powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Legnica. Powstaje dokument "Wokół Wschodów i Zachodów Miasta"

W Teatrze im. Modrzejewskiej powstaje filmowe wspomnienie uczestników scenicznej (2003) i telewizyjnej (2005) wersji "Wschodów i Zachodów Miasta" Roberta Urbańskiego w reżyserii Jacka Głomba. Filmowy dokument wyemitowany zostanie na teatralnych profilach serwisu YouTube i Facebooku legnickiego teatru w sobotę 23 maja o godz. 18.00.

Legnicki teatr po raz szósty bierze udział w Dniu Teatru Publicznego w Polsce. Tegoroczne obchody mają odmienny charakter. Akcja została przeniesiona w całości do Internetu. Nie będzie "groszowych spektakli" na żywo, ale będą inne wydarzenia przypominające widzom o tym święcie. W sobotę 23 maja będzie można obejrzeć w sieci telewizyjną realizację z 2005 roku legnickiego spektaklu "Wschody i Zachody Miasta" oraz filmowy dokument-wspomnienie o tym przedstawieniu w obu jego wersjach: scenicznej i sfilmowanej.

- W tej chwili w teatrze trwają przygotowania do nakręcenia filmowych wspomnień uczestników obu tych realizacji. Podobnie jak miało to miejsce w wersji telewizyjnej miejscem zdjęć będzie wiele bardzo różnych, często niedostępnych publiczności, miejsc w teatrze. Dokument "Wokół Wschodów i Zachodów Miasta" wyemitowany zostanie na teatralnych profilach serwisu YouTube i Facebooku legnickiego teatru w sobotę 23 maja o godz. 18.00. Tego samego dnia około południa spektakl wyemitowany zostanie jako Premiera Dnia na portalu teatralny.pl - poinformował we wtorek 19 maja w przedpołudniowej transmisji na żywo z legnickiego teatru jego dyrektor i reżyser obu wersji "Wschodów..." Jacek Głomb.

We wspomnieniowym dokumencie zobaczymy i posłuchamy opowieści aktorów: Anity Poddębniak, Katarzyny Dworak, Małgorzaty Urbańskiej, Bogdana Grzeszczaka, Pawła Wolaka oraz twórców: Roberta Urbańskiego (autora sztuki), Małgorzaty Bulandy (scenografki) i Jacka Głomba (reżysera). W filmie autorstwa Karola Budrewicza wykorzystane zostaną także fragmenty zapisu obu wersji spektaklu, dokumentalne fotografie oraz muzyka Pawła Moszumańskiego.

Jacek Głomb zaprosił także do oglądania w sieci pierwszej popremierowej emisji "Nowego Dekameronu" online w dwóch częściach. Będzie to możliwe tylko w czasie rzeczywistym w środę 20 oraz w czwartek 21 maja o godz. 20.00.