powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Gorzów Wlkp. "Mała Reduta Osterwy" w ramach Kultury w sieci

Teatr im. J. Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim znalazł się na liście beneficjentów, którzy otrzymali dotację z Narodowego Centrum Kultury w ramach działań Kultura w sieci.

"Mała Reduta Osterwy" - pod taką nazwą Teatr będzie realizował cykl interdyscyplinarnych warsztatów teatralnych w sieci skierowanych do rodzin z dziećmi w wieku 3-14 lat.

Poprzez warsztaty będące połączeniem literatury, działań aktorskich, plastycznych, muzycznych i tanecznych będziemy wprowadzać rodziny w świat teatru i jednocześnie kształtować rodzaj pozytywnej relacji między dziećmi i rodzicami. Cykl naszych warsztatów online to oferta kulturalna, która poza wartościami artystycznymi, edukacyjnymi i dydaktycznymi spełnia wobec uczestników ważną funkcję o charakterze więziotwórczym, emocjonalnym i społecznym.

Projekt zakłada przeprowadzenie 18. 30-minutowych tematycznych warsztatów teatralnych on-line. Spotkania będą się odbywać od czerwca do września 2020 r., w wyznaczone dni: piątki, soboty i niedziele.

Punktem wyjścia każdego spotkania będzie tekst literacki, który w performatywny sposób zaprezentują aktorzy gorzowskiego teatru. Zaplanowane warsztaty oparte są na zrealizowanych w teatrze bajkach: "O krasnoludkach i sierotce Marysi" Marii Konopnickiej, "Przygody Koziołka Matołka" i "Tygrysa Pietrka" Hanny Januszewskiej.

Ważnym elementem projektu jest obecność przy realizacji każdego warsztatu tłumacza migowego co pozwoli nam zwiększyć potencjalną grupę odbiorców naszych działań.

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci.