powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Szczecin. Wydarzenia online na nadchodzący weekend

Filharmonia, 13 Muz, Klub Delta, Opera na Zamku, Teatr Polski - to tylko kilka instytucji, które szykują na weekend wirtualne wydarzenia. Oto lista "imprez" na ten weekend.

Nadzieja i Kaczmarski

Z okazji Dnia Teatru Publicznego, Teatr Polski zaprasza na spektakl "Z piekła do piekła" online [na zdjęciu]. Przedstawienie złożone jest z piosenek Jacka Kaczmarskiego, które już nieraz wlewały otuchę i nadzieję w słuchających. Stream odbędzie się na kanale YouTube Teatru Polskiego oraz na fanpage'u instytucji na Facebooku. Jeszcze tylko w piątek.

Guru

Do soboty na platformie vod.teatrwielki.pl można oglądać premierę online spektaklu "Guru" Laurenta Petitgirarda, której światowa prapremiera odbyła się w Operze na Zamku jesienią 2018 r. Spektakl jest emitowany z okazji Dnia Teatru Publicznego. Operę można obejrzeć w wersji z napisami w języku polskim, angielskim lub francuskim. "Guru" opowiada o ostatnich dniach sekty i jej przywódcy. Opór stawia tylko jedna kobieta, Marie, która podejmuje walkę z fanatycznym człowiekiem.

Teatr Uhuru

W piątek o godz. 15 każdy chętny może wziąć udział w warsztatach online z przygotowywania scenariusza teatralnego. Warsztatu prowadzi Janusz Janiszewski i Teatr Uhuru. Zajęcia odbędą się na specjalnie przygotowanym czacie. Kontakt j.janiszewski@13muz.eu.

Minikoncert online

W piątek o godz. 19 na stronie Klubu Delta na Facebooku odbędzie się transmisja koncertu duetu Bolewski & Tubis na żywo. Radek Bolewski (wokal, perkusja) i Maciej Tubis (fortepian, syntezator basowy) grają niespotykane połączenie piosenki i improwizacji. Podczas koncertu online zaprezentują utwory z płyty "Lunatyk", a także premierowe single "Twój Ślad" oraz "Ocean" pochodzące z najnowszego albumu "Bez Końca".

Ukryte do wiadomości

W piątek o godz. 19 Netto Arena będzie transmitować koncert projektu Ukryte do wiadomości. To autorski projekt Jacka Szymkiewicza znanego z zespołu Pogodno i szczecińskiego zespołu Chango. Transmisja odbędzie się na fanpage'u Netto Areny.

Filharmonia dla dzieci

Warsztaty muzyczne dla dzieci, organizowane przez Filharmonię w Szczecinie. Tym razem temat to "W poszukiwaniu dźwięków Bacha". Warsztaty odbędą się w sobotę o godz. 11 na kanałach filharmonii w mediach społecznościowych.

13 Muz dla dzieci

W sobotę na spotkanie online dla dzieci zaprasza także DK 13 Muz. O godz. 12 na fanpage'u i w serwisie YouTube. Tym razem najmłodsi będą mogli obejrzeć premierę spektaklu "Król Olchowego Stawu".

Domófka

W sobotę wieczorem (o godz. 20) na kanałach Baltic Neopolis Orchestra zobaczyć będzie można koncert w gwiazdorskiej obsadzie. Zagrają: Vasko Vassilev, Sandro Javorkai,

Emanuel Salvador, Marcelo Nisinam, Andriy Viytovych, Emilia Goch Salvador, Piotr Więcław, Paweł Jabłczyński. Krótkie koncerty pojawiają się na profilu Baltic Neopolis Orchestra na Facebooku w postaci transmisji na żywo lub specjalnie nagranych minikoncertów domowych.

Edu Virtuoso

W niedzielę o godz. 11 w symfonicznym talent show przygotowanym przez szczecińską filharmonię, zobaczymy koncert rodzinny z udziałem Krzysztofa Nosala. Stream na Facebooku i w serwisie YouTube.

Szwajowa Niedziela

CKE Stara Rzeźnia we współpracy z Fundacją Moja Łasztownia zaprasza na nietypowe spotkanie: Wirtualną "Szwajową Niedzielę". Miłośnicy twórczości Moniki Szwai będą mogli śledzić opowieści słowno-muzyczne. Muzyczną osią programu będzie archiwalny benefis nieżyjącego już Andrzeja Mendygrała - zaprzyjaźnionego z Moniką Szwają żeglarza, poety i kapitana żeglugi wielkiej. O tym, że w każdym wieku można zmienić swoje życie na lepsze, o przyjaźni, o morzu, wyobraźni, polszczyźnie i pogodzie ducha opowiedzą przyjaciele Moniki Szwai i Andrzeja Mendygrała. Stream będzie dostępny na fanpage'u na Facebooku.

Filharmonia online

Kwartetów dwojga wielkich kompozytorskich nazwisk w wykonaniu współczesnym to propozycja filharmonii na niedzielny wieczór. Podczas koncertu online Karłowicz Quartet | Szostakowicz | Bacewicz na nasze kanały w serwisach Facebook i YouTube (o godz. 19) instytucja zaprasza na kameralne i popisowe spotkanie z muzyką.