Podsumowania sezonu 2014/2015

17-06-2015
24-09-2015
Najlepszy, najlepsza, najlepsi w sezonie 2014/2015
Po raz dwudziesty piąty redakcja "Teatru" zaprosiła krytyków do wzięcia udziału w ankiecie podsumowującej ubiegły sezon teatralny.
24-08-2015
Jest dobrze! I teatr powinien trzymać ten kurs
W czerwcu miasto ogłosiło konkurs na stanowisko dyrektora Teatru im. Mickiewicza. Częstochowska scena stanęła więc pod znakiem rewolucyjnych zmian. Konkursowa komisja uznała jednak, że przewrotu nie będzie, a teatrem nadal kierował będzie jego dotychczasowy szef - Robert Dorosławski - pisze Zuzanna Suliga w Gazecie Wyborczej - Częstochowa.
16-07-2015
Łódzki Powszechny podsumował sezon
Teatr Powszechny w Łodzi zakończył sezon 2014/2015. Tradycyjnie jako jedyny z teatrów w Łodzi i nieliczny spośród teatrów w Polsce zagrał w okresie wakacyjnym. Jak wyglądał ten sezon na scenie przy ulicy Legionów? Od września do lipca Powszechny zagrał 334 spektakle, zgromadził 107 374 widzów.
16-07-2015
Zwycięzcy sezonu teatralnego: Teatry Polskie dwa
Choć coraz więcej scen - z teatrami prywatnymi na czele - gra również w wakacje, to jednak większość wróci do akcji dopiero w październiku. Czas na podsumowanie sezonu 2014/15 - pisze Witold Mrozek w Gazecie Wyborczej.
10-07-2015
Ranking krakowski oraz gościnny
Refleksyjny zior wstecz - co było najbardziej cute w tym sezonie, w sensie z nowości. Wszystko już obsmarowałem, więc tylko lista, od najlepszego. Sam Kraków plus dwa z dowozu, bo ja przecież nigdzie nie jeżdżę - pisze Maciej Stroiński na blogu teatrjestcute.pl
09-07-2015
Premiery, nowe estetyki i horyzonty
Zakończył się kolejny sezon w Teatrze im. L. Solskiego w Tarnowie, zwieńczony plenerowym pokazem w Pasażu Tertila spektaklu "Apetyt na czereśnie", jednego z bardziej lubianych przez tarnowskich widzów. Upływający okres dziesięciu miesięcy pod rządami nowego dyrektora artystycznego, Jakuba Porcari, zaowocował w placówce ciekawymi premierami, zaś publiczności przyniósł trochę nowych przeżyć estetycznych z małymi kontrowersjami w tle. Widzowie wszak nie zawiedli, a wpływy do kasy nawet wzrosły - Beata Stelmach-Kutrzuba podsumowuje mijający sezon w Temi.
06-07-2015
Jak bida, to do Żyda
Dzięki tym dwóm spektaklom, warszawski sezon teatralny został uratowany - pisze Anna Schiller.
04-07-2015
Za rok wszystko może być inaczej
Mówi się, że jeśli od września do kolejnego czerwca zdarzy się w Polsce jedna inscenizacja wybitna, sezonu teatralnego nie wolno spisywać na straty. Zatem nie jest źle. Mieliśmy przecież "Wycinkę" Thomasa Bernharda wystawioną we wrocławskim Teatrze Polskim - arcydzieło, którym Krystian Lupa powrócił do swego najważniejszego autora oraz do stylu pamiętnego chociażby z legendarnego "Wymazywania" - pisze Jacek Wakar w Dzienniku Gazecie Prawnej.
03-07-2015
Kończy się sezon. Czas podsumowań w Teatrze Polskim. Jak było?
Na pewno ciekawie, zaskakująco, różnorodnie, a przede wszystkim inaczej. To pierwszy sezon z nowymi dyrektorami - Pawłem Wodzińskim i Bartoszem Frąckowiakiem - pisze Joanna Pluta w Gazecie Pomorskiej.
02-07-2015
Rozczarowani dramatem poszli do "Lalek"
Fascynujący świat pokazany podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Lalek zachęcał do uczestnictwa nawet widzów, którzy nie bywają w teatrze. Z kolei dramat w Teatrze im. Kochanowskiego działał na niekorzyść ogólnego obrazu środowiska twórców - pisze Martyna Friedla w Gazecie Wyborczej - Opole.
