powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Gdynia. Spektakle i słuchowiska GCK online

Gdyńskie Centrum Kultury zaprasza na kolejne wydarzenia online. Tym razem w dużej mierze skierowane do widzów najmłodszych - w końcu zbliża się Dzień Dziecka.

w najbliższą sobotę, 23 maja, o godz. 20 odbędzie się biletowany pokaz spektaklu "Zacznijmy jeszcze raz" w reż. Tomasza Sapryka, z udziałem reżysera i Aldony Jankowskiej. Na pierwszy pokaz (9 maja) bilety zakupiło 221 osób - sala Warszawa Gdyńskiego Centrum Filmowego, gdzie na co dzień gramy spektakl, mieści 222 osoby, a więc możemy uznać, że wypełniliśmy ponownie salę :) Chociaż trzeba pamiętać, że jeden kod to nawet cała rodzina przed komputerem. Bardzo nas to cieszy! Szczególnie, że w sieci dominuje bezpłatny dostęp do kultury.

Zakupiony "bilet" upoważnia do 25% zniżki na nasze spektakle po ponownym otwarciu instytucji. Więcej szczegółów o pokazie na naszej stronie i Facebooku:

"Zacznijmy jeszcze raz" - pokaz online

WWW: https://www.gck.gdynia.pl/teatr/zacznijmy-jeszcze-raz/

FB: https://www.facebook.com/events/568002020518976/

---

od poniedziałku, 25 maja, codziennie o godz. 12 prezentować będziemy słuchowisko "Baśnie i legendy polskie" w interpretacji Krystiana Nehrebeckiego. Będzie to pierwsza odsłona cyklu "Do zasłuchania jeden krok".

Baśnie i legendy polskie - słuchowisko

FB: https://www.facebook.com/events/548580429377783/

YOUTUBE: 1 odcinek: https://youtu.be/n4GvWYsg0hk

YOUTUBE: cała playlista: https://www.youtube.com/playlist?list=PLcAEyUX03TCJQ1maexGsOR8YxzOtbDKwk

---

od poniedziałku, 25 maja, codziennie o godz. 19 prezentować będziemy słuchowisko "Telewizyjny alfabet wspomnień" Jerzego Gruzy w interpretacji Krzysztofa Gordona. Obraz kilkudziesięciu lat polskiej telewizji z galerią wspaniałych postaci, wielkich twórców i ludzi "zwykłych". Jest to barwne połączenie anegdoty, lekkiego humoru, nostalgii, refleksji i prawdy o życiu. Dowiemy się wiele o przyzwyczajeniach i słabostkach gwiazd ekranu, telewizji, estrady i teatru, ale także o tym, jak autor utonął w telewizji, jak siedzieć przed kamerą, co mówić, jak wyglądać Będzie to druga odsłona cyklu "Do zasłuchania jeden krok".

Telewizyjny alfabet wspomnień - słuchowisko

FB: https://www.facebook.com/events/3154615227891813/

YOUTUBE: 1 odcinek: https://youtu.be/5ue4UHJjcrk

YOUTUBE: cała playlista: https://www.youtube.com/playlist?list=PLcAEyUX03TCLnqXZ7WX-NEn_qbkuQbBg-

---

w czwartek, 28 maja o godz. 9:30 rodziców i opiekunów wraz z małymi pociechami zapraszamy na specjalną odsłonę Artystycznego Klubu Malucha online z okazji Dnia Mamy - "Świętujemy z mamą!". Tym razem na wszystkich uczestników, którzy wykonają zadaną przez prowadzącą pracę czekać będzie zniżka na bilety na nasze wydarzenia. Artystyczny Klub Malucha to interdyscyplinarne zajęcia, które przez ostatnie dwa lata odbywały się co czwartek w Konsulacie Kultury. Każde z zajęć trwa 40 minut, prowadzi je Katarzyna Laszkowska-Dwojakowska.

Artystyczny Klub Malucha online

WWW: https://www.gck.gdynia.pl/dla-dzieci/artystyczny-klub-malucha-online/

FB: https://www.facebook.com/events/259986885142207/

---

w niedzielę, 31 maja o godz. 16:00 wielka niespodzianka dla małych i dużych - pokaz online spektaklu "Marysia ma Rysia" (na zdjęciu) w reż. Agnieszki Płoszajskiej. To jedna z naszych najlepszych produkcji teatralnych, nagradzana i uwielbiana przez widzów. Spektakl zostanie pokazany na naszym kanale YouTube. Link będzie aktywny przez dobę, do godz. 16:00 1 czerwca.

"Marysia ma Rysia" - pokaz online

WWW: https://www.gck.gdynia.pl/teatr/marysia-ma-rysia/

FB: https://www.facebook.com/events/545134752839043/

YOUTUBE: https://youtu.be/fyPPMh6rmsM