Projekt "Lato w teatrze 2015"

21-04-2015
25-11-2015
Aleksandra Bednarz: Aktorka w poprawczaku
- Zajęcia w poprawczaku w Falenicy otworzyły mi oczy na wiele spraw i wiele mnie nauczyły. Myślę też, że udało się zbudować fajne relacje z dziewczynami i że nasz team współpracowników absolutnie się sprawdził. Nie wyobrażam sobie tej pracy bez którejś z osób zaangażowanej w spektakl i cały projekt - mówi Aleksandra Bednarz, aktorka Teatru im. Horzycy w Toruniu.
25-11-2015
Próba świata
- Po kryzysie finansowym w 2009 r. w Islandii zapotrzebowanie na abonamenty teatralne wzrosło o 600 proc. Zamiast chleba ludzie kupowali bilety - z dyrektorką Instytutu Teatralnego Dorotą Buchwald rozmawia Paweł Płoski w Tygodniku Powszechnym - dodatku "Teatr Ogromny".
23-09-2015
Zachęcać do eksperymentów
Myślę, że podczas oglądania spektaklu widz nie zbuduje sobie historii, nie znajdzie puenty, ale będzie mógł zetknąć się z energią i spojrzeniem młodych ludzi na świat i zaproponowany przez nas temat - mówi Tomasz Ciesielski ze Stowarzyszenia Teatralnego Chorea w rozmowie z Katarzyną Piwońską i Justyną Czarnotą.
15-09-2015
Rodzice w szoku
Od Cirque du Monde różni nas to, że próbujemy angażować w działania również rodziców. Robimy przedstawienia na podwórkach praskich kamienic, by zauważyli, że ich dzieci coś potrafią, są zdolne i warte uwagi - mówi Katarzyna Kazimierczuk ze Stowarzyszenia Teatralnego Remus w rozmowie z Karoliną Wysocką.
15-09-2015
Twórczość promieniuje od środka
Uczestnicy czują się bez scenariusza dużo swobodniej, szybciej się aktywizują, bo mają poczucie wpływu na spektakl - z Agatą Wardą i Jerzym Łazewskim ze Stowarzyszenia Kultury Niefizycznej rozmawia Maria Babicka.
08-09-2015
P2P
"Potlacz" wg scenariusza i w reżyserii Igi Gańczarczyk w Galerii Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki w Krakowie w ramach projektu Lato w Teatrze 2015. Pisze Maciej Stroiński na swoim blogu.
08-09-2015
Pięciopak
"Ani słowa!" - ak­cja te­atral­na Teatru Figur w Krakowie w ramach projektu Lato w Teatrze 2015. Pisze Maciej Stroiński na swoim blogu.
07-09-2015
Dlaczego was nie ma w ciągu roku?
Jest sporo organizacji, które wpadają na super pomysł projektu dla uchodźców, ale jeśli ktoś nie zna tego środowiska, może trafić kulą w płot. Pomysł wypaliłby w dziesięciu innych miejscach, ale nie wśród uchodźców - mówią Nela i Daniel Brzezińscy ze Stowarzyszenia Praktyków Kultury w rozmowie z Katarzyną Piwońską.
01-09-2015
Ze sztuką w życie wsi
Nie chcemy, aby sztuka wyparła codzienność, ale żeby stała się jej częścią - z Olą Krzaklewską-Sołtyk ze Stowarzyszenia Działań Twórczych "Republika Warszawa" rozmawia Karolina Wysocka.
29-08-2015
Działanie daje podstawę do rozmów
Na początkowym etapie zależało nam przede wszystkim, żeby uczestnicy zrezygnowali z reklamowania siebie, zbudowali grupę, otworzyli się na siebie, ale też zrozumieli, że każdy widzi rzeczywistość w różny sposób - z Pauliną Chodnicką i Małgorzatą Znosko z Fundacji "Dobra Wola" rozmawia Katarzyna Piwońska.
