powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Wrocław. #Czekamy - film na Dzień Teatru Publicznego

#Czekamy - to hasło tegorocznych obchodów Dnia Teatru Publicznego, w całości przeniesionych do internetu. 22 maja o godzinie 14 Teatr Muzyczny Capitol zaprasza na premierę online krótkiego filmu, zrealizowanego z tej okazji. Impresję filmową na temat repertuaru w czasach epidemii będzie można oglądać w mediach społecznościowych Capitolu.

- Postanowiłem zatrudnić w tym projekcie artystów z dwóch nieetatowych grup - muzyków i tancerzy, bo oni, choć stale współpracują z teatrem, obecnie znaleźli się w najtrudniejszej sytuacji materialnej - mówi Konrad Imiela, dyrektor Capitolu i reżyser filmu.

W filmie zobaczymy choreograficzne interpretacje scen z najpopularniejszych spektakli Capitolu: Blaszanego bębenka, Mocka. Czarnej burleski, Frankensteina, Mistrza i Małgorzaty, Rat Packa i Liżę twoje serce. Muzycy wykonali partie swoich instrumentów ze spektaklowych partytur lub improwizowali na tematy z nich pochodzące.

Całość dotacji z Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego, przyznanej Teatrowi Muzycznemu Capitol w ramach Dnia Teatru Publicznego 2020, przeznaczona została na honoraria dla artystów występujących w filmie.

---

Na zdjęciu: kadr z filmu: skrzypaczka Beata Wołczyk i tancerka Aneta Mazur