Co dalej z Nowym Teatrem w Słupsku?

29-09-2015
28-03-2018
Słupsk. Radni zwiększyli limit dotacji na budowę nowej siedziby Nowego Teatru
Słupski magistrat nie musi powtarzać przetargu na budowę nowej siedziby Nowego Teatru im. Witkacego ze względu na zbyt wysokie ceny złożonych ofert. Radni przyjęli zmiany w wieloletniej prognozie finansowej miasta, zwiększając limit wydatków na tę inwestycję.
24-08-2016
Słupsk. Prezydent Biedroń chce oddzielić teatr od filharmonii
Władze Słupska starają się o 20 milionów złotych ze środków unijnych na remont siedzib Filharmonii Sinfonia Baltica i Nowego Teatru. Obie gnieżdżą się na jednej scenie, która od lat wymaga gruntownego remontu.
30-10-2015
Słupsk. Wciąż niepewna przyszłość Nowego Teatru
Jaka jest przyszłość filharmonii i teatru? Na to pytanie słupskie władze nie mają odpowiedzi. W praktyce obie instytucje kultury działają jak dotąd i takie też mają plany na przyszły rok. Brak głównego dyrektora i szefa artystycznego teatru jednak komplikuje pracę.
22-10-2015
Słupsk. Urząd marszałkowski o połączeniu dwóch teatrów
Po publikacji dotyczącej koncepcji połączenia teatrów słupskiego i gdańskiego otrzymaliśmy pismo z urzędu marszałkowskiego - pisze Daniel Klusek w Głosie Pomorza.
07-10-2015
Słupsk. Dyskutowali o łączeniu Nowego z Wybrzeżem
Grzegorz Furgo, lider gdyńsko-słupskiej listy Nowoczesnej Ryszarda Petru, wczoraj podczas spotkania z dziennikarzami w Herbaciarni w Spichlerzu skrytykował pomysł połączenia Nowego Teatru w Słupsku z Teatrem Wybrzeże w Gdańsku.
29-09-2015
Musimy stworzyć jasne relacje między teatrem a filharmonią
- Zanim będziemy mówili o ewentualnym łączeniu Nowego Teatru w Słupsku, choćby z Teatrem Wybrzeże w Gdańsku, to najpierw powinniśmy uporządkować relacje między tymi dwoma instytucjami miejskimi - teatrem i filharmonią, które funkcjonują w tym samym budynku - rozmowa z Anną Świętochowską, dyrektorem Wydziału Kultury w Urzędzie Miejskim w Słupsku.
25-09-2015
Co dalej z Nowym Teatrem w Słupsku?
Ogromne kontrowersje wzbudził kolejny pomysł słupskiego magistratu. Po koncepcji łączenia teatrów słupskich (Tęczy z Nowym), tym razem władze chcą po(d)łączyć Nowy Teatr do Teatru Wybrzeże, a jak nie wyjdzie to do Filharmonii Sinfonia Baltica. O źródła tych pomysłów pytamy Annę Świętochowską, od niedawna szefową Wydziału Kultury w Urzędzie Miasta Słupska - pisze Piotr Wyszomirski w Gazecie Świętojańskiej.
25-09-2015
Teatr i filharmonia to inne światy
- Osobiście ani w kraju, ani na świecie nie znam żadnego przykładu łączenia teatru i filharmonii. Moim zdaniem taka koncepcja mija się z celem - rozmowa z Bohdanem Jarmołowiczem, dyrektorem Polskiej Filharmonii Sinfona Baltica w Słupsku.
24-09-2015
Słupsk. Połączą Nowy Teatr z gdańskim Wybrzeżem?
W ratuszu trwają już dyskusje na temat łączenia Nowego Teatru w Słupsku z Teatrem Wybrzeże w Gdańsku. Radni są podzieleni. Taką koncepcję rozwiązania problemów związanych z finansowaniem słupskiej kultury przedstawiono w środę podczas posiedzenia Komisji Edukacji Rady Miejskiej w Słupsku.
11-09-2015
Słupsk. Nowy Teatr wciąż bez dyrektora
- Władze miasta nie informują nas, jakie będą dalsze losy Nowego Teatru - twierdzą aktorzy słupskiej sceny. Władze miasta uspokajają: Scena dramatyczna w Słupsku jest i będzie.
07-09-2015
Słupsk. Kiedy konkurs na dyrektora Nowego Teatru?
W związku z wygaśnięciem w dniu 31.08.2015 r. kontraktu dyrektora naczelnego i artystycznego Nowego Teatru im. Witkacego w Słupsku, Rada Artystyczna zwraca się do władz miasta o wyjaśnienie obecnej sytuacji oraz planów na najbliższą przyszłość instytucji.