Emilian Kamiński walczy o swój teatr

30-09-2015
08-05-2017
Warszawa. Teatr Kamienica nareszcie obroniony
"To światło w tunelu" - tak Emilian Kamiński ocenia decyzję prokuratury okręgowej, która postawiła zarzuty nieuczciwym "biznesmenom". Byli członkowie zarządu wspólnoty z kamienicy przy al. Solidarności 93 próbowali przejąć zabytkową nieruchomość, w której działa Teatr Kamienica. Grozi im do ośmiu lat więzienia.
12-01-2016
Warszawa. Trwa walka o Teatr Kamienica
Bez wiedzy i zgody miasta wspólnota kamienicy w al. "Solidarności" 93 wybrała nowy zarząd. Pełni go jeden człowiek, powiązany ze spółką, z którą miasto jest w sporze sądowym.
17-11-2015
Warszawa. Teatr Kamienica nadal w zawieszeniu
Jaki będzie dalszy los sceny Emiliana Kamińskiego? Sąd zajął się wczoraj kolejną sprawą sprzedaży części budynku przy al. "Solidarności". Tym razem chodzi o piwnice zajmowane przez Teatr Kamienica.
13-11-2015
Warszawa. Akty notarialne sprzedaży strychu Kamienicy nieważne
Sąd uznał, że sprzedaż strychów w budynku, gdzie działa Teatr Kamienica, jest nieważna. To dobra wiadomość dla Emiliana Kamińskiego, bo od tej transakcji zaczęły się kłopoty jego teatru.
13-11-2015
Warszawa. Pierwsza wygrana w walce o Teatr Kamienica
Sąd uznał, że umowy przenoszące własność strychu w budynku w którym mieści się Teatr Kamienica są nieważne.
05-11-2015
Don Kichot z Kamienicy
"Don Kichot z kamienicy" Dale'a Wassermana w reż. Emiliana Kamińskiego w Teatrze Kamienica w Warszawie. Pisze Hanna Karolak w Gościu Niedzielnym.
03-11-2015
Wielu ludzi nie wierzyło, że to się uda
"Don Kichot z kamienicy" Dale'a Wassermana w reż. Emiliana Kamińskiego w Teatrze Kamienica w Warszawie. Pisze Bohdan Gadomski w Tygodniku Angora.
29-10-2015
Warszawa. Miasto walczy o Teatr Kamienica
W środę ruszył proces, od którego zależy dalszy los warszawskiego teatru Kamienica.
13-10-2015
Warszawa. Premierowy "Don Kichot z kamienicy"
W trudnym dla Teatru Kamienica czasie, jego twórca Emilian Kamiński przygotowuje jubileuszowy spektakl-manifest. Premiera 24 października.
09-10-2015
Emilian Kamiński: Nie oddam dorobku mojego życia!
- To jest taki teatr, który powstał z ducha, z serca. On ma służyć Warszawie, służyć warszawiakom - o Teatrze Kamienica mówi jego dyrektor Emilian Kamiński.
05-10-2015
Pomóż ratować teatr Kamienica
Trwa walka o teatr Kamienica. Dyrektor Emilian Kamiński twierdzi, że tajemniczy biznesmen chce nielegalnie przejąć część miejsca, w którym działa jego teatr - pisze Damian Dragański w portalu naszemiasto.pl.
02-10-2015
Brońmy Teatru Kamienica
Powinniśmy wszyscy - zarówno twórcy, jak i odbiorcy teatru - bronić Kamienicy, niezależnie od artystycznych sympatii i poglądów. W podobnej sytuacji może się jutro znaleźć wiele innych warszawskich instytucji kultury - pisze Roman Pawłowski w Gazecie Wyborczej - Stołecznej.
30-09-2015
Spór o Kamienicę w prokuraturze
Ulica Solidarności 93 w Warszawie. To obowiązkowy przystanek na kulturalnej mapie stolicy. Właśnie tam ma siedzibę Teatr Kamienica, którego twórcą jest popularny aktor i reżyser Emilian Kamiński. Jednak budynek coraz bardziej znany jest nie tylko z prowadzonej tam działalności kulturalnej, ale i otwartej wojny, jaka od ponad roku toczy się między lokatorami nieruchomości - pisze Piotr Nisztor w Gazecie Polskiej.
25-09-2015
Warszawa. Dramatyczny list Emiliana Kamińskiego
Drodzy Widzowie, Przyjaciele i Sympatycy Teatru Kamienica, możecie nam pomóc podpisując petycję "STOP dla zniszczenia Teatru Kamienica". Za każdy głos wsparcia serdecznie dziękujemy - list otwarty Emiliana Kamińskiego, dyrektora i założyciela warszawskiego Teatru Kamienica, ws. próby jego zniszczenia.
25-09-2015
Ukraść teatr
Jak to możliwe, że sam środek foyer jednego z najpopularniejszych teatrów w Warszawie, urządzonego za pieniądze miejskie, unijne, państwowe oraz wpłaty prywatnych osób, Wspólnota Mieszkaniowa po cichu sprzedała pewnej firmie? - pyta Violetta Krasnowska w tygodniku Polityka.