Lato 2015 w teatrze

19-05-2015
28-08-2015
Zielona Góra. O wiejskim podwórku w amfiteatrze
Na spektakl "O! Wlazł kotek na płotek" zaprasza dziś najmłodszych widzów Teatr Chrząszcz w Trzcinie z Krakowa. Bywalcy cyklu "Bajki, bajdy, banialuki" nie mogą tego przegapić.
24-08-2015
Pruszcz Gd. Koniec sezonu na Scenie Letniej
Wczoraj zakończył się VII sezon Sceny Letniej Teatru Wybrzeże w Pruszczu Gdańskim.
22-08-2015
Warszawa. Kultura wychodzi na Ząbkowską
Praska ulica na dwa kolejne weekendy stanie się deptakiem i sceną pełną spektakli, koncertów, słuchowisk i spotkań ze sztuką.
22-08-2015
Warszawa. VIII Czarna Offca - przegląd zjawisk teatralnych
W dniach 26 sierpnia - 6 września odbędzie się ósma edycja przeglądu zjawisk teatralnych Czarna Offca, organizowanego przez Teatr Akt. W programie spektakle sceniczne, koncert, teatr uliczny i spektakle dla dzieci.
20-08-2015
Granie w wakacje sprawia nam frajdę
Teatr Ad Spectatatores w wakacje nie próżnuje. W ramach Sezonu Ogórkowego pokazuje spektakle repertuarowe, w planach jest także jedna premiera. Maciej Masztalski, reżyser i dyrektor sceny, opowiada o obcych, erotyce i podboju Europy. Rozmawia Dorota Oczak-Stach w Gazecie Wyborczej - Wrocław.
18-08-2015
Bolesławiec. Występy hiszpańskiego teatru nie takie drogie
Koszt dwóch występów hiszpańskiego teatru "Niedźwiedzie z Pirenejów" wyniesie w sumie ok. 20 tys. zł, a nie, jak podano w artykule, 40 tys. zł.- wyjaśnienia Agnieszka Gergont, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Bolesławiec.
18-08-2015
Chełm. "Calineczka" na finał Wakacji Teatralnych
Wszystko co dobre, szybko się kończy. 22 sierpnia Młodzieżowy Dom Kultury zaprasza na ostatni spektakl w ramach Chełmskich Wakacji Teatralnych. Tym razem będziemy gościć aktorów z Teatru Łątka w Łodzi.
18-08-2015
Częstochowa. Letni przegląd przedstawień w teatrze
We wrześniu Teatr im. Mickiewicza zainauguruje sezon 2015/2016. Jednak zanim zobaczymy premierowy spektakl "W starych dekoracjach", warto przypomnieć sobie premiery ubiegłego sezonu. Okazję dostarczy przegląd "Teatr Reaktywacja".
13-08-2015
Nowy Sącz. Festiwal Karpaty OFFer od piątku
VII Międzynarodowy Multimedialny Festiwal Sztuki Karpaty OFFer rozpocznie się w piątek w Nowym Sączu. Podczas trzydniowej imprezy na rynku miasta i w Miasteczku Galicyjskim zaprezentowane zostaną różne formy sztuki.
11-08-2015
Jeleniogórskie. Festiwal dell'Arte od soboty
W dniach 15-23 sierpnia w Dolinie Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej odbędzie się IV Festiwal dell'Arte.
10-08-2015
Gdynia. Sezon Centrum Kultury na Scenie Letniej
Podobnie jak w poprzednim roku Centrum Kultury w Gdyni przejmuje Scenę Letnią w Orłowie po Teatrze Miejskim. W tym roku osiem spektakli pokazanych zostanie dwukrotnie w ciągu zaledwie 12 dni.
10-08-2015
Karpacz. European Voice & Music Festival obchodzi jubileusz 10-lecia
Koncerty muzyki klasycznej, ale również rockowej i bluesowej oraz warsztaty wokalno-teatralne to najważniejsze punkty 17. European Voice & Music Festival, który obchodzi w Polsce jubileusz 10-lecia. Impreza rozpocznie się we wtorek w Karpaczu (Dolnośląskie).
10-08-2015
Poznań. Teatr na leżakach w Parku Dąbrowskiego
Teatr Pijana Sypialnia zaprasza na spektakle nawiązujące konwencją do przedwojennych teatrzyków ogródkowych. "Wodewil warszawski" oraz "Wyjowisko" - już 13 i 14 sierpnia w parku przy Starym Browarze.
08-08-2015
Wisła/Ustroń. Wielki Mały Teatr w sercu Beskidów
W sobotę i niedzielę w Wiśle i Ustroniu odbędzie się pierwsza edycja festiwalu dla dzieci Wielki Mały Teatr. Organizuje go Fundacja Wojciecha Pszoniaka "Kurtyna w Górę".
07-08-2015
Gdynia. "Śpiewająca lokomotywa" na Scenie Letniej w Orłowie
We wtorek i środę, 11 i 12 sierpnia (oba spektakle rozpoczną, się o godz. 17), na Scenie Letniej (Gdynia, plaża w Orłowie) będzie można zobaczyć przedstawienie zatytułowane "Śpiewająca lokomotywa".
07-08-2015
Poznań. Teatr na leżakach przy Starym Browarze
13 i 14 sierpnia w parku Starego Browaru odbędą się otwarte dla wszystkich przedstawienia teatralne. Nawiązywać one będą do przedwojennych teatrzyków ogródkowych, których ideą było dostarczenie widzom wytchnienia od codzienności, zapewnianego przez pełne energii i humoru występy aktorów, tancerzy i muzyków. Przedstawienia przygotował jeden z najgłośniejszych w Polsce teatrów niezależnych ostatnich lat, Pijana Sypialnia.
03-08-2015
Gdy czerń pochłonie czerwień
"Red" Johna Logana w reż. Agnieszki Lipiec-Wróblewskiej w Teatrze Dramatycznym w Warszawie. Pisze Anna Czajkowska w serwisie Teatr dla Was.
03-08-2015
Gdynia. Niebawem startuje Scena Letnia w Orłowie
11 sierpnia rusza Scena Letnia w Orłowie. Najlepsze spektakle Centrum Kultury w Gdyni będzie można oglądać do 22 sierpnia.
03-08-2015
Kazimierz Dolny. Trwa festiwal "Dwa Brzegi"
Polska premiera filmu "45 lat" Andrew Haigha rozpoczęła w sobotę 9. edycję festiwalu filmu i sztuki Dwa Brzegi.
03-08-2015
Tyczyn. Finał warsztatów "Lato z fasonem"
Dobiegł końca projekt wakacyjnej edukacji teatralnej Lato z fasonem - Lato w Teatrze, który odbywał się w Tyczynie już po raz drugi. Oprócz codziennych warsztatów, dzieci miały możliwość uczestnictwa w pokazach filmowych, modnych rozgrzewkach oraz Modnym i Zdrowym Targu Śniadaniowym. W projekcie wzięło udział 49 dzieci.