27-08-2015
Gimnazjalista też człowiek!
Forma jako motyw przewodni stanowi doskonały pretekst do rozmowy o wielu rzeczach, no o życiu po prostu. Na luzie. To pozwala zobaczyć, co dotyka młodzież, co siedzi w ich głowach - z Agnieszką Kochanowską i Wioletą Karpowicz z Miejskiego Teatru Miniatura w Gdańsku rozmawia Weronika Idzikowska.
27-08-2015
Hej! Nie poddawaj się!
Sami szukamy materiałów, budujemy scenografię, ale również sami sprzątamy. Na zasadzie: jeśli chcesz świetnie gotować, to najpierw naucz się myć garnki. To chyba trudna lekcja dla współczesnej młodzieży - mówi Monika Bania ze Stowarzyszenia Teatr OKNO w rozmowie z Weroniką Idzikowską.
26-08-2015
Śląskie strachy
Gwara to język widzenia świata, podróż wehikułem - nie wiem, czy dzieci też tak to widzą, ale myślę, że możemy je w taką podróż zabrać - z Martą Hankus, Aleksandrą Żydek i Tadeuszem Dylawerskim, prowadzącymi warsztaty w Centrum Kultury w Knurowie, rozmawia Joanna Krukowska.
25-08-2015
Otwieranie drzwi
Młodzi ludzie są bardzo wrażliwi i wymagający, dlatego zawsze mam ogromną tremę i zastanawiam się, co tym razem się w nas przełamie. Pracując z nimi, decyduję się na rzecz, która rzadko zdarza mi się na polu sztuk wizualnych: rezygnuję z artystycznego ego, walczę z nim - z Grażyną Wydrowską i Jarosławem Szelestem, prowadzącymi warsztaty w Stowarzyszeniu "Lokalna Grupa Dziełania - Przymierze Jeziorsko" rozmawia Justyna Czarnota.
24-08-2015
Płock. Finał "Lata w teatrze" na Rynku Miasta
Stowarzyszenie Teatr Per Se zaprasza na humorystyczny spektakl parodiujący telewizję. "TV TEATRO" to pokaz finałowy uczestników warsztatów teatralnych, zrealizowanych z ogólnopolskiego programu "Lato w Teatrze".
20-08-2015
Kraj. "Pipi Pończoszanka" w objeździe
"Pippi Pończoszanka" w gronie piratów-akrobatów przemierza całą Polskę. W sobotę 22 sierpnia spektakl rusza w drugi wakacyjny, a zarazem ostatni objazd w ramach "Lata w teatrze".
16-08-2015
JESTEŚMY!
Rozmawiamy z dziećmi o ich sile sprawczej, o wpływie na rzeczywistość, o mocy zmieniania świata naszą siłą i energią - mówi Wiktoria Szczupacka z Fundacji Fabryka UTU w rozmowie z Justyną Czarnotą.
15-08-2015
Tylko oni i ich kreatywność
Najlepiej stwarzać uczestnikom okazję do realizacji własnych pomysłów i wizji. I zapomnieć o narzucaniu własnego punktu widzenia - z Joanną Wlizło, Marzeną Lorkowską, Tiną Smerdel, Michałem Nowakowskim i Grzegorzem Cysewskim z Wagonu Inicjatyw w Żurominie rozmawia Weronika Idzikowska.
14-08-2015
Łódź. Finał "Lata w teatrze" z Choreą i Kijo
15 i 16 sierpnia o godzinie 18.00 w Art_Inkubatorze w Fabryce Sztuki w Łodzi odbędą się finałowe pokazy pracy, przygotowane przez młodzież uczestniczącą w dwutygodniowych warsztatach "Dotknięci/Poruszeni", prowadzonych przez instruktorów z Teatru Chorea i Grupy Kijo, w ramach projektu "Lato w Teatrze".
