powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Opole. Rusza kino samochodowe

W nocy z soboty na niedzielę przy Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu odbędzie się pierwszy seans kina samochodowego. Jak informuje biuro prasowe urzędu miasta - współorganizatora imprezy - dochód z seansu zostanie przekazany na cel dobroczynny.

Kino samochodowe w Opolu rozpocznie swoją działalność w sobotnią noc na parkingu przed Centrum Kongresowo-Wystawienniczym. Organizatorem kina jest Zakład Komunalny należący do miasta Opole.

Jak informuje Katarzyna Oborska-Marciniak, rzecznik prezydenta Opola, dzisiejszy seans jest początkiem większego cyklu. W zależności od zainteresowania, organizatorzy planują prowadzenie samochodowego kina o pojemności 250 samochodów do końca wakacji.

"Rozpoczynamy cykl imprez plenerowych w postaci kina pod gwiazdami, podczas których wyświetlane będą ciekawe propozycje filmowe z różnych gatunków. Pierwszy seans zainauguruje produkcja amerykańskiego reżysera Petera Farelly'ego +Green Book+. To film wyróżniony Oscarami dla najlepszego filmu, za scenariusz oryginalny i dla najlepszego aktora drugoplanowego za rok 2018. W rolach głównych występują: Viggo Mortensen, Mahershala Ali (laureat Oskara) i Linda Cardellini" - informuje rzecznik.

Cena za wjazd jednego samochodu to 35 złotych. Bramy parkingu zostaną otwarte o godzinie 20 i o miejscu na parkingu będzie decydowała kolejność przyjazdu. Jak informuje rzecznik prezydenta, dochód z inauguracyjnego pokazu zostanie przekazany na operację serca 2-letniej Laury z Opola.