powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Wrocław. "Mówią kobiety" - teatralne wideoklipy we Współczesnym

Wrocławski Teatr Współczesny zaprasza na transmisje online pięciu teatralnych wideoklipów pod zbiorczym tytułem "Mówią kobiety". Akcja odbywa się w nawiązaniu do Festiwalu Czytań Konkursu Dramaturgicznego "Strefy Kontaktu".

Od wielu lat Miasto Wrocław oraz Wrocławski Teatr Współczesny organizują Konkurs Dramaturgiczny STREFY KONTAKTU - informują organizatorzy. W tym roku nie możemy zorganizować Festiwalu Czytań naszych sztuk, ale pragniemy nawiązać do bogatego plonu naszego konkursu i zaprezentować 5 teatralnych wideoklipów pod tytułem - "Mówią kobiety".

Na 15 przyznanych do tej pory w konkursie nagród - 10 trafiło do rąk Autorek. Sztuki pisane przez kobiety i o tematyce kobiecej były też najczęściej wystawiane na scenie i w formie czytań performatywnych. Ten rys programowy konkursu nie był zamierzony - pojawił się po prostu jako wykładnia rzeczywistej siły artystycznej kobiet i zarazem odzwierciedlenie wagi tego tematu w polskim teatrze.

Dlatego w tej szczególnej sytuacji sięgamy po konkursowe teksty o kobietach i realizujemy ich fragmenty. Tym samym zapraszamy do lektury całości na stronie Konkursu STREFY KONTAKTU w zakładce BAZA SZTUK.

1. Magdalena Drab - "Patoformy"

reż. Ewa Galica

obsada: Anna Błaut, Tadeusz Ratuszniak

2. Inga Iwasiów - "Dziecko"

reż. Grzegorz Grecas

obsada: Jolanta Solarz-Szwed, Anna Kieca

3. Justyna Bargielska - "Buzz"

reż. Marek Fiedor

obsada: Maria Kania, Zina Kerste

4. Grażyna Plebanek - "Enerdowcy"

reż. Marek Fiedor

obsada: Aleksandra Dytko, Miłosz Pietruski, Beata Rakowska, Krzysztof Boczkowski

5. Malina Prześluga - "Wszystko jest dobrze, jesteśmy szczęśliwi"

reż. Mariusz Bąkowski

obsada: Paulina Wosik

Od początku tygodnia, czyli od 18 do 22 maja na Facebooku będziemy prezentować działania realizatorów i aktorów na planie. Pierwszy otwierający pokaz planujemy na 23 maja g. 21:00. Kolejne realizacje udostępnimy w następnych dniach.

Świętujcie z nami Dzień Teatru Publicznego!