powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. WOK zaprasza na weekend z muzyką G. F. Händla

Warszawska Opera Kameralna zaprasza na 7. odcinek operyOK!, który udostępni w sobotę 23 maja o godz. 19.00 na Facebooku i kanale YouTube

Tym razem zaprezentujemy "Il Trionfo del Tempo e del Disinganno"

Georga Friedricha Händla - pierwsze oratorium kompozytora, powstałe wiosną 1707 roku z libretto napisanym w języku włoskim przez kardynała Benedetto Pamphili.

Odcinek wyreżyserowała Barbara Wiśniewska, absolwentka warszawskiej Akademii Teatralnej. Dwukrotna laureatka Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia, laureatka Nagrody im. Z. Krawczykowskiego. Doświadczenie zdobywała u boku takich artystów, jak: Katie Mitchell, Christopher Alden, Ushio Amagatsu, Andrzej Chyra i Wojtek Blecharz.

Kierownictwo muzyczne nad projektem objął Bassem Akiki, absolwent Wyższego Konserwatorium Muzyki w Bejrucie i filozofii na Lebanese International University. Ukończył z wyróżnieniem także studia na Wydziale Twórczości, Interpretacji i Edukacji Muzycznej Akademii Muzycznej w Krakowie oraz - z wynikiem celującym - studia magisterskie w klasie dyrygentury prof. M. Pijarowskiego na Akademii Muzycznej we Wrocławiu.

Główne partie tenorowe i sopranowe wykonują wspaniali instrumentaliści Musicae Antiquae Collegium Varsoviense:

Leszek Wachnik - fagot (partia tenorowa)

Rafael Gabriel Przybyła i Jan Hutek - obój (partia sopranu)

Ewa Mrowca - klawesyn

***

Premierowy odcinek "Opery Snack. Limited editon" już za nami.

W najbliższą sobotę 24 maja o godz. 16.30 artysta Zespołu Wokalnego WOK - Tomasz Grygo zaśpiewa arię Oronta "Un momento di contento" z dzieła "Alcina" G. F. Händla, o której interesująco opowie Jerzy Snakowski, wielki miłośnik i popularyzator opery.

Mamy nadzieję, że serwowane ciekawostki, zwane pieszczotliwie "przekąskami", nie tylko Państwa zaciekawią, ale również zachęcą do poznawania dorobku kultury i odwiedzenia naszych obu scen w niedługiej przyszłości.

Gorąco zachęcamy do spędzenia tego czasu z nami.