14-08-2015
Sosnowiec. Finał "Lata w teatrze" w Zagłębiu
Teatr Zagłębia w Sosnowcu zapraszamy na pokazy spektaklu "Tak to widzę: szkoła", realizowanego w ramach projektu "Lato w teatrze". Premiera przedstawienia już w sobotę, 15 sierpnia.
13-08-2015
Mrożek. Remix
Umożliwiamy młodzieży spotkanie z czymś, czego do końca nie rozumieją i przy tym zachęcamy, by się od tego nie odwracali i nie nazywali tego głupotą. Ta konfrontacja ma ogromne znaczenie, bo uczy szybkiego reagowania na zaskakującą rzeczywistość - ze Zbigniewem Szumskim i Małgorzatą Walas-Antoniello rozmawia Joanna Krukowska.
10-08-2015
Nie ma złych pomysłów
Dzieci uczą się, że nie ma złych pomysłów. Każdy z nich można też zmienić, rozbudować, pracować nad nim zespołowo. To zostaje w pamięci dzieci i jest dla nich bardzo rozwijające - z Elżbietą Chrulską i Magdaleną Sęk, prowadzącymi projekt w Miejskim Ośrodku Kultury w Tomaszowie Mazowieckim, rozmawia Dagna Dąbrowiecka.
10-08-2015
Przecieranie szlaków
Staramy się pracować z dziećmi nie tylko teatralnie, ale też bardzo zwracamy uwagę na ich procesy indywidualne oraz na ich sposób funkcjonowania w grupie - mówi Aleksandra Rajska ze Stowarzyszenia Biały Zdrój w rozmowie z Justyną Czarnotą.
08-08-2015
Łódź. Za tydzień finał Lata w Teatrze z Choreą i Kijo
Zapraszamy na finałowe pokazy pracy, przygotowane przez młodzież uczestniczącą w 2-tygodniowych warsztatach "DOTKNIĘCI / PORUSZENI", prowadzonych przez instruktorów z Teatru CHOREA i Grupy KIJO, w ramach projektu Lato w Teatrze.
07-08-2015
Lato inspiracji
Do prowadzenia zajęć w projekcie zaprosiłam osoby spoza domu kultury - w ten sposób pracownicy również dostają okazję do zetknięcia się z innymi sposobami pracy - mówi Barbara Piasecka, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Gostycynie, w rozmowie z Marią Babicką.
05-08-2015
Tylko nie o historii!
Zmieniając w kolejnych edycjach miejsca, zrozumieliśmy, że trzeba szanować potrzeby ludzi, którzy żyją w danej miejscowości. Oni mają swoje sprawy, które dla nas, osób z zewnątrz, są nowością. I to czasem totalnie wywraca założenia projektu - z Karoliną Suchodolską oraz Mateuszem Tymurą, prowadzącymi "Lato w teatrze" w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bornem Sulinowie rozmawiają Katarzyna Piwońska i Justyna Czarnota.
04-08-2015
Odkrywanie
Nie chodzi wcale o to, żeby dzieciaki do nas wracały na kolejne "Lato w teatrze". I nie chodzi zupełnie o to, by dalej działały teatralnie. Przeciwnie - niech odkrywają tu swoje pasje i rozwijają je dalej - mówi Agata Łukaszewicz, koordynator "Lata w teatrze" realizowanego przez Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i Aktywności Lokalnej Dla Ciebie w Pobiedziskach, w rozmowie z Justyną Czarnotą.
03-08-2015
Dźwiękowe eksperymenty
Trzeba pamiętać, żeby młodzież traktować poważnie. Unikamy kreowania się na autorytety, które wiedzą wszystko. My też się cały czas uczymy - z Natalią Czarcińską, Wojciechem Masaczem oraz Sebastianem Jochanem rozmawia Joanna Krukowska.
03-08-2015
Tyczyn. Finał warsztatów "Lato z fasonem"
Dobiegł końca projekt wakacyjnej edukacji teatralnej Lato z fasonem - Lato w Teatrze, który odbywał się w Tyczynie już po raz drugi. Oprócz codziennych warsztatów, dzieci miały możliwość uczestnictwa w pokazach filmowych, modnych rozgrzewkach oraz Modnym i Zdrowym Targu Śniadaniowym. W projekcie wzięło udział 49 dzieci.
30-07-2015
Tyczyn. Dziś finał "Lata z fasonem"
Jaki wpływ ma na nas wygląd zewnętrzny drugiego człowieka? Czy we współczesnym świecie jest miejsce na oryginalność? - odpowiedzi na te pytania poszukują uczestnicy warsztatów dla dzieci i młodzieży "Lato z fasonem", odbywających się w ramach programu "Lato w teatrze". Ich finał już dziś o godz. 11 i 18 w sali widowiskowej MGOK Tyczyn.
29-07-2015
Trzeba być gąbką
Oczekuję, że uczestnicy, stojąc na scenie podczas finału, będą czuli, że mogą powiedzieć i pokazać wszystko to, co chcieli, co zostało wypracowane przez ostatnie dwa tygodnie - z Joanną Lewicką i Łukaszem Wójtowiczem ze Stowarzyszenia Artystów "Bliski Wschód" rozmawia Dagna Dąbrowiecka.
28-07-2015
Podwórkowe potyczki w Letniej Akademii Teatralnej
Teatr w Krzywym Zwierciadle, mający siedzibę w Gminnym Ośrodku Kultury w Stepnicy, ma ugruntowaną pozycję w gronie najlepszych alternatywnych teatrów. Poza spektaklami, które zyskują uznanie widzów i jurorów konkursów i festiwali, wyróżnia się także aktywnością letnią. Nie chodzi rzecz jasna o temperaturę, lecz porę roku - czytamy w Kurierze Szczecińskim.
25-07-2015
Tyczyn. Trwają warsztaty "Lato z fasonem"
- Teatr jest idealnym medium do rozstrzygnięcia sporu na temat własnego ja. Wspólnie szukamy teatralnych środków dla naszych wniosków - twierdzi Zakia Cieślicka-Majka z CDKiIT w Tyczynie, gdzie odbywają się warsztaty "Lato z fasonem" dla dzieci i młodzieży w ramach programu "Lato w teatrze".
24-07-2015
Kalisz. Bogusławski wcale nie przysypia w czasie wakacji
Wyjątkowe słuchowisko na zakończenie półkolonii w kaliskim teatrze. Czym zajmowali się młodzi kaliszanie?
24-07-2015
Otwarci na nowe rzeczy
Nasi uczestnicy nabierają śmiałości, swobody i wiary we własne wybory - na początku wszystkie zadania starali się wykonywać bardzo poprawnie, precyzyjnie, niemal pod linijkę. Widać, ze szkoła zmusza ich do bycia takimi "akurat". A teraz coraz więcej w nich spontaniczność, zaufania do siebie - mówi Agata Gołąb z Fundacji Wspierania Edukacji i Rozwoju "Innowatorium" w Pruszkowie w rozmowie z Katarzyną Piwońską.
22-07-2015
Nabieramy pokory i doświadczenia
W miastach takich jak Łomża, Warszawa czy Katowice dzieciaki mają te same potrzeby. My, dorośli, powinniśmy na nie odpowiadać - mówi Dorota Ciwoniuk z Teatru Lalki i Aktora w Łomży w rozmowie z Katarzyną Piwońską.
21-07-2015
Tomaszów Mazowiecki-Ujazd. Strachy na lachy czyli "Lato w Teatrze"
Rozpoczęła się kolejna edycja "Lata w Teatrze", projektu finansowanego przez Instytut Teatralny. Tym razem tematem przewodnim teatralnych działań jest strach. Dzieci będą opowiadać o lękach, nadawać im imię cechy i poszukiwać metody na to, jak sobie z nimi poradzić.
