powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Koncert live z Teatru Królewskiego

23 maja o godz. 19.00 na kanale YouTube Polskiej Opery Królewskiej odbędzie się koncert live "Oh patria! Alfine... Arie z oper Rossiniego" z Teatru Królewskiego w Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie

Polska Opera Królewska rozpoczyna cykl koncertów LIVE ze sceny Teatru Królewskiego w Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie.

Pierwsze spotkanie już w najbliższą sobotę 23 maja o godz. 19.00.

W koncercie "OH PATRIA! ALFINE... Arie z oper Rossiniego" usłyszymy znakomitą mezzosopranistkę Annę Radziejewską, której przy fortepianie towarzyszyć będzie wybitny pianista młodego pokolenia - Krzysztof Trzaskowski. Usłyszymy m.in. arie z opery "Cyrulik Sewilski", "Włoszka w Algierze", "Tankred". Koncert wzbogacony zostanie opowiadaniami solistki.

Koncert dostępny będzie na naszym kanale YouTube (patrz link poniżej).

Wydarzenie to jest częścią akcji Dzień Teatru Publicznego 2020 | #czekamy organizowanej przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, w której udział weźmie ponad 100 teatrów z całej Polski. #CZEKAMY na naszych widzów, z ciężkim sercem patrzymy na pustą widownię i wierzymy, że już niebawem znowu spotkamy się w Teatrze.

Wykonawcy:

Anna Radziejewska - mezzosopran

Krzysztof Trzaskowski - fortepian

Program:

Recytatyw i aria Tankreda "Oh patria... Di tanti palpiti" z I aktu opery "Tancredi" (Tankred)

Aria Isabeli "Cruda sorte" z I aktu opery "L'Italiana in Algeri" (Włoszka w Algierze)

Recytatyw i aria Isabeli "Amici in ogni vento... Pensa alla patria" z II aktu opery "L'Italiana in Algeri" (Włoszka w Algierze)

Aria Rosiny "Una voce poco fa" z I aktu opery "Il Barbiere di Siviglia" (Cyrulik sewilski)