powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Trójmiasto. Trwa wirtualny XI Festiwal Literatury i Teatru Between.Pomiędzy

XI Festiwal Literatury i Teatru Between.Pomiędzy zaczął się dokładnie 11 maja, ale czasu pacyficznego, co ściśle wiąże się z jego tegoroczną tematyką Kosmopolis. Jednak każdy, kto chce, może jeszcze w każdej chwili nadrobić niemal wszystkie "zaległości", a to dlatego, że cały program będzie dostępny na stronie internetowej do 17 maja.

Na stronie internetowej www.kosmopolis-between.pl znajdą Państwo wiele spektakli, nagrań poezji i muzyki, galerie zdjęć, a często również wprowadzenia do poszczególnych części składowych festiwalu. Jest to oczywiście spowodowane wymogami tych tzw. "ciekawych czasów", w których przyszło nam funkcjonować, jednak staraliśmy się, aby przekuć te niedogodności w pewną korzyść, umożliwiając zaproponowanie widzom możliwości zupełnie innego niż dotąd sposobu uczestnictwa w festiwalu.

W tym roku wydarzenie ma charakter dzieła otwartego, a każdy uczestnik może tworzyć swoją własną, niepowtarzalną ścieżkę. Zresztą również i sami organizatorzy proponują własną, autorską ścieżkę, a jest to ściśle powiązane z Kawiarenką Młody Byron, która codziennie otwiera swoje drzwi dla każdego przybysza za pośrednictwem aplikacji ZOOM spotkania prowadzone w języku polskim zaczynają się o 20.00, a o 21.30 przechodzimy w rozmowie na język angielski.

Codziennie rano na facebookowym wydarzeniu pojawia się lista 3 tytułów, które będą omawiane wieczorem. Te zapośredniczone, choć odbywające się na żywo spotkania są o tyle wyjątkowe, że niemal oddają atmosferę wydarzenia odbywającego się na żywo, kiedy to nietrudno w przestrzeni festiwalu natknąć się na twórców spektakli czy autorów książek.

Podczas dotychczasowych spotkań na ZOOM-ie uczestnicy mieli już możliwość porozmawiać między innymi z twórczynią Sopockiego Teatru Tańca, Joanną Czajkowską, z Barbarą Songin i Katarzyną Timingeriu z zespołu Sutari oraz z profesorem Wojciechem Owczarskim z Uniwersytetu Gdańskiego, związanym z Teatrem Pieśń Kozła Maciejem Rychłym oraz z doktorem Martinem Blaszkiem twórcą happeningów i wykładowcą UG.

Przy organizacji festiwalu powstał również projekt #WspieramyLokalnąKulturę, którego obecność jest zauważalna choćby w zaangażowaniu długoletniego partnera festiwalu - Teatru BOTO, który co roku gości u siebie stacjonarną wersję festiwalu.

Tegoroczny Festiwal, mimo że odmieniony, nadal pozostaje "sobą" program został podzielony na trzy części: BETWEEN.RESEARCH, WORK-IN-PROGRESS, a także KOSMOPOLIS 2020: TEATR, a w ramach każdej z nich znajdą Państwo 7 tematów których liczba odpowiada siedmiu dniom "zwykłego" festiwalowego tygodnia.