powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Kraków. NCK kontynuuje program "Nie ma nudy w domu..."

Nowohuckie Centrum Kultury rozszerza program "Nie ma nudy w domu..." i proponuje: warsztaty, webinary, wspólne rysowanie komiksu oraz transmisję widowiska "Bursztynowe drzewo" w reżyserii i choreografii Agnieszki Glińskiej

Jeśli możecie sobie obecnie pozwolić na luksus niewychodzenia z domu, Nowohuckie Centrum Kultury spieszy z prawdziwie kulturalną pomocą, jeśli dopadłaby Was nuda! - informują organizatorzy. - Nie tylko serdecznie polecamy standardowe (ale jakże miłe!) domowe aktywności takie jak: nadrabianie zaległych lektur, długie maratony filmowe (z pyszną herbatą i mruczącym kotem), ogrywanie bliskich w planszówki, ale również nasze kolorowanki, wirtualne spacery po wystawach NCK, czy też spektakle i koncerty online - przypominające wydarzenia, które odbyły się na Scenie NCK.

W tym tygodniu do tej listy dodajemy także:

NOWOHUCKI UNIWERSYTET DZIECI - megarozciągalny glutek!

Tylko kilka składników, których połączenie doprowadzi do spektakularnego efektu? Tak, to kolejne wirtualne spotkanie z Nowohuckim Uniwersytetem Dzieci! Obejrzyjcie film instruktażowy i stwórzcie własnego, megarozciągalnego, kolorowego... GLUTKA.

(poniedziałek, 18 maja 2020 r., g. 10.00)

JOGA DLA KOBIET W CIĄŻY - III lekcja

Drogie Panie, zapraszamy na trzecią część lekcji jogi, przygotowanej z myślą o kobietach od II trymestru ciąży. Chwila wolnego czasu, wygodny strój i wykonywanie ćwiczeń razem z instruktorką pozwolą Wam się wyciszyć, skupić na oddechu, w bezpieczny sposób poruszać. Pora na trening!

(wtorek, 19 maja 2020 r., g.10.00)

KOMIKS W CZASIE KWARANTANNY

Zapraszamy do rysunkowej zabawy! Nasz instruktor przygotował instrukcję, czekamy na Wasze prace! Wyobraźcie sobie, że komiks to BLOK MIESZKALNY, a każde okno w bloku to jeden, komiksowy kadr! Przypomnijcie sobie, co robiliście przez ostatnie 3 miesiące. Narysujcie swoje doświadczenia z kwarantanny w tym jednym oknie / jednym kadrze. Rysowaliście? Czytaliście książki? Oglądaliście seriale? Przelejcie / przerysujcie swoje wspomnienia z czasu izolacji na papier. Stwórzcie jeden rysunek (kolorowy lub czarno-biały) w kwadracie 15 cm na 15 cm i wyślijcie do Pana Roberta: edukacja@nck.krakow.pl Połączymy wszystkie okienka w jeden blok mieszkalny. Z Waszych rysunków / kadrów powstanie niezwykły, jedyny w swoim rodzaju komiksowy zapis czasu kwarantanny!

(środa, 20 maja 2020 r., g.10.00)

Na piątek mamy aż dwie propozycje webinarów:

g. 11.00 - webinar Klubu Super Mama: PLENEROWE ZABAWY SENSORYCZNE

Istnieje wiele mitów wokół sensoryki. Jednym z nich jest to, że do stymulacji zmysłów potrzebujemy drogie, specjalistyczne sprzęty. Nic bardziej mylnego! We wspieraniu integracji sensorycznej mogą nam posłużyć codzienne spacery i inne aktywności, które możemy zaaranżować na świeżym powietrzu. Przestrzeni nie trzeba specjalnie przygotowywać, a jedynie uruchomić wyobraźnię. Mózg najlepiej rozwija się w ruchu, najlepiej przyswajalne są bodźce naturalne. Zapraszamy na webinar, w którym opowiemy o tym, jak stymulować zmysły poza placem zabaw, na który obecnie dzieci, zgodnie z obowiązującymi zaleceniami, niestety nie mają wstępu. Z widzami, w przestrzeni wirtualnej, spotka się mgr Joanna Krysiak.

(piątek, 22 maja 2020 r., g.10.00)

g. 18.00 - webinar Klubu Podróżników Navigator: Kijów - miasto Złotych Kopuł

Kijów, niezwykłe miasto, od którego początek wzięła ziemia ruska. Miasto będące pierwszą stolicą Rusi Kijowskiej do dzisiaj uważane jest za matkę wszystkich rosyjskich miast. Kopuły cerkwi zdobią piękny, kijowski krajobraz, a zielone wzgórza pokrywające miasto powodują , że Kijów stał się jednym z najbardziej zielonych miejsc wśród wszystkich europejskich stolic. Miasto Bułhakowa, Niekrasowa, i wielu innych światowej klasy artystów i pisarzy przyciąga swoją energią i niepowtarzalnym charakterem. Zapraszamy do zapoznania się z historią miasta oraz na wirtualny spacer po jego urokliwych miejscach i niezwykle magicznych zakątkach.