20-07-2015
Trzeba o wszystko pytać dzieci
Nie chcę korzystać z żadnych gotowych scenariuszy, również jeśli chodzi o spektakle. Nawet w przypadku bardzo dobrego tekstu uważam, że pole do tworzenia trzeba pozostawić uczestnikom - mówi Maria Wróbel ze Stowarzyszenia Kulturalno-Edukacyjnego "Stacja Bukownica" w rozmowie z Joanną Krukowską.
20-07-2015
W stronę dziecka
Widzę, że podczas tych teatralnych wakacji uczy się instytucja i jej pracownicy. Dużo osób chce popróbować "Lata" i po pierwszym udziale dostrzega, jak dużo można czerpać od dzieci. - mówi Magdalena Bogusławska, koordynatorka "Lata w teatrze" w Teatrze Lalek Pleciuga w Szczecinie w rozmowie z Katarzyną Piwońską.
17-07-2015
Węgajty. Rusza Wioska Teatralna
To wszystko zaplanowano od 18 do 25 lipca w Węgajtach koło Olsztyna. Hasło tegorocznej edycji festiwalu to "Niewidzialne granice". W tym roku po raz pierwszy zainteresowani będą mogli wziąć udział w tzw. pracowniach. Uczestnicy w dużej mierze współkreują oraz przygotowują wydarzenia festiwalowe.
16-07-2015
Łomża. Finał warsztatów teatralnych w Lalkach
W Teatrze Lalki i Aktora w Łomży dobiegają końca warsztaty teatralne "Letnia Akademia Teatru" realizowane w ramach ogólnopolskiego projektu Instytutu Teatralnego im. Z. Raszewskiego w Warszawie ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
16-07-2015
Proces warsztatowy jest najważniejszy
- Nie jesteśmy ani psychologami, ani terapeutami, a przecież rozmowa o lękach to trudna sprawa. Chcemy przygotować przedstawienie, które będzie artystycznie udane, ale też takie, które nie zburzy niczyjego komfortu emocjonalnego - mówi Renata Derejczyk z Teatru Bagatela w Krakowie w rozmowie z Katarzyną Piwońską.
16-07-2015
Tyczyn. Lato z fasonem
W sobotę i niedzielę (25 - 26 lipca) odbędą się wydarzenia towarzyszące warsztatom Lato w Teatrze.
15-07-2015
Kalisz. Finałowe słuchowisko "Lata w Teatrze"
Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego zaprasza na pokazy finałowe słuchowiska tworzonego na żywo. Spektakl przygotowują uczestnicy półkolonii odbywających się w ramach programu Lato w Teatrze.
15-07-2015
Młodzi kielczanie na tropie sztuki
- Pomyśleliśmy, że właściwie jesteśmy w komfortowej sytuacji, bo dzieci to stali bywalcy teatru lalkowego. Ale przecież jest wiele instytucji, do których nauczyciele czy rodzice rzadko zabierają dzieci. Zaprosiliśmy więc do współpracy kilka miejsc związanych z kulturą - mówi Ewa Lubacz z Teatru Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach w rozmowie z Katarzyną Piwońską.
14-07-2015
Opole. Finałowy spektakl "Lata w teatrze"
W opolskich "Lalkach" po raz piąty odbyły się warsztaty "Lato w Teatrze". Ich owocem był przygotowany przez dzieci godzinny spektakl "Labirynt snów". Widowisko udowodniło, że w dwa tygodnie można zaszczepić w młodych ludziach pasję tworzenia i nauczyć ich działania w grupie.
13-07-2015
Kielce. Wielki finał "Lata w teatrze" w Kubusiu
Już po raz trzeci w Kielcach odbywają się wakacyjne, bezpłatne warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży w ramach ogólnopolskiego programu "Lato w teatrze", realizowanego przez Instytut Teatralny w Warszawie. Finałowe pokazy już dziś i jutro.