31-07-2015
Drezdenko. Kellis śpiewa Ave Maria
Trwają Letnie Spotkania Kameralne w Drezdenku. W czwartek już przedostatni koncert w tej edycji, a tematem będzie... Ave Maria.
31-07-2015
Kazimierz Dolny. Festiwal "Dwa Brzegi" zaczyna się jutro
Premiery filmowe, filmy nagradzane na festiwalach, koncerty, spotkania z aktorami i reżyserami składają się na program 9. Festiwalu Filmu i Sztuki "Dwa Brzegi".
31-07-2015
Kielce. Wielka gala po włosku
Będzie radośnie, żywiołowo, ale i romantycznie. Jednym słowem - prawdziwie po włosku. W sobotę w amfiteatrze na kieleckiej Kadzielni wielka gala operowa. Kto kocha operę, ten na pewno nie pożałuje. Kto kocha Italię - tym bardziej. To będzie pierwszy z czterech koncertów, jakie artyści dadzą w Polsce.
31-07-2015
Łatwo i przyjemnie?
Czy zawsze musi być łatwo i przyjemnie? Literaturę i sztukę mam na myśli. Dziennikarstwo też. Od ćwierć wieku mam na chlebie, że czytelnik tego nie zrozumie, widz nie pojmie, słuchacz odrzuci. Trzeba więc prościej, łatwiej, żeby trafić do odbiorcy - o Festiwalu w Remizie na Helu pisze Tomasz Miłkowski Dzienniku Trybuna.
31-07-2015
Sopot. Na Kulturalnej Plaży kabaret, bajki i rewia
Spektakle dla dzieci i dorosłych, koncerty i filmy oferuje na wakacje Teatr Na Plaży. Projekt "Kulturalna Plaża" trwa do sierpnia.
31-07-2015
Wrocław. Włoska Gala Operowa w Capitolu
Występ polskich i włoskich artystów przeniesie słuchaczy do krainy, w której smutek miesza się z radością. Stanie się to za sprawą utworów słynnych kompozytorów - Giuseppe Verdiego, Giacomo Pucciniego, Gaetano Donizettiego i Gioacchino Rossiniego.
30-07-2015
Kielce. Wakacyjny Festiwal Sztuki dla Dzieci
Nie ma nudy w wakacje. Zwłaszcza, że będzie teatralny festiwal dla dzieci. Przez trzy weekendy sierpnia dzieci wraz z rodzicami mogą cieszyć się sztuką. I Wakacyjny Festiwal Sztuki dla Dzieci Hurra! ART! rozpocznie się 8 sierpnia.
30-07-2015
Tychy. O sprawach istotnych na scenie
W sobotę 1 sierpnia rozpoczyna się "II Tyski Festiwal Teatru Istotnego - Laboratorium Sztuki.
30-07-2015
Wrocław. Zapisy na warsztaty prowadzone przez Pracownię || Rosa
Trwają zapisy na kolejne seminarium aktorskie Pracowni || Rosa. Intensywny trening aktorski poprowadzą Grzegorz Ziółkowski, Maria Bohdziewicz oraz Maciej Zakrzewski .
29-07-2015
Gdańsk. Wieczory warto spędzić z operą
W Altanie Melomana przy ul. Grobla I już dziś pierwszy podczas tegorocznego Jarmarku św. Dominika Koncert pod Gwiazdami. Te wyjątkowe występy to cykl kameralnych, muzycznych spotkań z publicznością. W programie "małe dzieła wielkich mistrzów": przeboje operowe, operetkowe, musicalowe i filmowe w mistrzowskich interpretacjach solistów i muzyków scen operowych.
27-07-2015
Łódź. Teatr Pinokio zaprasza do OFF Piotrkowska
W niedzielę o godz. 18 na teren OFF Piotrkowska wjedzie Wóz Metafizyczny. Objazdowa letnia scena Teatru Pinokio stanie na placu przy wejściu od ul. Roosevelta.
25-07-2015
Płock. Wakacyjna scena moblina
Od poniedziałku startuje tegoroczna Akcja Animacja. Koncerty lokalnych zespołów i przedstawienia teatralne będzie można oglądać w różnych częściach miasta na mobilnej scenie Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki. A Teatr Per Se wystawi tam najnowszy spektakl "Król Maciuś Pierwszy".
24-07-2015
Kielce. Włoska Gala Operowa w amfiteatrze
Wkrótce Włoska Gala Operowa z udziałem solistów z Włoch, chóru Opery Polskiej i Roncole Verdi Orchestra. To koncert, który wprowadza nastrój gorącej, włoskiej nocy rozbrzmiewającej śpiewem... Już niedługo w kieleckim amfiteatrze Kadzielnia.
24-07-2015
Kórnik. Koncert "W krainie operetki"
Trwa jedenasty Letni Festiwal Muzyczny Muzyka z Kórnika. W niedzielę w jego ramach odbędzie się koncert "W krainie operetki".
24-07-2015
Łódź. Modnie i teatralnie w Pałacu Herbsta
We wtorek i środę (28 i 29 lipca) Pałac Herbsta (ul. Przędzalniana 72) zaprasza na całodniowe animacje, działania i zabawy teatralne z udziałem najmłodszych i młodzieży.
21-07-2015
Chorzów. "Drzewo" w Teatrze w Zagrodzie
W sobotę, 25 lipca o godz. 19.00 w Teatrze w Zagrodzie w Górnośląskim Parku Etnograficznym w Chorzowie będzie można zobaczyć spektakl " Drzewo" Wiesława Myśliwskiego.
21-07-2015
Koniecznie poznajcie Małego!
"Mały ma dziewczynę" w reż. Agaty Dyczko prezentowany na Letnim Przeglądzie Teatru Ochoty w Warszawie. Pisze Wiesław Kowalski w serwisie Teatr dla Was.
20-07-2015
Łódź. Młodzież z 11 krajów wystąpi na Festiwalu "Folkowe Inspiracje"
Młodzież z 11 krajów Europy weźmie udział w V Międzynarodowym Festiwalu Twórczości Młodych "Folkowe Inspiracje", który rozpocznie się w Łodzi w poniedziałek. Na imprezę złoży się 30 wydarzeń prezentujących kulturę różnych krajów i regionów.
20-07-2015
Toruń. "Legendy toruńskie" na wakacje
Przez całe wakacje w weekendy teatr Baj Pomorski prezentuje najsłynniejsze opowieści o naszym mieście na plenerowych przedstawieniach na Rynku Staromiejskim.
18-07-2015
Sokołowsko. Rozpoczął się Festiwal Sztuki Efemerycznej
Kilkadziesiąt wydarzeń artystycznych - w tym pokazy teatralne i performance oraz instalacje video - znalazło się w programie Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Efemerycznej "Konteksty", który w sobotę rozpoczyna się w Sokołowsku (Dolnośląskie).