Slajdowisko online poprowadzi Borys Tynka - podróżnik, autor przewodników po ukraińskich miastach (m.in. Odessie, Lwowie, Kijowie), a także po Ukrainie Zachodniej oraz zamkniętej czarnobylskiej strefie wykluczenia. Przewodniki wydane po polsku na terenie Ukrainy są obecnie tłumaczone na język rosyjski, ukraiński, niemiecki, angielski oraz francuski. Przewodnik po Odessie ma doczekać się również tłumaczenia na język chiński oraz grecki.

(piątek, 22 maja 2020 r., g.18.00)

BURSZTYNOWE DRZEWO - Art Color Ballet

Połączenie tańca, muzyki na żywo, wizualizacji i bodypaintingu, które wprowadza publiczność w świat wielowymiarowej sztuki scenicznej. Widowisko inspirowane pradziejami ludów przemierzających Europę, będących protoplastami współczesnych mieszkańców ziem polskich, porusza zagadnienia związane z naszym pochodzeniem, formowaniem się rodzimej społeczności pod wpływem innych kultur, a także kształtujących się w ten sposób wartości duchowych i materialnych. Tak rozczytywana geneza wymaga sięgania do różnorodnych źródeł, odwołując się zarówno do aspektów historycznych, archeologicznych i etnograficznych, jak również - do współistniejących z nimi od zawsze - mitów, baśni i legend, bez których nie istniałaby kultura i tradycja w swym obecnym kształcie.

"Tu prowadzą ścieżki wydeptane przez ludy ziemi, pień jest filarem, źródła zasilają korzenie, gałęzie snują własną opowieść, każda ma swój czas i osobliwą historię. Wiatr i ptaki śpiewają melodię odległych krain; przybyły stać się opowieścią starych i nowych czasów" - Agnieszka Glińska

reżyseria, choreografia, scenariusz: Agnieszka Glińska

teksty: Jan Słowiński

muzyka: Stanisław Słowiński

śpiew: Joanna Słowińska

śpiew, recytacje: Karol Śmiałek

współpraca przy choreografii: Gabor Halasz, Anna Karabela

współpraca przy scenografii: Joanna Łaksa

wizualizacje i animacje: Szymon Kamykowski, Piotr Słodkowicz

charakteryzacja i body painting: Art Color Ballet

producent spektaklu: Nowohuckie Centrum Kultury

Premiera odbyła się: 16 listopada 2018 w Nowohuckim Centrum Kultury.

(sobota, 23 maja 2020 r., g.20.00)

Oczywiście wszystko - w przestrzeni wirtualnej!

facebook.com/NCKnh

Wstęp wolny!

***

Sprawdźcie też koniecznie nasze inne propozycje, które pomogą Wam nie dopuścić do nudy w domu:

- kolorowanki

- artystyczne wytęż wzrok

- "wyzwanie przyjęte"

- komunikat z Ministerstwa Komiksu

- wirtualny spacer po wystawie fotografii Ewy Kępys

- podróżniczy webinar "Odessa - perła Morza Czarnego"

- koncert Chłopców z Placu Broni online

- instrukcję stworzenia maseczki ochronnej

- zagadkę detektywistyczną

- #throwbackthursday z Orkiestrą Wieniawa i Kayah

- podróżniczy webinar "Oman - orientalny klejnot"

- jubileuszowy koncert Roberta Kasprzyckiego online

- domowy płyn antybakteryjny

- joga dla kobiet w ciąży

- #throwbackthursday z Orkiestrą Wieniawa i Kayah

- ćwiczenia dla siedzących za długo przy komputerze

- koncert Zespołu Pieśni i Tańca NOWA HUTA online

- zajęcia umuzykalniające

- #throwbackthursday z Orkiestrą Wieniawa, Arturem Andrusem i Czesławem Mozilem

- trening akrobatyki

- spektakl KRYPTONIM 27

- propozycje od Centrum Języków Obcych NCK

- ciekawostki o rozwoju dziecka do lat 3

- #throwbackthursday z Orkiestrą Wieniawa, Lidią Jazgar i Galicją, Andrzejem Sikorowskim, Mateuszem Ziółko i Chórem Fermata

- dwa piątkowe webinary: Klub Super Mama - Domowe zabawy sensoryczne oraz Klub Podróżników Navigator online - Czarnobylska strefa wykluczenia i miasto-widmo Prypeć

- wirtualny spacer po Galerii Beksińskiego

- homeopatyczne sposoby na wzmocnienie odporności

- joga dla kobiet w ciąży cz. II

- rakiety z herbaty

- koncert Basi Stępniak-Wilk online

- webinar z dietetykiem

- zajęcia umuzykalniające cz. II

- trening akrobatyki cz. II

- koncert Zespołu Tańca Irlandzkiego ERIU online

- przepis na magiczne bańki mydlane

- wirtualny spacer po Galerii Autorskiej Jerzego Dudy-Gracza

- ciekawostki o rozwoju dziecka cz. II

- artystyczne wytęż wzrok - Jerzy Duda-Gracz

- #throwbackthursday Bursztynowe Drzewo

- joga w domu

- instrukcja stworzenia megarozciągalnego glutka

- joga dla kobiet w ciąży cz. III

- komiks w czasie kwarantanny