powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Białystok. Od czerwca otwarta część miejskich instytucji kultury

Muzeum Wojska, Galeria Arsenał i Galeria im. Sleńdzińskich od 2 czerwca zostaną otwarte ponownie dla zwiedzających - informuje miasto. Będą obowiązywały nowe zasady wstępu. Pozostałe instytucje, jak Białostocki Ośrodek Kultury czy Białostocki Teatr Lalek, będą wciąż nieczynne.

Instytucje kultury w związku z pandemią były zamknięte od 12 marca. Rząd zdecydował, że przywracanie działalności niektórych instytucji kultury, jak muzeów i galerii, możliwe jest zgodnie z reżimem sanitarnym od 4 maja.

Wśród białostockich instytucji kultury możliwe był wznowienie działalności Muzeum Wojska, Galerii Arsenał i Galerii im. Sleńdzińskich.

"Służby sanitarne zaakceptowały przedstawione przez placówki zasady bezpieczeństwa" - informuje miasto na swojej stronie internetowej i dlatego - jak dodano - możliwe jest ich otwarcie od 2 czerwca.

Instytucje przygotowują obecnie wytyczne, które będą obowiązywały odwiedzających. Przygotowują też swoje obiekty do reżimów sanitarnych.

Zwiedzający, którzy 2 czerwca odwiedzą Muzeum Wojska i Galerię im. Sleńdzińskich będą mieli dostępne wystawy stałe i czasowe. Galeria Arsenał zaprosi do zwiedzania swoich nowych wystaw 20 czerwca.

Pozostałe miejskie instytucje kultury, jak Białostocki Ośrodek Kultury czy Białostocki Teatr Lalek, będą nieczynne dla odbiorców - jak informuje miasto - "do czasu zmiany przepisów".

Od ponad tygodnia otwarte są instytucje kultury podlegające samorządowi województwa: Muzeum Podlaskie w Białymstoku i Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu.