Będziński Teatr Dzieci Zagłębia do likwidacji?

27-05-2015
07-01-2016
Polski teatr tkwi w chaosie
- Jeśli nie powstanie Związek Scen Polskich, wszystkie rozmowy będą zakulisowe bądź topione w kłótniach środowiskowych, politycznych, gospodarczych - mówi Olgierd Łukaszewicz, prezes Związku Artystów Scen Polskich, w rozmowie z Jackiem Cieślakiem.
11-08-2015
Jubilata trzeba dopieszczać
Mam nadzieję, że zbliżające się urodziny Teatru Dzieci Zagłębia będą wyśmienitą okazją do przypomnienia wszystkich spektakularnych sukcesów będzińskiej sceny, jej twórcy, aktorów, zespołu, który wbrew wszelkim trudnościom stworzył miejsce najpiękniejszych wspomnień każdego niemal mieszkańca Zagłębia (i nie tylko), które dla wielu z nas stało się początkiem niekończącego się, cudownego romansu z teatrem. Wierzę, że uroczystości nie zakłócą żenujące spory, a tym bardziej groźba likwidacji dzieła "Czarodzieja z Będzina" - pisze Maria Sztuka w Śląsku.
08-07-2015
Będzin. Koniec sporu o Teatr Dzieci Zagłębia?
W końcu kończy się kilkumiesięczny spór o Teatr Dzieci Zagłębia w Będzinie. W poniedziałek radni powiatowi zdecydowali, że starostwo przekaże 400 tysięcy złotych na działalność teatru.
08-07-2015
Będzin. Starosta Watoła odpowiada dyrektorowi Mieszkowskiemu
O stałej trosce o Teatr Dzieci Zagłębia, o jego finansowaniu, a także planowanym remoncie zapewnia starosta będziński dyrektora wrocławskiego Teatru Polskiego.
07-07-2015
Będzin. 400 tysięcy zł dla Teatru Dzieci Zagłębia
Wczoraj odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Powiatu Będzińskiego, na której podjęto uchwałę o przekazaniu 400 tys. zł Teatrowi Dzieci Zagłębia.
03-07-2015
Będzin. Co dalej z Teatrem Dzieci Zagłębia?
Wbrew zapewnieniom Starostwa Powiatu, sytuacja Teatru Dzieci Zagłębia nadal nie jest ustabilizowana. Konflikt trwa.
02-07-2015
Wrocław. Dyr. Mieszkowski ws. Teatru Dzieci Zagłębia
"Apeluję do ludzi kultury o reakcje w sprawie rażących przypadków politycznej bezmyślności. Przestrzeń kultury jest wspólna" - pisze Krzysztof Mieszkowski, dyrektor Teatru Polskiego we Wrocławiu.
27-06-2015
Warszawa. Apel o pomoc dla Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie
Wczoraj media poinformowały, że nie dojdzie do porozumienia między władzami miasta, radnymi powiatowymi oraz wojewodą śląskim w sprawie finansowania Teatru Dzieci im. Jana Dormana. Ta sytuacja może się stać bardzo niebezpiecznym precedensem dla innych scen. Instytut Teatralny apeluje do całego środowiska o wszelką możliwą pomoc dla Będzina.
25-06-2015
Będzin. Nie ma porozumienia w sprawie Teatru Dzieci Zagłębia
Zakończmy ten teatrzyk farsy, który państwo zafundowaliście nam wszystkim - apelował prezydent Będzina Łukasz Komoniewski, do radnych powiatowych oraz zarządu powiatu będzińskiego podczas sesji Rady Powiatu Będzińskiego, która wciąż trwa w Będzinie.
24-06-2015
Będzin. Będą dalsze protesty ws. Teatru Dzieci Zagłębia?
Niepokojące wieści napływają z Będzina. Pomimo podpisanego 10 czerwca wstępnego porozumienia, nadal nie wiadomo jaki będzie los Teatru. Jutro zespół TDZ znowu wybiera się na obrady Starostwa.
16-06-2015
Nie rzucim ziemi, skąd nasz ród...
Zawiadomiono mnie, że w moim rodzinnym Będzinie odbędzie się pikieta pod Teatrem Dzieci Zagłębia w obliczu likwidacji tej skromnej rozmiarami, ale wielkiej duchem, dokonaniami i tradycją polskiej placówki teatralnej - pisze Sławomir Pietras w Tygodniku Angora.
12-06-2015
Będzin: to był głośny spektakl
Głośny protest aktorów i pracowników Teatru Dzieci Zagłębia poruszył środowiska twórcze. Po 25 latach wciąż nie mamy jasnej koncepcji, jak powinny być prowadzone jednostki kultury - pisze Katarzyna Kapusta w Polsce Dzienniku Zachodnim.
11-06-2015
Będzin. Teatr Dzieci Zagłębia dostanie pieniądze na swoją działalność
Będziński Teatr Dzieci Zagłębia dostanie pieniądze na dalszą działalność. Wczoraj udało się podpisać porozumienie ze starostwem w tej sprawie.
10-06-2015
Będzin. Grają w okupowanym budynku
Trwa dramatyczny protest zespołu Teatru Dzieci Zagłębia. W siedzibie zakończył się spektakl zapowiadany od wczoraj przez protestujących.