17-07-2015
Gliwice. Na Festiwalu Ulicznicy - kuchnia
W weekend 17-19 lipca w Gliwicach będzie można zobaczyć artystów z Hiszpanii i Holandii. Latające składniki kuchenne, ostre noże, energetyczna muzyka.
17-07-2015
Gorzów Wlkp. Weekend na Scenie Letniej Teatru Osterwy
Latem gorzowski teatr uruchamia Scenę Letnią. Co czeka nas w ten weekend? Bajka o awanturce z leśnego podwórka, wariacje wybitnego pisarza i mała lekcja historii o Karłowicach.
17-07-2015
Katowice. Weekend w Letnim Ogrodzie Teatralnym
Od 4 lipca do 30 sierpnia w Katowicach trwa Letni Ogród Teatralny. W programie m.in. spektakle dla dorosłych, letnia Grządka Teatralna, wieczory kabaretowe i koncerty oraz wystawy.
17-07-2015
Kielce. I Wakacyjny Festiwal Sztuki dla Dzieci Hurra! ART!
Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" organizuje I Wakacyjny Festiwal Sztuki dla Dzieci Hurra! ART! Przez trzy kolejne weekendy sierpnia odbędą się spektakle uznanych polskich teatrów lalkowych, warsztaty, czytania sztuk oraz konferencja na temat kondycji teatru dla dzieci.
17-07-2015
Toruń. "Legendy toruńskie" Baja w plenerze
Teatr Baj Pomorski zajął się toruńskimi legendami - najsłynniejsze opowieści o naszym mieście poznamy na weekendowych przedstawieniach na Rynku Staromiejskim.
16-07-2015
Sopot. Słonimski wg Orzechowskiego w Wybrzeżu
Komedię Antoniego Słonimskiego "Murzyn warszawski", w reżyserii Adama Orzechowskiego wystawi w piątek Teatr Wybrzeże w Gdańsku na Scenie Kameralnej w Sopocie. To pierwsza powojenna inscenizacja tej sztuki w Polsce.
16-07-2015
Zielona Góra. "Księga Błazna" w Piekarni Cichej Kobiety
Teatr Rozrywki Trójkąt świętuje swoje piąte urodziny. Ta zielonogórska formacja, która wystawia sztuki w prawie całym kraju, ma już w dorobku 10 spektakli dla dzieci, ale rośnie jej oferta dla widza dorosłego.
14-07-2015
Gdańsk. "Aida" na Targu Węglowym
"Aida", która uchodzi za jedną z najbardziej widowiskowych oper Giuseppe Verdiego, zostanie pokazana na Targu Węglowym w sobotę, 18 lipca o godz. 20. Gdańszczanie i turyści obejrzą ją bezpłatnie na ekranie diodowym, komentowaną na żywo przez Jerzego Snakowskiego i Katarzynę Hołysz.
14-07-2015
Puszcza Białowieska. Wertep wyruszy w stronę Skandynawii
Tradycyjnie już w ostatni weekend lipca i pierwszy sierpnia Międzynarodowy Festiwal Teatralny WERTEP zaprasza miłośników teatru na polsko-białoruskie pogranicze, w rejon Puszczy Białowieskiej.
14-07-2015
Sokołowsko. Festiwal Sztuki Efemerycznej
Performance, instalacje, realizacje dźwiękowe i multimedialne prezentowane będą podczas V Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Efemerycznej (18-22 lipca).
14-07-2015
Sopot-Pruszcz Gd. "Murzyn warszawski" premierowo
W piątek, 17 lipca o godz. 19 na Scenie Kameralnej Teatru Wybrzeże w Sopocie oraz w sobotę, 18 lipca o godz. 21 na Scenie Letniej w Pruszczu Gdańskim odbędą się premiery "Murzyna warszawskiego" Antoniego Słonimskiego w reż. Adama Orzechowskiego.
14-07-2015
Toruń. "Legendy..." Baja na Rynku Staromiejskim
Teatr Baj Pomorski zajął się toruńskimi legendami - najsłynniejsze opowieści o naszym mieście poznamy na weekendowych przedstawieniach na Rynku Staromiejskim.
13-07-2015
Bydgoszcz. Wakacyjne warsztaty w Teatrze Polskim
Teatr Polski zachęca młodych ludzi, by spędzili wakacje na scenie. Wezmą udział w dwóch projektach. Zmierzą się z tematami wykluczenia ekonomicznego i nierówności kulturowej.
13-07-2015
Gdynia. Spektakle Teatru Gdynia Główna na ulicach miasta
Siedem spektakli w siedem dni pokaże na ulicach miasta Teatr Gdynia Główna w ramach festiwalu "Pociąg do miasta". Spektakle odbywać się będą na placach, podwórkach czy schodach muzeum. Miejsca dobrano tak, by jak najlepiej wpisywały się w tematykę i charakter sztuk.
13-07-2015
Grać, czy nie grać w wakacje?
Wśród łódzkich teatrów, nad którymi pieczę sprawują UMŁ i Urząd Marszałkowski, kolejny raz sezon najdłużej trwał w Teatrze Powszechnym. Zakończył się wczoraj. Grać, czy nie grać w wakacje? - pyta Renata Sas. Dyrektor Ewa Pilawska mówi krótko: grać. Rozmowa w Expressie Ilustrowanym.
13-07-2015
Kielce. Wielki finał "Lata w teatrze" w Kubusiu
Już po raz trzeci w Kielcach odbywają się wakacyjne, bezpłatne warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży w ramach ogólnopolskiego programu "Lato w teatrze", realizowanego przez Instytut Teatralny w Warszawie. Finałowe pokazy już dziś i jutro.
13-07-2015
Łódź. Pinokio w wakacyjnym objeździe
Wakacje to czas spotkań z artystami, warsztatów i plenerowych prezentacjami. Letnie Punkty Kultury w Łodzi wystartowały w czwartek. A w piątek spektaklem "Pipi" w Dobrodzieniu rozpoczęło się tournée po kraju.
13-07-2015
Sopot. Rewia Filmowa "Jutro będzie lepiej" na plaży
Teatr na Plaży we współpracy z Sopot Film Festival 2015 zapraszają 14 lipca o godz. 21 na Rewię Filmową "Jutro będzie lepiej" w reż. Piotra Kosewskiego, która odbędzie się na Kulturalnej Plaży - na scenie plenerowej przed Teatrem na Plaży i Klub Atelier.
13-07-2015
Warszawa. Teatr PAPAHEMA gościnnie na scenie Przodownik
30 i 31 lipca o godz. 20 na scenie Przodownik Teatru Dramatycznego w Warszawie Teatr PAPAHEMA zaprezentuje "Moral insanity. Tragedia ludzi głupich" wg Gabrieli Zapolskiej.
