powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. 11. Festiwal Szalone Dni Muzyki przeniesiony na 2021 r.

Ze względu na pandemię koronawirusa 11. Festiwal Szalone Dni Muzyki w tym roku się nie odbędzie. Organizatorzy z Sinfonii Varsovia przenieśli wydarzenie muzyczne na ostatni weekend września 2021 r.

Jak poinformował dyrektor Sinfonia Varsovia (SV) i festiwalu Janusz Marynowski, "mając na względzie ograniczenia wynikające z pandemii COVID-19 oraz troskę o zdrowie naszej publiczności i wszystkich zaangażowanych w powstanie festiwalu, zdecydowaliśmy, że w tym roku Szalone Dni Muzyki się nie odbędą".

"Festiwal zostaje przeniesiony na 2021 r., a tematem przewodnim pozostaje twórczość ostatniego z klasyków wiedeńskich, Ludwiga van Beethovena" - napisał w środę na stronie internetowej SV.

Przypomniał, że główną ideą festiwalu jest "ułatwianie dostępu do muzyki klasycznej na najwyższym poziomie szerokiemu gronu odbiorców, a o jego szalonym charakterze świadczą liczby: ponad 50 koncertów od rana do wieczora w pięciu salach jednocześnie, tysiąc artystów z całego świata".

"Co roku w ostatni weekend września w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej gromadzi się ok. 30 tys. osób. Będąc odpowiedzialnym za organizację tak wielkiego przedsięwzięcia, nie możemy pozwolić na choćby najmniejsze ryzyko utraty zdrowia" - podkreślił Marynowski.

Szalone Dni Muzyki to międzynarodowy festiwal popularyzujący muzykę klasyczną od lat realizowany we Francji, Japonii i Polsce. Nad Wisłę dotarł w 2010 r. za sprawą Sinfonii Varsovii i na stałe wpisał się w pejzaż wydarzeń kulturalnych stolicy.