13-07-2015
Łódź. Pinokio w wakacyjnym objeździe
Wakacje to czas spotkań z artystami, warsztatów i plenerowych prezentacjami. Letnie Punkty Kultury w Łodzi wystartowały w czwartek. A w piątek spektaklem "Pipi" w Dobrodzieniu rozpoczęło się tournée po kraju.
10-07-2015
Kraków. "Lato w teatrze" w Bagateli
Jeżeli twoje dziecko lubi horrory, historie o duchach, upiorach, jeżeli wypatruje z utęsknieniem tajemnicy - to propozycja dla niego. 11 i 12 lipca młodzież ze Stowarzyszenia Siemacha zaprasza na spektakl teatralny "Strach się bać!"
10-07-2015
Szczecin. Finał warsztatów w Teatrze Pleciuga
"Kupałowe śpiewanie, nocy czarowanie" to plenerowe widowisko przygotowywane wspólnie przez młodych mieszkańców Szczecina i województwa zachodniopomorskiego oraz ich gości z Ukrainy w ramach projektu "Lato w teatrze" organizowanego przez Teatr Lalek Pleciuga.
10-07-2015
Wrocław. Warsztatowa premiera w ramach "Lata w Teatrze"
Wrocławski Teatr Lalek rozpoczyna letnie integracyjne warsztaty teatralne w ramach programu Instytutu Teatralnego "Lato w teatrze". Ich efektem będzie spektakl [Inni] w reż. Maćka Prusaka. Premiera w sobotę.
09-07-2015
Kalisz. Pracowite lato u Bogusławskiego
"NIEBOskłon" w reżyserii Alicji Morawskiej - Rubczak do obejrzenia już 11 lipca w Gdańsku (o godzinie 12:30 w Teatrze Miniatura). Kaliski spektakl prezentowany jest w ramach festiwalu Sztuka Szuka Malucha.
09-07-2015
Kielce. Trwa "Lato w teatrze" w Kubusiu
Już po raz trzeci w Kielcach odbywają się wakacyjne, bezpłatne warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży w ramach ogólnopolskiego programu "Lato w teatrze", realizowanego przez Instytut Teatralny w Warszawie.
08-07-2015
Szczecin. Kupałowe śpiewanie, nocy czarowanie
"Kupałowe śpiewanie, nocy czarowanie" to spektakl pełen śpiewu, tańca i tajemniczych słowiańskich obrzędów. Stworzyły go dzieci z województwa zachodniopomorskiego i Ukrainy, które spotkały się w Szczecinie na warsztatach "Lato w teatrze".
02-07-2015
Tyczyn. Warsztaty Lata w Teatrze
Chcesz zachęcić dzieci i młodzież do wyrażania swoich emocji poprzez sztukę? Zapisz je na warsztaty aktorsko-scenograficzno-muzyczne lub modowo-dziennikarskie w ramach projektu edukacji teatralnej "Lato w Teatrze". Warsztaty odbędą się w dniach 13 - 30 lipca w Tyczynie.
30-06-2015
Szczecin. Lato w Teatrze zagościło w Pleciudze
W szczecińskim Teatrze Lalek "Pleciuga" rozpoczęły się coroczne wakacyjne warsztaty teatralne pn. "Lato w teatrze". Uczestniczą w nich młodzi mieszkańcy Szczecina i naszego województwa oraz kilkoro gości z Ukrainy.
30-06-2015
Kraj. Ruszyło "Lato w teatrze"
Wraz z początkiem wakacji rozpoczyna się w Polsce lato teatralne. Objazd Warszawskiego Cyrku Magii i Ściemy ze spektaklem "Jak wytresować dziewczynkę?" oraz rozpoczęcie w wybranych miejscowościach w całej Polsce warsztatów teatralnych zainicjowały koordynowany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego program "Lato w teatrze".
24-06-2015
Tyczyn. Lato w teatrze - Lato z fasonem
Stowarzyszenie Artystyczne Teatr Poddańczy we współpracy z Gminą Tyczyn, Miejsko-Gminny Ośrodkiem Kultury w Tyczynie oraz Centrum Dziedzictwa Kulturowego i Informacji Turystycznej w Tyczynie serdecznie zaprasza do udziału w projekcie edukacji teatralnej LATO w Teatrze.
