Projekt: Spektakl

01-09-2015
Cykl wywiadów z realizatorami, którzy - choć często pozostają w cieniu reżysera i aktorów - są także odpowiedzialni za przebieg przedstawienia teatralnego.
10-02-2016
Projekt spektakl: promocja
- Błędem jest ścisłe łączenie promocji z działem sprzedaży, bo promocja to niezbędne ogniwo w procesie myślenia o repertuarze i filozofii miejsca. Bardzo ważne, żeby ludzie zajmujący się promocją spektakli uczestniczyli we wspólnym planowaniu programu - mówi Ewa Cichowicz-Vedral w rozmowie z Mateuszem Węgrzynem w Dwutygodniku.
30-10-2015
Projekt Spektakl: Choreografka
- Mam wrażenie, że od pewnego czasu jest coraz większy głód poszukiwań ruchowych, reżyserzy coraz częściej współpracują z choreografami i traktują ich jako współtwórców, a nie tylko realizatorów układów tanecznych - Z Dominiką Knapik rozmawia Mateusz Węgrzyn w dwutygodniku.com
30-09-2015
Projekt Spektakl: Kostiumografka
- Uwielbiam pracownie krawieckie i zdolnych oddanych specjalistów, zwłaszcza krawców z wieloletnim doświadczeniem. Można się dużo nauczyć i nawet niepotrzebny jest język - mówi Julia Kornacka, kostiumografka, w kolejnej rozmowie cyklu Projekt Spektakl.
24-09-2015
Warszawa. O pracy kostiumografa z Julią Kornacką
W nadchodzącym tygodniu, w dwutygodniku.com ukaże się kolejna rozmowa z cyklu Projekt: Spektakl. O pracy kostiumografa z Julią Kornacką rozmawia Mateusz Węgrzyn.
25-08-2015
Projekt spektakl: Sufler
- Przedstawienie to etap zamknięty, wynik wielu prób, podczas których pewien rytm mówienia, melodia zdania, całych fraz i dłuższych partii jest zafiksowana, ustalona. Kiedy wkracza inna, obca nuta, od razu wiadomo, że jest niebezpieczeństwo, bo coś nie gra - mówi Magdalena Jaracz, suflerka Teatru Studio w Warszawie, w rozmowie z Mateuszem Węgrzynem z cyklu "Projekt spektakl".
28-07-2015
Projekt Spektakl: reżyser światła
- Ciekawi mnie sytuacja, w której światło ma swoją dramaturgię, charakter, a nawet jest osobnym bohaterem. Chciałbym, żeby ludzie częściej zwracali uwagę na jego obecność - rozmowa z reżyserem światła Bartoszem Nalazkiem w ramach cyklu Instytutu Teatralnego i portalu dwutygodnik.com "Projekt Spektakl".
28-04-2015
Projekt spektakl: inspicjent
Gdy w trakcie spektaklu aktorzy wyłamują dwumetrowe drzwi, to on musi zareagować jako pierwszy. Ale na co dzień zadania inspicjenta są mniej spektakularne. - Ludzie spoza środowiska najczęściej nie mają zielonego pojęcia, co robię w teatrze. Tłumaczę moją funkcję przez analogię do zawodu wykonywanego powszechnie na zachodzie, czyli stage managera - opowiada w kolejnej odsłonie cyklu "Projekt: spektakl" Wojciech Sobolewski, inspicjent TR Warszawa.
16-03-2015
Projekt spektakl: asystent reżysera
- Sytuacja asystenta jest paradoksalna - jedną nogą tkwi w trybach administracji, a drugą w pracy artystycznej. W takiej pozycji uprawiam swój dziwny taniec i próbuję połączyć dwa żywioły. To jest często niewdzięczne zajęcie, ale niezbędne - mówi Radosław Mirski.