11-07-2015
Gorzów Wlkp. Gwiazdy na Scenie Letniej
Dzieci wraz z Lu wybrały się do krainy smoków. To była piątkowa propozycja dla najmłodszych na Scenie Letniej. A przed nami jeszcze kolejny weekend w Teatrze Osterwy. Z gwiazdami.
11-07-2015
Sejny. Lato w Pograniczu 2015
Wojażujesz po Suwalszczyźnie? Obowiązkowy przystanek to Sejny i Krasnogruda. Zaczęła się kanikuła, zaczęło się też Lato w Pograniczu.
10-07-2015
Bydgoszcz. Najmłodsi poznają tajemnice sztuki cyrkowej
Letnia Akademia Sztuki Cyrkowej to pomysł na nietypowe warsztaty dla rodzin z dziećmi w Ostromecku. Zajęcia poprowadzi ceniony mim, klaun, monodramista, aktor, animator kultury Mieczysław Giedrojć.
10-07-2015
Bydgoszcz. Teatr Fuzja z "Odkrywcami" przy Mostowej
W niedzielę plenerowy spektakl dla dzieci. Wartka akcja, wesołe piosenki i wspólne animacje to największe atuty przedstawienia.
10-07-2015
Gdynia. Teatralny Pociąg do Miasta
Teatr Gdynia Główna opuszcza podziemia dworca i rusza w plener, w dniach 13-19 lipca zaprasza na Pociąg do Miasta. W czasie letniego festiwalu teatralnego TGG zaprezentuje siedem spektakli w siedmiu miejscach w Gdyni.
10-07-2015
Łódź. "Brzydal" na wakacyjnym afiszu Teatru Chorea
Dziś w Fabryce Sztuki Teatr Chorea zagra spektakl "Brzydal".
10-07-2015
Łódź. Pożegnalny "Brancz"
Teatr Powszechny gra ostatnie wakacyjne spektakle. W piątek, sobotę i niedzielę (Mała Scena, godz. 19.15) będzie jeszcze można zobaczyć najnowszą produkcję - komedię rodzinną "Brancz".
10-07-2015
Poznań. Teatr nie ma wakacji
"Kuglarskie powitanie zamkowego lata", czyli połączona moc dwóch poznańskich teatrów: Teatru Wariete oraz Teatru Fuzja, to inauguracja sezonu letniego w CK Zamek. Scena Wspólna zaś zaprasza na pożegnalny występ.
10-07-2015
Sopot. Co się wydarzy na Kulturalnej Plaży?
Spektakle, koncerty, projekcje filmów - Kulturalna Plaża w Sopocie nabiera rozpędu. W tym roku wydarzenia na plenerowej scenie, umieszczonej na sopockiej plaży na wysokości Klubu Atelier i Teatry na Plaży, zaplanowano do 23 sierpnia.
10-07-2015
Zielona Góra. "Koty trzy" Teatru Gry i Ludzie z Katowic
Koci świat na pewno nie jest nudny, zwierzakom też przydarzają się zabawne i wybuchowe historie. W piątek młodych widzów w amfiteatrze do zabawy zaproszą trzy rozbrykane kociaki: Chrupek, Pazurek i Kitka.
09-07-2015
Gdańsk-Gdynia. Sztuka Szuka Malucha i "Pociąg do miasta"
W ciągu tygodnia odbędą się w Trójmieście dwie ciekawe inicjatywy teatralne - w Miniaturze festiwal dla najmłodszych dzieci Sztuka Szuka Malucha i "Pociąg do miasta" Teatru Gdynia Główna.
09-07-2015
Lublin. Finał "Lata w teatrze"
"Lato w teatrze" to program adresowany do teatrów, samorządowych instytucji kultury oraz organizacji pozarządowych, które w okresie letnich wakacji szkolnych zorganizują dwutygodniowe warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży, zakończone pokazem spektaklu.
09-07-2015
Sopot. Rebeka na Kulturalnej Plaży
Kulturalna Plaża, czyli scena plenerowa przed Teatrem na Plaży i Klubem Atelier rusza w Sopocie już 9 lipca. Pierwszym gościem będzie zespół Rebeka, łączący elektronikę z ambitnym popem.
09-07-2015
Wrocław. Teatr Improkracja penetruje
Improwizowany pokaz filmowych scenek "Improkracja Penetruje" aktorzy zaprezentują 14 lipca.
09-07-2015
Zamość. "Testament Szewczenko" na Rynku Wielkim
12 lipca o godz. 22, na finał 40. Zamojskiego Lata Teatralnego, Lwowski Teatr Woskresinnia zagra na Rynku Wielkim spektakl "Testament Szewczenko", opowiadający o trudnej i bolesnej historii Ukrainy.
08-07-2015
Bydgoszcz. "Odkrywcy" z Poznania w amfiteatrze
W ramach letniego cyklu spektakli dla rodzin z dziećmi "Przystanek teatr", 12 lipca o godz. 17 w amfiteatrze przy ul. Mostowej Teatr Fuzja z Poznania zaprezentuje spektakl "Odkrywcy".
08-07-2015
Hel. Monodramiści w "Teatrze w Remizie"
13 lipca w Helu rozpoczną się IX Spotkania Teatrów Jednego Aktora "Teatr w Remizie". Pierwszy monodram, "Żmiję" wg Aleksego Tołstoja, zaprezentuje Dorota Stalińska.
08-07-2015
Lublin. Poszukają śladów Sztukmistrza
Po raz piąty do miasteczek i miast Lubelszczyzny zawita specjalny autobus z artystami i animatorami kultury. W czwartek rozpoczyna się kolejna odsłona festiwalu Śladami Singera.
08-07-2015
Toruń. Baj Pomorski i Teatr Muzyczny bez sezonu ogórkowego
To pierwsze od lat wakacje w Toruniu, kiedy poza koncertami i muzycznymi festiwalami, jest miejsce na wydarzenia teatralne, na które zapraszają dwie instytucje kulturalne w mieście.
08-07-2015
Warszawa. Pracowite lato Dramatycznego
Lato nadeszło. Nieco starszym urlopowiczom może przypomnieć czas zastoju zwany sezonem ogórkowym, ale to już relikt przeszłości. Dla obecnych nasto- i dwudziestolatków jest on równie abstrakcyjny jak puste półki w sklepach.
08-07-2015
Warszawa. Trwa Letni Przegląd Teatru Ochoty
W Teatrze Ochoty trwa Letni Przegląd 2015. Przed widzami pokazy dwóch ostatnich spektakli, które od nowego sezonu zostaną przeniesione z Teatru Soho na ochocki afisz.
07-07-2015
Chełm. Teatr na wakacje
W najbliższą sobotę Młodzieżowy Dom Kultury zaprasza na kolejne spotkanie w ramach Chełmskich Wakacji Teatralnych. Najmłodsi chełmianie będą mieli okazję obejrzeć przedstawienie zatytułowane "Wrażliwość".
