Projekt "Lato w teatrze" 2016

15-02-2016
07-11-2016
Oranżada zamiast deszczu
- Nikt z naszych kolegów nie był w teatrze - mówi dziewczynka, ma na imię Ania. - Co się robi w wolnych chwilach? Można pojeździć rowerem, można pójść posłuchać rzeki. Ten teatr to coś zupełnie wyjątkowego - reportaż Macieja Wasielewskiego o pokazach spektaklu "Pippi Pończoszanka" w podlubelskiej wsi, w ramach programu "Lato w teatrze" realizowanego przez Instytut Teatralny.
13-09-2016
Katowice. Pokaz powarsztatowy "Lata w teatrze"
Fundacja Szafa Gra zaprasza na pokaz spektaklu powstałego w ramach programu Lato w teatrze "ZNZ / Żeby nie zgubić", 15 września o godz. 18 w Pałacu Młodzieży w Katowicach.
26-08-2016
Kraków. Pożegnanie z Bulwar(t)em Sztuki
Teatr Łaźnia Nowa pożegna gromadzących się przez całe lato nad zalewem widzów projekcją koncertu, na którego repertuar składają się piosenki i muzyka ze spektakli "łaźniowych".
25-08-2016
Radomsko. "Preludium Słowiańskie" w MDKu
W ramach Programu Teatr Polska - Jedziemy z Teatrem, Miejski Dom Kultury w Radomsku i Art Color Ballet zapraszają na wyjątkowy pokaz taneczno-teatralny "Preludium Słowiańskie". Prezentacja odbędzie się 28 sierpnia o godz. 18 w MDK Radomsko.
23-08-2016
Kraków. Pokazy spektakli Lata w Teatrze
26 i 28 sierpnia o godz. 17, na scenie widowiskowej Małopolskiego Ogrodu Sztuki odbędą się pokazy spektakli powarsztatowych Lata w Teatrze pt. "R.E.M świadomość czy iluzja" w reż. Maria Spiss. Spektakle są otwarte dla wszystkich. Wstęp wolny!
18-08-2016
Białystok. Finałowy spektakl "Lata w teatrze"
Pierwszy tydzień prób do spektaklu finałowego "Lata w teatrze" już za uczestnikami. Efekty ich pracy będzie można zobaczyć w sali kameralnej Opery i Filharmonii Podlaskiej 21 sierpnia. Można odebrać bezpłatne wejściówki.
17-08-2016
Słupsk. Artystyczne warsztaty w Teatrze Tęcza
W słupskiej Tęczy trwają warsztaty artystyczne dla młodzieży "Lato w teatrze". Chętni rozwijają swoje umiejętności w kilku dziedzinach.
12-08-2016
Gniezno. Finał "Lata w teatrze"
Upalne lato nie sprzyja uczestnictwu w teatralnych warsztatach? Nic bardziej mylnego! Dlatego Teatr Fredry, mimo nadal trwających wakacji, serdecznie zaprasza wszystkich na Wielki Finał "Lata w teatrze".
12-08-2016
Katowice. Finał "Lata w teatrze" w Pałacu Młodzieży
W Pałacu Młodzieży już drugi tydzień trwa projekt "Lato w teatrze", podczas którego grupa około 40 uczestników pracuje pod okiem autorytetów z różnych dziedzin teatralnych. 13 i 14 sierpnia młodzież zaprasza na premierę spektaklu wieńczącego warsztaty "ZNZ / Żeby nie zgubić".
09-08-2016
Katowice. Spektakl na finał "Lata w teatrze"
W Pałacu Młodzieży w Katowicach trwa projekt "Lato w teatrze", podczas którego grupa około 40 uczestników pracuje pod okiem autorytetów z różnych dziedzin teatralnych. W weekend 13 i 14 sierpnia młodzież zaprezentuje spektakl, będący efektem warsztatów "ZNZ / Żeby nie zgubić". Przedsięwzięcie koordynuje Fundacja Szafa Gra.
02-08-2016
Poznań. "Lato w teatrze" w Amfiteatrze na Cytadeli
Fundacja Dzielnico, znana ze swojej aktywności na Jeżycach, zaprasza młodzież na bezpłatne warsztaty artystyczno-teatralne inspirowane m.in. historią Amfiteatru na Cytadeli.
30-07-2016
Poznań. Amfiteatr na Cytadeli odżyje dzięki fundacji z Jeżyc?
Znana z działań animatorskich dla dzieci z Jeżyc Fundacja Dzielnico organizuje warsztaty teatralne dla młodzieży licealnej. Razem będą chcieli ożywić zniszczony amfiteatr na Cytadeli.
18-07-2016
Mali wielcy aktorzy w krainie marzeń
Grupa 40 dzieci przez dwa tygodnie uczestniczyła w warsztatach teatralnych "Lato w teatrze" organizowanych przez Teatr Dzieci Zagłębia w Będzinie. Ich zwieńczeniem był spektakl "Patataj!", którego premiera odbyła się w sobotę - pisze Klaudia Chabrzyk w Gazecie Wyborczej - Katowice.
