powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Gliwice. "Mamo! Tato! Włącz Teatr!"

Projekt Teatru Miejskiego w Gliwicach zatytułowany "Mamo! Tato! Włącz Teatr!" otrzymał dofinansowanie w wysokości 75 tyś. zł w ramach programu "Kultura w sieci", organizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowe Centrum Kultury.

Projekt "Mamo! Tato! Włącz Teatr!" dotyczy przygotowania profesjonalnych transmisji online, oraz publikacji w sieci, nagrań pełnowymiarowych spektakli dla młodych widzów z repertuaru Teatru Miejskiego w Gliwicach. To spektakle zarówno już grane i cieszące się dużym powodzeniem, jak też tytuły, które były w trakcie produkcji, a których premiery zostały odwołane i przesunięte z powodu ogłoszonej epidemii ("Alicja w krainie dziwów", "Przygody Tomka Sawyera", "Pod Kolor").

- Zmuszeni do blisko półrocznej przerwy w repertuarze pragniemy zapewnić naszym widzom stały, nieodpłatny, dostęp do naszych spektakli, zapewniając jak najwyższy poziom artystyczny nagrań. Projekt jest kontynuacją naszej strategii rozwoju widowni i edukacji teatralnej, w której wzmocnienie elektronicznych kanałów komunikacji daje nową możliwość zbudowania stałej relacji z widzami - powiedział dyrektor Teatru, Grzegorz Krawczyk.

- Mamy świadomość, że nasi młodzi widzowie jeszcze przez pewien czas będą mieli bardzo utrudniony dostęp do gliwickiej sceny. Jednocześnie zbliżające się wakacje nie dla wszystkich potoczą się zgodnie z planem i wiele dzieciaków po prostu zostanie w domu. Stąd nasza propozycja internetowa - mówi Daniel Arbaczewski, koordynator projektu. "Może dzięki naszym spektaklom będą miały możliwość odbycia wielu niezapomnianych podróży w świat wyobraźni i dobrych emocji."

Projekt jest realizowany od maja do końca października 2020.