23-06-2015
Kalisz. Artystyczne półkolonie "Co słychać"
W kaliskim teatrze realizowany jest nietuzinkowy program pod hasłem "Co słychać?". Projekt dla gimnazjalistów ma łączyć elementy warsztatów aktorskich, scenograficznych, reżyserskich, scenopisarskich i producenckich.
23-06-2015
Płock. Trzecia edycja "Lata w teatrze"
Zaproszenie do udziału w bezpłatnych półkoloniach kierujemy do młodzieży w wieku 14-19 lat, w tym do młodzieży z zespołem Aspergera i zespołem Downa. Termin warsztatów 13-29 sierpnia 2015r.
19-06-2015
Warszawa. Dziś premiera Warszawskiego Cyrku Magii i Ściemy
Już dziś, 19 czerwca, w namiocie cyrkowym w Łazienkach Królewskich odbędzie się premiera spektaklu "Jak wytresować dziewczynkę?" z udziałem artystów nowo powstałego Warszawskiego Cyrku Magii i Ściemy.
15-06-2015
Białystok. "Lato w Teatrze" 2015
16 czerwca rozpoczynają się zapisy do udziału w tegorocznej odsłonie akcji "Lata w Teatrze". Młodzież ponownie będzie miała szansę spędzić wakacyjny czas przygotowując teatralny spektakl. "Lato w Teatrze" to program Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego.
15-06-2015
Gdańsk. Nabór na warsztaty "Lata w teatrze"
Miejski Teatr Miniatura zaprasza młodzież w wieku od 13 do 16 lat na letnie warsztaty teatralne "W jakiej jesteś formie?" w ramach programu "Lato w teatrze" Instytutu Teatralnego im. Z. Raszewskiego przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
13-06-2015
Michałowice. "Lato w teatrze 2015" z Teatrem Cinema
Teatr Cinema zaprasza młodzież w wieku 13-18 lat do udziału w letnich integracyjnych warsztatach teatralnych w ramach programu Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego z Warszawy - "Lato w teatrze 2015".
09-06-2015
Opole. Zapisz dziecko na "Lato w Teatrze"
Darmowe półkolonie organizuje Opolski Teatr Lalki i Aktora. Potrwają od 29 czerwca do 12 lipca. Oferta adresowana jest do dzieci w wieku 6-12 lat.
26-05-2015
Wrocław. Program "Lato w Teatrze" we Wrocławskim Teatrze Lalek
Wrocławski Teatr Lalek zaprasza dzieci i młodzież w wieku 11-16 lat do udziału w letnich integracyjnych warsztatach teatralnych w ramach programu Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego - "Lato w Teatrze".
29-04-2015
Sosnowiec. Teatr Zagłębia w programie "Lato w teatrze 2015"
Teatr Zagłębia pozyskał 40 tys. złotych na realizację wakacyjnych warsztatów teatralnych w ramach programu "Lato w teatrze" organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.
22-04-2015
Łomża. "Lato w teatrze 2015" u lalkarzy
Teatr Lalki i Aktora w Łomży otrzymał dofinansowanie na realizację projektu "Lato w teatrze 2015". W związku z otrzymaniem grantu Teatr zaprasza dzieci i młodzież w wieku od 11 do 16 lat do udziału w letnich integracyjnych warsztatach teatralnych pod opieką profesjonalistów w trzech grupach: aktorskiej, scenograficznej i promocyjno-dziennikarskiej.
21-04-2015
Kielce. Projekt "Lato w teatrze" w Kubusiu dofinansowany
Teatr Lalki i Aktora Kubuś w Kielcach już po raz trzeci z rzędu otrzymał dofinansowanie na realizację projektu "Lato w teatrze 2015".