01-07-2015
Podsumowanie sezonu artystycznego w Teatrze im. Węgierki
"Sońką" Ignacego Karpowicza zakończył się sezon artystyczny Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku. W trakcie spotkania z dziennikarzami, Agnieszka Korytkowska-Mazur - dyrektor teatru, podsumowała ostatni rok pracy białostockiej instytucji.
30-06-2015
Dyrektorzy TPB podsumowują sezon
Szanowni Państwo, zakończył się sezon 2014/2015, nasz pierwszy sezon w Teatrze Polskim w Bydgoszczy. Odbyło się w tym okresie 8 premier ("Afryka", "Thermidor", "Detroit. Historia ręki", "Murzyni", "Faust", "Samuel Zborowski", "Romville", "Błękitnie") - piszą Paweł Wodziński i Bartosz Frąckowiak, dyrektorzy Teatru Polskiego w Bydgoszczy.
27-06-2015
Mike's TOP 10
Obejrzałem od września ub. roku do końca czerwca tego roku 152 spektakle w 61 teatrach w 33 miastach Polski i zaprawdę, warto było tułać się po kraju dla tej dziesiątki - pisze Mike Urbaniak w Gazecie Wyborczej - Wysokich Obcasach.
22-06-2015
Kielce. XXIII Plebiscyt Publiczności "O Dziką Różę" rozstrzygnięty
"Hemar. Poeta przeklęty" to najlepszy spektakl mijającego sezonu zdaniem publiczności, a "Dzieje grzechu" - według dziennikarzy. Widzowie wyróżnili Dawida Żłobińskiego i Magdę Grąziowską, a przedstawiciele mediów - Beatę Wojciechowską.
22-06-2015
Legnica. "Bomba sezonu" dla Gabrieli Fabian
W niedzielny wieczór 21 czerwca i po raz jedenasty w historii Stowarzyszenie Przyjaciół Teatru Modrzejewskiej przyznało swoją sezonową nagrodę. Tegoroczna przypadła legnickiej aktorce za rolę w spektaklu "Iliada. Wojna" w reżyserii Łukasza Kosa.
22-06-2015
Zielona Góra. Leony rozdane w Lubuskim
Sezon teatralny 2014/2015 oficjalnie podsumowany! Publiczność nagrodziła Leonami Annę Habę i Janusza Młyńskiego, za najlepszy spektakl uznała musical "Ach! Odessa-Mama". Werdykt widzów pokrył się z typami dziennikarzy.
20-06-2015
Łódź. "Scenariusz" na szóste urodziny Teatru Małego
Szósty sezon teatru, który radzi sobie bez jakiejkolwiek subwencji bardzo udany! Z okazji 6. urodzin Teatru Małego w Manufakturze, na afiszu pojawi się kultowy tekst Bogusława Schaeffera w kobiecej wersji - "Scenariusz dla trzech aktorek". Premiera spektaklu w reż. Bogusława Semotiuka już dziś, 20 czerwca.
19-06-2015
Zielona Góra. Jutro gala wręczenia Leonów
Jaki był miniony sezon dla zielonogórskiej sceny? - Pracowity, gęsty, atrakcyjny - przekonuje dyrektor Teatru Lubuskiego, Robert Czechowski. Sezon oficjalnie ukoronuje gala wręczenia Leonów, a imprezę uświetni koncert Anity Lipnickiej i Johna Portera.
17-06-2015
Bydgoszcz. "Czardaszka" na koniec sezonu
Cztery przedstawienia "Księżniczki czardasza" (19-22 czerwca) będą ostatnimi w bieżącym sezonie artystycznym Opery Nova.
17-06-2015
Lubuski Teatr zamyka sezon i patrzy w przyszłość
Jaki był miniony sezon dla zielonogórskiej sceny? - Pracowity, gęsty, atrakcyjny - przekonuje dyrektor Teatru Lubuskiego Robert Czechowski. I snuje kolejne plany: rozbudowa tyłów teatru na poczet sceny letniej, przejęcie kina Nysa w imię sceny lalkowej i spektakle o Maryli Rodowicz, a także o tym, że nie warto się kłócić, bo życie jest na to za krótkie - pisze Paulina Nodzyńska w Gazecie Wyborczej - Zielona Góra.