10-06-2015
Będzin. Zespół Teatru okupuje budynek Starostwa Będzińskiego
Wczorajsze rozmowy ws. sytuacji Teatru Zagłębia zostały zerwane. Na spotkaniu nie pojawił się starosta Arkadiusz Watoła. Pracownicy teatru okupują siedzibę starostwa. "Panie Starosto! Czekamy na pana!" - apelują okupujący. Na godzinę 10 zapowiedzieli spektakl w budynku władz.
10-06-2015
Dziennikarka o aferze Teatru Dzieci Zagłębia: Najbardziej szkoda dzieci
Od pięciu lat piszę o powiecie będzińskim, jednak takiego żenującego spektaklu w wykonaniu Starostwa Powiatowego w Będzinie jeszcze nie było. Afera Teatru Dzieci Zagłębia to ignorancja Zarządu Powiatu Będzińskiego! - komentarz Katarzyny Kapusty w Polsce Dzienniku Zachodnim.
10-06-2015
Będzin. Dwa oświadczenia ws. Teatru Dzieci Zagłębia
Wypracowaliśmy treść oświadczeń podpisanych przez Zarząd Starostwa Będzińskiego oraz Prezydenta Miasta Będzina. Poniżej ich treść - informuje Teatr Dzieci Zagłębia.
10-06-2015
Będzin. Teatr Dzieci Zagłębia uratowany
Aktorzy Teatru Dzieci Zagłębia, Zarząd Powiatu i Prezydent Miasta zawarli wstępne porozumienie dziś ok. godz. 13. Teatr ma być finansowany na dotychczasowych zasadach.
08-06-2015
Będzin. Jutro spotkanie ws. Teatru Dzieci Zagłębia
Kolejne spotkanie pracowników Teatru Dzieci Zagłębia z władzami miasta Będzina oraz powiatu będzińskiego odbędzie się 9 czerwca o godz. 13 w siedzibie teatru.
01-06-2015
Będzin. Jest postęp ws. Teatru Dzieci Zagłębia
Jak informuje ZASP, batalia o Teatr Dzieci Zagłębia trwa. Piątkowy protest przyniósł efekty: to opinia wydana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego wpłynie na decyzję o finansowaniu teatru przez powiat.
29-05-2015
Będzin. apel ZASPu ws. Teatru Dzieci Zagłębia
"Wzywamy Obywateli Będzina i powiatu będzińskiego do opowiedzenia się za uratowaniem Teatru Dzieci Zagłębia!" - pisze prezes ZASPu Olgierd Łukaszewicz.
29-05-2015
Będzin. Dziś pikieta w obronie Teatru Dzieci Zagłębia
O godzinie 12.30 przed siedzibą Teatru rozpoczyna się pikieta przeciwko decyzji o jego likwidacji, zorganizowana przez Zarząd Oddziału ZASP Katowice.
28-05-2015
Będzin. Urzędniczy spór grozi nawet likwidacją teatru
Wczoraj przeciwko likwidacji Teatru Dzieci Zagłębia pikietowali mieszkańcy Będzina. Trwa spór o finansowanie placówki między miastem i powiatem.
28-05-2015
Będzin. List otwarty ws. sytuacji Teatru Dzieci Zagłębia
"Likwidować łatwo - tworzyć to wielka sztuka" - do starosty będzińskiego Arkadiusza Watoły, z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego, pisze Agata Sobota, przewodnicząca KZ ZZAP Teatru Kubuś w Kielcach.
27-05-2015
Będzin. Protestowali w obronie Teatru Dzieci Zagłębia
Mieszkańcy Będzina i aktorzy Teatru Dzieci Zagłębia pikietowali dziś Starostwo Powiatowe.
26-05-2015
Będzin. Pikieta ZASP pod Teatrem Dzieci Zagłębia
Zarząd Oddziału ZASP Katowice organizuje w dniu 29 maja o godz. 12.30 pod siedzibą Teatru Dzieci Zagłębia, protest w formie pikiety przeciwko decyzji likwidacji będzińskiego teatru. Prosimy o wsparcie całego środowiska artystycznego w naszych działaniach - pisze Ewa Leśniak, Przewodnicząca Oddziału ZASP w Katowicach.
23-05-2015
Będzin. Trwa walka o Teatr założony przez Jana Dormana
Zdesperowani pracownicy Teatru Dzieci Zagłębia już przygotowali klepsydrę, a prezydent Łukasz Komoniewski szuka wsparcia u wojewody - w Będzinie trwa walka o teatr z 70-letnią historią. Teatr - dodajmy - ważny nie tylko dla miasta, ale i całego Zagłębia.
22-05-2015
Będzin. Dramatyczny list dyrektora Teatru im. Dormana
Apel do środowiska - widzowie, teatry publiczne, dyrektorzy i zespoły, koledzy, Pani Minister, Panie Prezydencie! W roku, kiedy obchodzimy 250-lecie teatru publicznego w Polsce, odpowiedzialne za kulturę władze samorządowe likwidują jedyny w Zagłębiu teatr dla dzieci.
04-02-2015
Będzin. Teatr Dzieci Zagłębia będzie zamknięty?
Starostwo obcięło dotację dla Teatru Dzieci Zagłębia o prawie połowę. Dyrektor będzińskiego teatru obawia się o jego przyszłość.