07-07-2015
Katowice. Gogol po śląsku na XVII Letnim Ogrodzie Teatralnym
Mamy wakacje, więc organizowany przez Teatr Korez XVII Letni Ogród Teatralny w podcieniach Centrum Kultury Katowice trwa w najlepsze. Kolejny weekend festiwalu zapowiada się interesująco dla tych, którzy gustują w komediowych spektaklach granych w śląskiej gwarze.
07-07-2015
Katowice. "Ławeczka" z Łodzi w Teatrze Żelaznym
W Teatrze Żelaznym w Katowicach i Teatrze Rozrywki w Chorzowie przez cały lipiec i sierpień trwa przegląd kameralnych form teatralnych pod hasłem Lato Mostoff.
07-07-2015
Lubelskie. Festiwal "Śladami Singera" od czwartku
Koncerty, spektakle, wystawy i warsztaty artystyczne oraz improwizowane występy z udziałem publiczności wypełnią program festiwalu "Śladami Singera", który od czwartku będzie gościł kolejno w ośmiu miasteczkach woj. lubelskiego.
07-07-2015
Warszawa. Od czwartku Letni Przegląd Teatru Dramatycznego
Lipiec to doskonały czas, by nadrobić teatralne zaległości. Zobaczymy niemal wszystkie spektakle z repertuaru Teatru.
07-07-2015
Wrocław. Wakacyjne warsztaty teatralne w Klubie Pod Kolumnami
Już po raz trzeci wrocławski Klub Pod Kolumnami zaprasza na wakacyjne warsztaty teatralne dla młodzieży, które odbędą się w trzech tygodniowych turach. Zajęcia skierowane są do osób zafascynowanych teatrem.
07-07-2015
Łódź. Piknik z Choreą "Ło Matko Polko!"
Piknik czyli śpiewanki, rymowanki i przewracanki na trawie oraz inne zajęcia w plenerze i w Fabryce Sztuki oferuje w lipcu Teatr Chorea.
07-07-2015
Wrocław. Hity Brave Festival 2015
Artyści z Afryki Zachodniej, niezwykłe instrumenty griotów, poruszające filmy i wielki finał Brave Kids. Poznaj pięć najważniejszych wydarzeń tegorocznego Brave Festival.
06-07-2015
Lubelskie. Festiwal literacki z teatrem w sierpniu w Szczebrzeszynie
Spotkania z wybitnymi pisarzami i poetami, warsztaty językowe, spektakle teatralne, koncerty złożą się na program festiwalu literackiego "Szczebrzeszyn - Stolica Języka Polskiego", który odbędzie się w sierpniu w Szczebrzeszynie.
06-07-2015
Łódź. Na Letniej Scenie Letniej w Domu Literatury
Wakacyjne środy (godz. 19) w Domu Literatury to czas dla miłośników teatru. Po raz 17. na kameralne spektakle zaprasza Letnia Scena. Teraz z monodramem "Wyznania komiwojażera", przygotowanym według powieści Krzysztofa Vargi, wystąpi Tomasz Boruszczak.
06-07-2015
Marzy mi się Jesse Eisenberg
- Formuła nadmorska na pewno sprawia, że ten festiwal ma specyficzny charakter - jest wakacyjny, niezobowiązujący. Ten czerwony dywan, który się pojawia w Międzyzdrojach, zawsze był traktowany trochę z przymrużeniem oka. I ja tak do tego podchodzę - o XX Wakacyjnym Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach mówi Olaf Lubaszenko w rozmowie z Bogną Skarul w Głosie Pomorza.
04-07-2015
Gdańsk. 18 teatrów z 8 krajów na XIX Fecie
18 teatrów z Hiszpanii, Francji, Holandii, Niemiec, Portugalii, Słowenii, Czech i Polski przedstawi 38 spektakli podczas rozpoczynającego się w czwartek wieczorem w Gdańsku 19. Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Plenerowych i Ulicznych Feta.
04-07-2015
Pruszcz Gd. Teatr Wybrzeże na Scenie Letniej
Już dziś, po raz siódmy, Teatr Wybrzeże otwiera Scenę Letnią w Pruszczu Gdańskim. Na afiszu m.in. premiera "Murzyna Warszawskiego" Antoniego Słonimskiego w reżyserii Adama Orzechowskiego.
04-07-2015
Toruń. Monodram Agnieszki Niezgody pod chmurką
5 lipca w w amfiteatrze Teatru Baj Pomorski odbędzie się premiera autorskiego spektaklu Agnieszki Niezgody, "Przetrwam. Opowieść Pani Durabo", inspirowanego historią Torunia, prezentowanego w ramach Sceny Propozycji Aktorskich.
03-07-2015
Częstochowa. "Aleje, tu się dzieje" w lecie
Trwa miejska akcja "Aleje, tu się dzieje". I tym razem organizatorzy zapewnią dużą dawkę muzycznych wrażeń, nie braknie też propozycji dla miłośników literatury, filmu i teatru. Wstęp na wszystkie atrakcje jest wolny.
03-07-2015
Częstochowa. Letni przegląd przedstawień
Teatr im. Mickiewicza zakończył właśnie sezon artystyczny 2014/2015. Prezentacja przedstawień zrealizowanych w tym czasie złoży się na program przeglądu "Teatr Reaktywacja".
03-07-2015
Gdańsk. Pracowite lato Teatru Wybrzeże
Tegoroczne wakacje będą bardzo pracowite dla Teatru Wybrzeże. Oprócz spektakli na Scenie Letniej w Pruszczu Gdańskim, zarówno w lipcu, jak i sierpniu, grane są repertuarowe spektakle na Dużej Scenie i Scenie Kameralnej oraz w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim.
03-07-2015
Gorzów Wlkp. Scena Letnia zaprasza
To jest pewne jak pory roku. Jak to, że po wiośnie przyjdzie lato. A wraz z nim... Scena Letnia, inaczej zwana Gorzowskim Festiwalem Teatrów Ogródkowych. Właśnie trwa 13. edycja letnich spotkań w Teatrze Osterwy.
03-07-2015
Opole. Dziecięce sny w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora
Opolski Teatr Lalki i Aktora zaprasza na półkolonie "Lato w teatrze". To dwutygodniowe warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży. Tematem przewodnim są dziecięce sny.
03-07-2015
Słubice-Frankfurt. Rusza Festiwal Sztuki "Most. Die Bruecke"
W piątek w Słubicach i we Frankfurcie nad Odrą rusza trzecia edycja Międzynarodowego Festiwalu Sztuki "Most / Die Bruecke". W programie ośmiodniowej imprezy są koncerty, wystawy, projekcje filmowe, spektakle teatralne, warsztaty i spotkania z gwiazdami.
