powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Jelenia Góra. Teatr Norwida na Dzień Teatru Publicznego online

Czytanie "Odprawy posłów greckich" Jana Kochanowskiego to dzisiejsza propozycja Teatru Norwida.

Już dzisiaj wieczorem #czekamy (czwartek 21 maja 2020 r. o godz. 19:00) Teatr im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze zaprasza przed monitory komputerów.

Na Dzień Teatru Publicznego cały zespół Teatru przygotował czytanie najstarszego arcydzieła polskiej dramaturgii, aktualnego, jeśli chodzi o przekaz, zarówno w końcu XVI wieku, gdy zostało zaprezentowane po raz pierwszy, jak i dziś - "Odprawy posłów greckich" Jana Kochanowskiego.

Zaplątani w wirusową sieć, przenieśliśmy się (czekając na chwilę, gdy z publicznością będziemy mogli spotykać się znów bezpośrednio) - my, jeleniogórski zespół Teatru im. Norwida - jak większość artystów, do sieci wirtualnej. Reakcja na to, co robimy, dowiodła, że widownię mamy wierną i uważną. Że nasze działania mają sens. Regularnie rejestrujemy i pokazujemy bądź fragmenty dramatów, których realizacja przewidziana jest w nadchodzących sezonach, bądź materiał komentujący tę naszą niełatwą rzeczywistość, bądź, wreszcie, wiersze i eseje naszych jeleniogórskich, współczesnych autorów.

W okolicach majowej rocznicy śmierci naszego patrona - Cypriana Kamila Norwida - aktorzy zaprezentują swoje ulubione wiersze jego autorstwa (a wrzesień roku 2021, gdy obchodzić będziemy dwustulecie urodzin poety, przygotujemy coś specjalnego). Będą i inne niespodzianki.

Jesteśmy naszym widzom bardzo wdzięczni. Nie opuścili nas, gdy dwa lata działaliśmy, z powodu remontu, w warunkach prowizorycznych. Przeciwnie - bilety na nasze przedstawienia trzeba było rezerwować ze sporym wyprzedzeniem. Nie opuścili nas i dziś. Niebawem znowu zobaczymy się twarzą w twarz. Bądźmy wszyscy cierpliwi. Warto.

"ODPRAWA POSŁÓW GRECKICH" JANA KOCHANOWSKIEGO #CZEKAMY Teatr im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze czwartek 21 maja 2020 r. o godz. 19:00 zapraszamy przed monitory komputerów !!!

Persony:

Antenor - Jacek Paruszyński

Aleksander, którego Parysem zowią - Filip Toroński

Helena - Marta Kędziora

Poseł Parysów - Robert Mania

Ulisses - Iwona Lach Menelaus - Bogusław Siwko

Pani Stara - Małgorzata Osiej-Gadzina,

Pryjamus, król trojański - Piotr Konieczyński

Kasandra - Katarzyna Trzeszczkowska

Rotmistrz - Andrzej Kępiński

Więzień - Jacek Grondowy

Chorus z panien trojańskich: Elwira Hamerska-Skórecka, Magdalena Kępińska, Elżbieta Kosecka, Anna Ludwicka-Mania

Didaskalion: Kazimierz Krzaczkowski

muzyka: Dariusz Wiśniewski

inspicjent: Marta Dworakowska

opracowanie tekstu Piotr - Bogusław Jędrzejczak

zdjęcia: aktorzy Teatru im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze

Koordynator projektu: Dorota Fruba

Promocja: Małgorzata Popek

Montaż:

Kamila Krawiecka-Bryl

Realizacja:

Studio Izery - Natalia Błażejczyk 2020 r.