzyna Pasieczna.
13-06-2005
Lublin. Marszałek o powrocie dyrektora Bonieckiego
Marszałek województwa Edward Wojtas był wczoraj [9 czerwca] w redakcji Dziennika. Odpowiadal na telefoniczne pytnia widzów, m.in. o sytuację Teatru Muzycznego.
03-06-2005
Lublin. Oddajcie nam Bonieckiego!
Artyści Teatru Muzycznego w Lublinie przesłali wczoraj [1 czerwca] do marszałka województwa pismo z prośbą o przywrócenie na stanowisko odwołanego przed kilkoma tygodniami dyrektora Jacka Bonieckie-go. - Bo jeszcze nigdy w teatrze nie było tak źle jak teraz - argumentują pracownicy teatru.
01-06-2005
Lublin. Powrót dyrektora Bonieckiego?
Jacek Boniecki jest coraz bliżej ponownego objęcia fotela dyrektora Teatru Muzycznego. Wczoraj [31 maja] uzyskał poparcie ministerstwa kultury.
20-05-2005
Lublin. Nominacja dyrektora Poniatowskiego zatwierdzona
Zenon Poniatowski [na zdjęciu] jest już oficjalnie dyrektorem Teatru Muzycznego. Wczoraj [19 maja] zdecydował o tym zarząd województwa.
19-05-2005
Lublin. Umorzone śledztwo w sprawie dyrektora Poniatowskiego
Prokuratura zdecydowała, że nie będzie prowadzić śledztwa dotyczącego działań Zenona Poniatowskiego [na zdjęciu], dyrektora Teatru Muzycznego w Lublinie. Odmówiła nam podania uzasadnienia tej decyzji. Doniesienie złożył Zdzisław Hołysz, który w teatrze zajmował się marketingiem. Wcześniej Poniatowski zwolnił go z pracy.
17-05-2005
Lublin. Dyrektor Poniatowski oczyszczony z zarzutów
Zenon Poniatowski [na zdjęciu], który wygrał konkurs na szefa Teatru Muzycznego jako zastępca dyrektora tej instytucji nie popełnił przestępstwa - uznała prokuratura. To oznacza, że Poniatowski wkrótce obejmie stanowisko, choć ta sama prokuratura prowadzi inne śledztwo w sprawie nieprawidłowości w teatrze, z którymi nowy dyrektor może mieć związek
13-05-2005
Lublin. Marszałek na urlopie, dyrektor niepewny
Zarząd województwa miał wczoraj [12 maja] zdecydować o powołaniu nowego dyrektora Teatru Muzycznego. Nie zrobił tego, bo marszałek Henryk Makarewicz nie chce, by teatrem kierował Zenon Poniatowski [na zdjęciu], który został wybrany w ubiegły piątek [6 maja] przez komisję konkursową.
12-05-2005
Polichna. Obiecanki kandydata na dyrektora
Niedawny kandydat na dyrektora Teatru Muzycznego w Lublinie wystawił orkiestrę z Polichny. Muzycy orkiestry przy Gminnym Ośrodku Kultury w Polichnie od prawie roku nie mogą doczekać się nagrania swojej płyty. Taką nagrodę dla najlepszej orkiestry dętej II Międzypowiatowego Festiwalu Orkiestr Dętych obiecał im Ryszard Majak, ówczesny dyrektor Polskich Nagrań.
12-05-2005
Lublin. Dyrektor Boniecki powróci?
Zenon Poniatowski niemal na pewno nie zostanie nowym dyrektorem Teatru Muzycznego. Z informacji Dziennika wynika, że marszałek Henryk Makarewicz nie zgodzi się, by teatrem rządziła osoba, która jest podejrzewana o działanie na jego szkodę. Może się okazać, że odwołany dyrektor Jacek Boniecki [na zdjęciu] wróci do Teatru Muzycznego.
07-05-2005
Lublin. Zenon Poniatowski dyrektorem Teatru Muzycznego
Komisja konkursowa wybrała wczoraj [6 maja] dyrektora Teatru Muzycznego. Został nim pełniący obowiązki dyrektora Zenon Poniatowski [na zdjęciu]. Nie wiadomo jednak, czy ten wybór zaakceptuje marszałek.
06-05-2005
Lublin. 10 kandydatów na dyrektora Muzycznego
Znamy nazwiska dziesięciu kandydatów na dyrektora Teatru Muzycznego. Dzisiaj [6 maja] ich oceną zajmie się komisja konkursowa
29-04-2005
Lublin. Tajni kandydaci na dyrektora Teatru Muzycznego
Wicemarszałek województwa Mirosław Złomaniec [na zdjęciu] zapewne ma jakieś niecne plany co do obsadzenia stanowiska dyrektora Teatru Muzycznego. Wczoraj [28 kwietnia] nie chciał podać nazwisk kandydatów na tę funkcję, tłumacząc pokrętnie, ze nie musi tego robić. Według specjalisty złamał prawo.
28-04-2005
Lublin. 10 kandydatów na dyrektora Teatru Muzycznego
Koperty z ofertami kandydatów na dyrektora Teatru Muzycznego otworzyła wczoraj [27 kwietnia] komisja konkursowa.
21-04-2005
Lublin. Marszałek kontroluje Teatr Muzyczny
Marszałek Henryk Makarewicz [na zdjeciu] wprowadził kontrolę w Teatrze Muzycznym.
21-04-2005
Lublin. Wybierają dyrektora Teatru Muzycznego
Wczoraj [18 kwietnia] Zarząd Województwa powołał dziewięcioosobową komisję konkursową, która wybierze nowego dyrektora Teatru Muzycznego.
20-04-2005
Lublin. Doniesienie na dyrektora Teatru Muzycznego
Do lubelskiej prokuratury wpłynęło wczoraj [15 kwietnia] zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez dyrektora Teatru Muzycznego. Pracownik, który je złożył, dwie godziny później stracił pracę.
16-04-2005
Lublin. Zarzuty pracownika wobec dyrektora Teatru Muzycznego
Pracownik Teatru Muzycznego zarzuca swojemu dyrektorowi niegospodarność i łamanie prawa.
14-04-2005
Lublin. Siedmiu kandydatów na dyrektora Muzycznego
Urząd Marszałkowski zakończył przyjmowanie zgłoszeń na dyrektora Teatru Muzycznego. Do wczoraj [12 kwietnia] do departamentu kultury i sztuki wpłynęło siedem kandydatur.
06-04-2005
Lublin. Konkurs na dyrektora Teatru Muzycznego
Zarząd województwa lubelskiego ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora naczelnego Teatru Muzycznego w Lublinie. Termin nadsyłania ofert upływa 11 kwietnia.
01-04-2005
Lublin. Munch po Bonieckim?
Rozmowa z potencjalnym kandydatem na dyrektora Teatru Muzycznego - Stefanem Munchem, dziennikarzem muzycznym, dyrektorem festiwalu Tempus Paschale, aktualnie na etacie w TVP 2.
04-03-2005
Lublin. Robert Skolmowski dyrektorem Muzycznego?
Zarząd województwa podejmie decyzję w sprawie konkursu na dyrektora Teatru Muzycznego. Prawdopodobnie ogłosi go w przyszłym tygodniu. Na giełdzie nazwisk przyszłego dyrektora pojawił się Robert Skolmowski [na zdjęciu], artysta, który pracował już na lubelskiej scenie.
25-02-2005
Lublin. Będzie konkurs na dyrektora Teatru Muzycznego
Zarząd Województwa Lubelskiego w najbliższych dniach ma ogłosić konkurs na nowego szefa Teatru Muzycznego w Lublinie.