03-07-2015
Toruń. "Legendy Toruńskie" Baja na Rynku
W sobotę, 4 lipca, na Rynku Staromiejskim w Toruniu odbędzie się pokaz przedpremierowy najnowszej sztuki Teatru Baj Pomorski pt. "Legendy Toruńskie" w reż. Ireneusza Maciejewskiego.
03-07-2015
Warszawa. Na wakacyjnym afiszu
W Teatrze Ochoty - letni przegląd spektakli, w Teatrze Kwadrat komediowe hity (na scenie Teatru Studio). Klub Komediowy przenosi się nad Wisłę,
03-07-2015
Warszawa. Warsztaty z tańca i pokaz pracy warsztatowej
Warsztaty z tańca dla dzieci i dorosłych oraz pokazy pracy warsztatowej oferuje w lipcu Wawerskie Centrum Kultury-Centrum w Ruchu.
03-07-2015
Łódź. Wkrótce ruszają Letnie Punkty Kultury
Warsztaty rękodzieła artystycznego, etiuda teatralna, pokaz filmu "kręcimy bramy" zrealizowanego z dziećmi i młodzieżą, czy teatr cienia - znalazły się w programie Letnich Punktów Kultury - cyklu wydarzeń artystycznych przygotowanych przez Teatr Pinokio.
02-07-2015
Busko Zdrój. Trwa Festiwal im. Krystyny Jamroz
"Księżniczka Czardasza" Emmericha Kalmana zaprezentowana na festiwalowej scenie w Busku-Zdroju, zabrała widzów na spotkanie z klasyczną operetką.
02-07-2015
Gliwice. Hiszpańskie Lato w Ruinach Teatru Victoria
Przed nami trzy wieczory z muzyką latynoską w klimatycznych gliwickich Ruinach Teatru Victoria.
02-07-2015
Police. Plenerowe "Zmysły" na V Festiwalu TEK
Dzisiaj, o godz. 17.30 na skwerze z fontannami przy ulicy Zamenhoffa "Zmysły" Teatru A3, gościa Festiwalu TEK
02-07-2015
Poznań. Artyści Teatru Polskiego zapraszają na warsztaty
Jutro w Teatrze Polskim rozpoczynają się warsztaty teatralne. To ostatnia szansa, aby się na nie zapisać. Warsztaty skierowane są do osób, które interesują się teatrem i chciałyby rozwinąć swoje zdolności aktorskie.
02-07-2015
Sopot. Wakacyjna Scena Impro
W lipcu i sierpniu w sali Polskiej Filharmonii Kameralnej w Sopocie rozgości się Teatr Impro - grupa artystów związanych z łódzkim Teatrem Nowym, którzy zapraszają widzów na improwizowaną zabawę w teatr. A zabawa jest przednia.
02-07-2015
Toruń. "Przetrwam. Opowieść Pani Durabo" w Baju Pomorskim
Pani Durabo jest pamięcią miasta i ludzi. Premiera autorskiego spektaklu aktorki Agnieszki Niezgody o życiu osadzonym w historii miasta Torunia.
02-07-2015
Zamość. Szekspir po zamojsku
Aktorzy amatorzy, którzy wcielili się w postacie w spektaklu "Romeo i Julia", spisali się znakomicie. Widowisko oglądały tłumy zamościan i gości. Podobało się ogromnie. "Romeo i Julia" Szekspira w wykonaniu zamościan była sztuką, osadzoną w realiach lat 70. Spektakl powstał we współpracy Zamojskiego Domu Kultury i warszawskiego Teatru Ochoty, by uczcić jubileuszową, 40. edycję zamojskiego święta teatru.
01-07-2015
Gdańsk. Titanick na otwarcie XIX Fety
Tegoroczna Feta - XIX Międzynarodowy festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych rozpocznie się w czwartkowy wieczór, 9 lipca w parku na terenie Centrum Hewelianum. W trakcie czterech dni Gdańsk ugości aż 18 teatrów z 8 krajów, które w sumie wystawią 38 spektakli.
01-07-2015
Kraków. Wakacyjne Miniatury Teatralne
W czwartek początek 6. edycji Krakowskich Miniatur Teatralnych. W trakcie tego wakacyjnego przeglądu organizowanego przez Śródmiejski Ośrodek Kultury zobaczymy spektakle wystawiane w Krakowie pierwszy raz.
01-07-2015
Lublin-Skrzynice. Warsztaty ze słońcem
Weekendowy warsztat rozwoju osobistego na łonie natury proponuje od 3 do 5 lipca Joanna Belzyt.
01-07-2015
Łódź. Letnie soboty z komedią w Teatrze Małym
Lato nadeszło, a wraz z nim szansa dla tych, którzy swoje urlopy wykorzystali już wcześniej i są zmuszeni zostać w mieście. To dla nich, a także dla turystów odwiedzających Łódź - Teatr Mały postanowił grać w letnie soboty.
01-07-2015
Łódź. Rozpoczyna się przegląd małych form teatralnych Letnia Scena
Spektakl "Diwa" w reż. Grzegorza Kempińskiego zainauguruje w Łodzi XVII Przegląd Małych Form Teatralnych - Letnia Scena. Odbywająca się w Domu Literatury impreza potrwa do 26 sierpnia, a spektakle prezentowane będą w każdą wakacyjną środę.
01-07-2015
Łódź. W sobotę rusza cykl letnich "Pikników u Grohmana"
Piosenka francuska, tanga, wiedeńskie walce oraz muzyka żydowska zabrzmią tego lata podczas cyklu sobotnich pikników na terenie zrewitalizowanej, zabytkowej fabryki Ludwika Grohmana.
01-07-2015
Olsztyn. Teatr im. S. Jaracza w sierpniu przenosi się na... plażę
I zapraszamy do pierwszego w Polsce teatralnego kina - informują przedstawiciele placówki.
01-07-2015
Sztum. Sobota z teatrami ulicznymi
- Prawie każde miasto ma imprezę pod tym hasłem, dlaczego miałoby zabraknąć jej w Sztumie? - pyta Adam Karaś, dyrektor Sztumskiego Centrum Kultury, który wraz ze swoimi pracownikami od pięciu lat, w każdą pierwszą sobotę lipca, podejmuje się organizowania sztumskiego Festiwalu Teatrów Ulicznych.
01-07-2015
Toruń. Wakacje w Muzycznym z Witkacym i Billie Holiday
Teatr Muzyczny latem nie zamyka swoich drzwi! Letnie kino, koncerty jazzowe, spektakle muzyczne - w wakacyjnej ofercie każdy znajdzie coś dla siebie.
30-06-2015
Łódź. W Powszechnym "Wakacje z kulturą" za złotówkę
Podobnie jak w latach ubiegłych Teatr Powszechny, jako jedyny teatr w Łodzi i jeden z nielicznych w kraju, gra w wakacje. W lipcowym repertuarze "Stopklatka" prezentowana w ramach akcji "Wakacje z kulturą" w cenie 1 zł za bilet.