16-07-2016
Gdańsk. Pokazy finałowe "Lata w teatrze" w Miniaturze
Impro to jedna z najzabawniejszych i najbardziej angażujących widownię odmian teatru. 16 lipca o 16 i 17 lipca o 12 na Dużej Scenie Teatru Miniatura można będzie zobaczyć, jak teatr improwizowany tworzą dzieci. Wstęp wolny!
15-07-2016
Będzin. Spektakl o marzeniach w Teatrze Dzieci Zagłębia
Czy praca nad przedstawieniem może być również dobrą zabawą? Teatr Dzieci Zagłębia w Będzinie udowadnia, że tak. W nadchodzącą sobotę zaprasza na przedstawienie, które jest efektem dwutygodniowych warsztatów teatralnych adresowanych do dzieci.
15-07-2016
Warszawa. Finał "Lata w teatrze" w TR Warszawa
Spektaklem "Ale czy na pewno?" zakończy się program "Lato w teatrze", prowadzony przez TR Warszawa we współpracy ze stołecznym Instytutem Teatralnym. Performatywne widowisko, przygotowane przez uczestników akcji, wystawione zostanie w piątek wieczorem w TR Warszawa.
14-07-2016
Lublin. PRL zamiast komórki. Podwórko w teatrze
Teatr Osterwy kończy dwutygodniowe warsztaty w ramach programu "Lato w teatrze". Finałowe pokazy "W co się bawię?" odbędą się 16 i 17 o godz. 18.00.
12-07-2016
Kielce. Finałowy spektakl "Lata w teatrze" w Kubusiu
Przedstawienie przygotowane m.in. przez dzieci niewidome i słabowidzące pokażą w Teatrze Lalki i Aktora "Kubuś" uczestnicy warsztatów "Lato w teatrze". - Chcemy, by widzowie wytężyli wszystkie zmysły oprócz wzroku - wyjaśnia Hanna Świątnicka z "Kubusia".
12-07-2016
Warszawa. Finał "Lata w teatrze" w TR Warszawa
15 lipca o godz. 17.00 i 19.00 w TR Warszawa odbędzie się pokaz finałowy projektu "Lato w teatrze" pt. "Ale czy na pewno?".
11-07-2016
Będzin. "Dorman jako superbohater", czyli "Lato w teatrze" w TDZ
Teatr Dzieci Zagłębia opanowały dzieci! Grupa 40 dzieci - uczestników "Lata w teatrze" - okupuje TDZ, poznaje wszystkie jego zakamarki oraz przeprowadza tutaj teatralne eksperymenty z wyliczankami, przedmiotami codziennego użytku i aparatem fotograficznym. Punktem wyjścia wszystkich twórczych działań są eksperymenty pedagogiczne i artystyczne Jana Dormana - założyciela będzińskiej sceny.
09-07-2016
Lublin. Historie z Bronowic na scenie
Na Starych Bronowicach wszystko się może zdarzyć. Tak twierdzą twórcy spektaklu "Nibylandia - dzielnica cudów". W przedstawieniu opartym na fabule powieści "Piotruś Pan" i historii zebranych od mieszkańców dzielnicy wystąpi młodzież ze Starych Bronowic. To kolejna inicjatywa działającego tam Punktu Kultury. Premiera spektaklu w niedzielę.
08-07-2016
Sosnowiec. Na Patelni odbyła się w czwartek bitwa na poduszki
Uczestnicy bitwy nie tylko dostali tę specyficzną broń w ręce, ale także zostali zaproszeni na spektakl "Ciało w krainie snów" w ramach projektu "Lato w teatrze".
06-07-2016
Sosnowiec. Bitwa na poduszki zakończy "Lato w teatrze"
Zbliża się finał projektu "Lato w teatrze" w Teatrze Zagłębia. Z tej okazji uczestnicy warsztatów zapraszają sosnowiczan na wielką bitwę na poduszki na Patelni oraz na pokazy spektaklu, nad którym pracowali przez ostatnie dwa tygodnie.
01-07-2016
Opole. Trwa "Lato w teatrze" u Smolki
W pierwszy poniedziałek wakacji w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki w ramach akcji "Lato w teatrze" rozpoczęły się warsztaty artystyczne dla dzieci. Ich zwieńczeniem będzie spektakl przygotowany przez uczestników.
28-06-2016
Sosnowiec. Trwają warsztaty "Lata w teatrze"
Z początkiem tygodnia w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu rozpoczęły się dwutygodniowe warsztaty teatralne dla młodzieży, odbywające się w ramach projektu "Lato w teatrze" pod hasłem "C(i)ała naprzód!". Ich efekt będzie można zobaczyć na scenie w drugi weekend lipca.
27-06-2016
Sosnowiec. "Lato w teatrze" w Zagłębiu
Na początku wakacji Teatr Zagłębia otwiera się na młodzież - organizuje dwutygodniowe warsztaty w ramach projektu "Lato w teatrze" pod hasłem "C(i)ała naprzód!". Ich efekt będzie można zobaczyć na scenie 9 i 10 lipca.
