powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Internet. Warsztaty improwizacji ruchowej

Fundacja tanTHEO oraz Joanna Belzyt zapraszają na cykliczne spotkania w improwizacji ruchowej i symbolice ciała z elementami kontakt-improwizacji, które odbywać się będą w każdą sobotę w godz. 12:00-14:00.

Improwizacja ruchowa jest to wolny, swobodny taniec bez określonej formy, czy narzuconego odgórnie schematu. Każdy z nas buduje swój własny, niepowtarzalny styl poruszania się, swój własny sposób tańca. W trakcie ruchu poznajemy swoje ciało, jego możliwości, otwieramy się na otaczającą nas rzeczywistość. Jesteśmy gotowi i z uśmiechem przyjmujemy spełnienie.

Program warsztatów oparty został na opracowanej w latach 1976 - 1984 metodzie dr Detlefa Kapperta "Improwizacji ruchu i symboliki ciała". Metoda reprezentuje jedną z wiodących współcześnie idei zespolenia: treningu ruchowego (sprawności fizycznej) i treningu odczuwania (zdolności percepcyjne), a także: integracji ciała ze sferą psychiczną (samorozwój, świadomość siebie) i rozszerzanie form osobistej kreacji oraz ekspresji (spontaniczność, otwartość).

Improwizacja kontaktowa to rodzaj tańca postmodernistycznego, którego głównym założeniem jest kontakt - przepływ między tancerzami, współbrzmienie w ruchu, bycie w jedności. Z każdym partnerem tańczy się inaczej, każdy ma inne flow. W kontakcie uczymy się siebie i partnera. Poznajemy nasze możliwości i ograniczenia - granice.

Warsztaty:

- polepszą sprawność fizyczną, gibkość, postawę i sposób poruszania się,

- dodadzą pewności siebie i podniosą samoocenę,

- poprawią Twoje relacje z otoczeniem,

- łatwiej Ci będzie osiągnąć to, o czym marzysz.

Uczestnicy poznają techniki opierające się na podstawowych aspektach ruchu takich jak: przestrzeń, forma, czas, dynamika, płynność, impuls, rytm, ciężar, kontakt z przestrzenią, przedmiotem i partnerem.

Cykl warsztatowy skierowany jest do każdego, kto pragnie potańczyć, uwolnić się od swoich barier i ograniczeń tkwiących w ciele, kto chce poszerzyć pakiet swoich możliwości ruchowych.

Ilość miejsc ograniczona - obowiązuję kolejność zgłoszeń.

zgłoszenia: poproszę o wiadomość na mail: warsztaty.tantheo@gmail.com

(w tytule: imię nazwisko - C-R-P/P, w treści: jedno zdanie wyjaśnienia, dlaczego chcę wziąć udział w warsztatach)

Zoom, soboty, godz. 12:00-14:00.

opłaty: FOR FREE

(jeśli masz ochotę możesz wesprzeć Fundację tanTHEO drobną darowizną na konto 11 1750 0012 0000 0000 3394 4861, którą potem możesz odliczyć sobie od podatku)