30-06-2015
Opole. Włoska Gala Operowa
Wkrótce w opolskim amfiteatrze odbędzie się druga edycja Letniego Festiwalu Operowego. Z tej okazji zobaczymy Włoską Galę Operową.
30-06-2015
Wrocław. "Return to the Voice" ponownie na afiszu
Światowa premiera spektaklu odbyła się podczas zeszłorocznego Fringe Festival w Edynburgu. "Return to the Voice" cieszył się uznaniem zarówno krytyków, jak i międzynarodowej publiczności biorącej udział w festiwalu. Kolejne prezentacje od 16 do 19 lipca.
29-06-2015
Pruszcz Gd. Rusza siódmy sezon Letniej Sceny Teatru Wybrzeże
W najbliższą sobotę Teatr Wybrzeże ponownie otwiera Scenę Letnią w Pruszczu Gdańskim, która mieści się w Międzynarodowym Parku Kulturowym Faktoria.
26-06-2015
Gorzów Wlkp. Scena Letnia już zaprasza
Dziś w Teatrze Osterwy rusza przebojowa Scena Letnia. Na początek spektakl dla dzieci i wieczór muzyczny, a w niedzielę wystąpi Anna Seniuk.
26-06-2015
Kraków. Atrakcje lipcowego festiwalu ULICA
Festiwal ULICA zdążył już przyzwyczaić swoją publiczność do spektakularnych widowisk w Rynku Głównym, do tłumów oglądających i do kolorowych postaci, które wtapiają się w pejzaż Krakowa. Tym razem poza wspaniałymi spektaklami ulicznymi, zaplanowanych jest kilka atrakcji dodatkowych!
26-06-2015
Łódź. Letnia scena w w Domu Literatury
Rozpoczyna się XVII Przegląd Małych Form Teatralnych "Letnia Scena". Przedstawienia będzie można oglądać w każdą środę (godz. 19) aż do końca wakacji w Domu Literatury.
26-06-2015
Łódź. Teatr Powszechny gra w lipcu
Teatr Powszechny jako jedyny nie kończy sezonu i do połowy lipca czeka na widzów. Najnowszą inscenizację, "Brancz" (Mała Scena), gra przez weekend, a potem od 9 do 12 lipca.
26-06-2015
Olsztyn. Teatralne kino Jaracza
Na czas wakacji przenosimy się na plażę miejską, gdzie zapraszamy do pierwszego w Polsce Teatralnego Kina!
26-06-2015
Świdnica. Wkrótce Festiwal Teatru Otwartego
Raz do roku, zawsze w lipcu, na świdnickim Rynku odbywa się Festiwal Teatru Otwartego. 12. edycja imprezy startuje 3 lipca.
26-06-2015
Warszawa. W lipcu na afiszach
W lipcu w Teatrze Ochoty i Teatrze Dramatycznym odbędą się przeglądy spektakli z repertuarów tych scen. Nie zabraknie premier. Na Scenie na Woli - "Dziwny przypadek psa nocną porą", a w Teatrze Studio kabaret Pożar w burdelu pokaże musical o Pałacu Kultury. Przez całe wakacje grają też Teatr Polonia i Och-Teatr.
26-06-2015
Zamość. Mieszkańcy wystawiają Szekspira
To ma być hit tegorocznego ZLT - w sobotę, 27 czerwca, premiera "Romea i Julii". Słynną sztukę Szekspira przygotowały Teatr Ochoty w Warszawie i Zamojski Dom Kultury, wraz z setką mieszkańców regionu.
26-06-2015
Łódź. Wystawią "Dziennik 1954" Tyrmanda
Leopold Tyrmand, Adam Sajnuk, Sonia Bohosiewicz i Marek Napiórkowski - co może wyjść z takiego połączenia? Przekonamy się 20 sierpnia podczas premiery widowiska teatralno-muzycznego "Dziennik 1954".
25-06-2015
Częstochowa. Wakacyjne warsztaty teatralne dla młodzieży
Od soboty 27 czerwca Teatr im. Mickiewicza zaprasza młodzież na warsztaty teatralne. Zajęcia potrwają do 1 lipca.
25-06-2015
Częstochowa. Warsztaty teatralne dla seniorów
Letni Teatr Seniora - to propozycja Ośrodka Promocji Kultury "Gaude Mater". Pierwsze zajęcia już na początku lipca.
25-06-2015
Sopot. Bogate "Lato Teatralne" w Teatrze Atelier
Najbliższy, 22. sezon Lata Teatralnego w Teatrze Atelier im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie zapowiada się bardzo ciekawie dla wielbicieli poezji śpiewanej i kultury żydowskiej. Wystąpią m.in. Hanna Banaszak, Piotr Machalica, Katarzyna Groniec, Mirosław Czyżykiewicz i oczywiście André Ochodlo, dyrektor Teatru Atelier. Tegoroczne Lato potrwa od 3 lipca do 29 sierpnia.
25-06-2015
Trójmiasto. Co na afiszach teatralnych latem?
Latem, kiedy wszystkie teatry zamykają swoje siedziby i wysyłają aktorów na urlopy, w Trójmieście, jak co roku, pod względem teatralnym będzie bardzo gorąco. Co w tym roku proponują trójmiejskie sceny na wakacyjne miesiące?
25-06-2015
Warszawa. Wakacje z Teatrem Polonia i Och-Teatr
Warszawskie teatry Polonia oraz Och-Teatr od zawsze w wakacje grają jeszcze więcej niż w trakcie sezonu, zapraszając latem na spektakle w siedzibach oraz w plenerze. W lipcu i w sierpniu Teatry zagrają ponad 160 spektakli, z czego 40 obędzie się w plenerze, więc zobaczyć je będzie mógł każdy. Jest w czym wybierać!
25-06-2015
Wokalne Warsztaty Wakacyjne we Wrocławiu
Firma 3'ART i Fundacja Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu zaprasza na lipcu i w sierpniu na trzy turnusy Wokalnych Warsztatów Wakacyjnych.
25-06-2015
Zamość. "Romeo i Julia" na 40-lecie Zamojskiego Lata Teatralnego
27 czerwca na zamojskim Rynku Wielkim odbędzie się spektakularne widowisko teatralne "Romeo i Julia" stworzone przez artystów Teatru Ochoty w Warszawie oraz mieszkańców miasta.
24-06-2015
Gliwice. Inauguracja sezonu letniego w Ruinach Teatru Victoria
Koncert przebojów okresu międzywojennego zainauguruje 27 czerwca letni sezon artystyczny w Ruinach Teatru Victoria w Gliwicach. W programie znajdą się imprezy tematyczne poświęcone m.in. kulturze hiszpańskiej i żydowskiej.