22-06-2016
Kraków. Warsztaty teatralne w Bagateli
Krakowska Bagatela kolejny raz organizuje warsztaty teatralne dla młodych. Od 27 czerwca do 10 lipca na Scenie na Sarego 7 będzie trwać "Lato w Teatrze Bagatela 2016", podczas którego młodzi w wieku 12-18 lat przygotują spektakl "Wyspy szczęśliwe".
21-06-2016
Kraków. "Babuchy-Szeptuchy" podczas Lata w Teatrze
Teatr tylko dla kobiet? Czemu nie! Teatr Odwrócony zaprasza na letnie warsztaty Tylko Dla Dziewczyn. Spotkaniom patronuje hasło "Babuchy-Szeptuchy", a realizowane będą w ramach programu "Lato w teatrze".
20-06-2016
Warszawa. Spektakle "Lata w Teatrze" od lipca
"Lato w teatrze", program Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego, rozpoczyna się w Warszawie spektaklem "Jak wytresować dziewczynkę?". Pokazy w namiocie cyrkowym odbędą się w dwóch lokalizacjach - przy Białołęckim Ośrodku Kultury i Służewskim Domu Kultury w dn. 10-13 lipca
11-06-2016
Kraj. "Pippi Pończoszanka" rusza w objazd
Spektakl łódzkiego Teatru Pinokio i Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego "Pippi Pończoszanka" po raz kolejny odwiedzi latem dzieci w różnych zakątkach Polski.
09-06-2016
Katowice. Nabór do "Lata w teatrze"
Fundacja Szafa Gra zaprasza do udziału w naborze na wakacyjne, bezpłatne warsztaty, które będą odbywać się od 1 do 12 sierpnia (w godzinach 10:00 - 16:00) w Pałacu Młodzieży. Pokazy spektaklu: 13 i 14 sierpnia, sala Pałacu Młodzieży w Katowicach
09-06-2016
Łódź. "Pippi" w Ogrodzie Botanicznym
"Pippi Pończoszanka" z grupą piratów-akrobatów rusza ponownie w Polskę. Swój pierwszy tegoroczny wakacyjny objazd w ramach programu Lato w teatrze 2016 zaczyna w Łodzi. Spektakl grany jest w namiocie cyrkowym, a przeznaczony dla dzieci i dorosłych.
03-06-2016
Warszawa. Młoda Rezydencja w Teatrze Ochoty
Teatr Ochoty zaprasza młodzież w wieku od 14 do 18 lat na dwutygodniowe bezpłatne zajęcia w teatrze. Rekrutacja trwa do 15 czerwca.
02-06-2016
Kielce. "Lato w teatrze" z Kubusiem
Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach po raz czwarty zorganizuje warsztaty "Lato w teatrze". Niewidome i niedowidzące dzieci wspólnie z innymi przygotują na nich specjalny spektakl.
01-06-2016
Sosnowiec. Warsztaty "C(i)ała naprzód!" w Zagłębiu
Teatr Zagłębia w Sosnowcu nie będzie w nadchodzące lato świecił pustkami. Z końcem czerwca rozpoczną się tam wakacyjne warsztaty teatralne dla młodzieży pod hasłem "C(i)ała naprzód!". Warsztaty organizowane są w ramach programu "Lato w teatrze", którego pomysłodawcą jest Instytut Teatralny im. Z. Raszewskiego w Warszawie.
24-05-2016
Warszawa. Szkolenie w ramach Szkoły Pedagogów Teatru
Dział Pedagogiki Teatru zaprasza pracowników instytucji na trzydniowe spotkanie służące rozwojowi kompetencji z zakresu budowania warsztatów do spektaklu dla różnych grup odbiorców oraz refleksji na temat działań edukacyjnych prowadzonych współcześnie w instytucjach.
18-05-2016
Wrocław. Teatr Lalek w programie "Lato w Teatrze"
Wrocławski Teatr Lalek serdecznie zaprasza dzieci i młodzież w wieku od 8 do 12 lat do udziału w letnich warsztatach włączających w ramach programu "Lato w Teatrze". Udział w warsztatach jest nieodpłatny.
12-05-2016
Będzin. "Lato z teatrem" w Teatrze Dzieci Zagłębia
W Teatrze Dzieci Zagłębia w Będzinie trwają przygotowania do warsztatów twórczych "Lato w teatrze". Warsztaty, adresowane do dzieci w wieku od 9 do 12 lat, zaplanowano w terminie między 4 a 17 lipca.
12-04-2016
Kraj. Program "Lato w teatrze" ogłosił listę beneficjentów
Teatry i organizacje pozarządowe z całej Polski ubiegały się o dofinansowanie w ramach programu "Lato w teatrze", koordynowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Komisja Ekspertów, po analizie merytorycznej wniosków, wybrała 44 podmioty, które będą mogły zrealizować działania na rzecz dzieci, szczególnie w małych miejscowościach, o utrudnionym dostępie do kultury.
11-03-2016
Kraj. Ostatnie dni przyjmowania wniosków do programu "Lato w teatrze 2016"
Trwa nabór wniosków do "Lata w teatrze 2016", programu Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego finansowanego z budżetu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wnioski do programu można składać do poniedziałku 14 marca.