24-06-2015
Jelenia Góra. Hit Teatru Norwida w wakacje na afiszu
Najbardziej popularny spektakl bieżącego sezonu artystycznego 2014/2015 jeleniogórskiego Teatru im. Norwida "Mąż mojej żony" Miro Gavrana w reżyserii Henryka Adamka wciąż grany jest dla pełnej sali. Sztukę można obejrzeć jeszcze w tym miesiącu. Tytuł wróci na scenę w lipcu i sierpniu.
23-06-2015
Chełm. Awanturka z Bajlandią na placu Łuczkowskiego
Młodzieżowy Dom Kultury zaprasza na kolejne atrakcje dla najmłodszych miłośników teatrów dla dzieci. 27 czerwca gościć będziemy artystów Teatru Bajlandia z Warszawy. Na placu Łuczkowskiego obejrzymy przedstawienie zatytułowane "Awanturka z leśnego podwórka".
23-06-2015
Gdańsk. Całe lato z "Kumoszkami" u Szekspira
Przez całe lato w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim będzie można oglądać pierwsze w Polsce od kilkuset lat przedstawienie przygotowane z myślą o scenie elżbietańskiej.
23-06-2015
Katowice. Letni Ogród Teatralny w podcieniach CKK
24 wydarzenia - spektakle dla dorosłych, dla dzieci, koncerty oraz wystawy - złożą się na tegoroczną edycję Letniego Ogrodu Teatralnego w Katowicach. W planach m.in. benefis z okazji świętowanego w tym roku 150-lecia miasta.
23-06-2015
Toruń. Dwa nowe festiwale Agendy Kulturalnej
W wakacje w Toruniu zadebiutują aż dwie imprezy artystyczne: Festiwal Teatrów Ulicznych i Wizje, które na staromiejskich ulicach zaprezentują sztukę współczesną.
23-06-2015
Warszawa. Wędrujący Festiwal Sztuki i Animacji
Karawana czyli Wędrujący Festiwal Sztuki i Animacji odwiedzi w lipcu i sierpniu 8 miejscowości województwa mazowieckiego, gdzie zaprezentuje program artystyczny.
20-06-2015
Płock. Teatr na wozie znowu w trasie
Płoccy aktorzy po raz kolejny wsiadają na zaprzężone w konie wozy. Tym razem pojawią się w Sierpcu. W sobotę o godz. 21 wystąpią nieopodal Centrum Kultury i Sztuki, nad stawem.
12-06-2015
Murowana Goślina. "Husaria pod Gnieznem" w Starym Probostwie
Ponad 200 aktorów zaprezentuje historię poety Wespazjana Kochowskiego oraz cudu gnieźnieńskiego z 1656 roku na największym tegorocznym plenerowym widowisku historycznym w Polsce. "Husaria pod Gnieznem" zostanie pokazana w czerwcu i lipcu w Murowanej Goślinie.
10-06-2015
Elbląg. Darmowe spektakle pod chmurką
Cztery spektakle plenerowe: "Epitafium dla władzy", "Orlando" Teatru Gdynia Główna oraz "Babel" i premierowy pokaz "Mistrza Małgorzaty" Teatru Formy z Wrocławia obejrzymy podczas Ogrodów Polityki.
10-06-2015
Toruń. Kulturalne lato będzie bogate
Festiwal teatrów ulicznych, urodziny Baja Pomorskiego, "Koncerty pod gwiazdami", Święto Muzyki, Dni Torunia, Skyway - to wszystko czeka nas już wkrótce.
09-06-2015
Podkarpackie. Wędrowne widowisko w bieszczadzkich plenerach
"Wyżej niż połonina. Saga w VI aktach" - to tytuł widowiska plenerowego, które przygotowuje Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. Będzie to spektakl wędrowny, prezentowany w różnych miejscowościach w Bieszczadach. Obok aktorów, wystąpią w nim lokalni artyści.
08-06-2015
Elbląg. Teatr wyjdzie do widzów
W trakcie 12. Letnich Ogrodów Polityki w przestrzeni elbląskiego Starego Miasta będzie można obejrzeć cztery spektakle plenerowe: "Epitafium dla władzy" i "Orlando" Teatru Gdynia Główna oraz "Babel" i premierowy pokaz "Mistrza Małgorzaty" Teatru Formy z Wrocławia.
03-06-2015
Chorzów. Monodram Rafała Rutkowskiego w ramach cyklu ChTo
Na prośbę widzów spektakl "Ojciec polski" powraca do Chorzowa i 30 czerwca o godz. 19.00 będzie można go zobaczyć w ramach cyklu ChTO - poza sezonem.
03-06-2015
Warszawa. Letnie Warsztaty Teatralne w IT
W lipcu i sierpniu Instytut Teatralny zaprasza praktyków teatru na Letnie Warsztaty Teatralne. Wśród prowadzących są aktorzy Teatru Cricot 2 Tadeusza Kantora - Ludmiła Ryba i Roman Siwulak oraz reżyser Mariusz Orski. Zgłoszenia na bezpłatne warsztaty Ludmiły Ryby, Mariusza Orskiego i Romana Siwulaka przyjmowane są kolejno do 10, 15 i 20 czerwca.
03-06-2015
Wrocław. Opery, spektakle teatralne i wystawy na ekranie
Podczas nadchodzącego lata w Kinie Nowe Horyzonty pojawią się nowe i najlepsze wydarzenia, które przez cały mijający sezon artystyczny wzbogacały program alternatywny do projekcji filmów.
27-05-2015
Częstochowa. Warsztaty dla dorosłych i młodzieży w Teatrze Mickiewcza
Teatralne zajęcia zaplanowano już w czerwcu. Teatr im. Mickiewicza zaprosi na nie zarówno dorosłych jak i młodzież. Informacje i zapisy pod numerem tel. 34 372 33 41 (04) lub mailowo - ewa.oles@teatr-mickiewicza.pl.
19-05-2015
Pruszcz Gd. Siódmy sezon Letniej Sceny Teatru Wybrzeże
Premiera "Murzyna warszawskiego" Antoniego Słonimskiego i kilka powtórek sprawdzonych komediowych tytułów - to program teatralnego lata w pruszczańskiej Faktorii.
19-05-2015
Rzeszów. "Siemaszkowa" jedzie na podbój Bieszczadów
Chcecie oglądać teatr latem? Szukajcie go w Bieszczadach. Scena stanie w synagodze, cerkwi, na specjalnej rozkładanej naczepie. Nowy projekt Teatru im. W. Siemaszkowej "Wyżej niż połonina. Saga w VI aktach" ma otworzyć nową przestrzeń artystyczną.
19-05-2015
Rzeszów. Z "Tchnieniem" do ludzi
Teatr Przedmieście wędruje ze spektaklem "Tchnienie" na wieś. Było już przedstawienie w Tarnawce. Przed nimi Rakszawa, Pawłosiów i Husów.