powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Łomża. Teatralna "Rekwizytornia Online" z dotacją MKiDN

Narodowe Centrum Kultury rozstrzygnęło nabór do programu dotacyjnego Kultura w sieci. Projekt Teatru Lalki i Aktora w Łomży zdobył 87 punktów i znalazł się na 19 miejscu wśród pozytywnie rozpatrzonych wniosków, kwota przyznanej dotacji wyniesie 53 000,00 zł.

Narodowe Centrum Kultury rozstrzygnęło nabór do programu dotacyjnego Kultura w sieci, finansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 60 000 000 zł trafi do 1182 beneficjentów w całym kraju na wsparcie lokalnych inicjatyw w obszarze kultury i kontynuację działalności kulturalnej i artystycznej w sieci w czasie epidemii koronawirusa.

Projekt Teatru Lalki i Aktora w Łomży zdobył 87 punktów i znalazł się na 19 miejscu wśród pozytywnie rozpatrzonych wniosków, kwota przyznanej dotacji wyniesie 53 000,00 zł. To dla nas bardzo dobra wiadomość, ponieważ przyznane dofinansowanie pozwoli nam zrealizować program i pomimo aktualnych ograniczeń zaznaczyć obecność kultury w domach naszych widzów.

- "Kultura w sieci" to program wyjątkowy w historii programów dotacyjnych finansowanych ze środków ministra kultury - zarówno pod względem budżetu, jak też tempa wdrażania. Został tak skonstruowany, by miał jak najszerszy zakres działania, dlatego obejmuje zarówno artystów, jak też podmioty sektora kultury (instytucje, fundacje, stowarzyszenia, osoby samozatrudnione itd.). To program - częściowo - pomocowy przygotowany w trosce o ludzi kultury, ale też wychodzący naprzeciw potrzebom odbiorców. Umożliwia twórcom dzielenie się efektami swojej pracy z publicznością.- podkreśla prof. Piotr Gliński, wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego. - Cieszę się, że tak szybko udało nam się rozstrzygnąć część dotacyjną.

W związku z sytuacją epidemiologiczną wszystkie spektakle i wydarzenia towarzyszące w Teatrze Lalki i Aktora w Łomży zostały wstrzymane do odwołania. Nasz Teatr już dawno wykroczył jednak poza granice swoich "czterech ścian". Obecna sytuacja nie oznacza zatem ograniczenia dostępu do kultury i teatru, z którą można obcować również w domowym zaciszu. Przez cały czas pracujemy, aby w możliwie jak największym stopniu ułatwić Wam dostęp do kultury i teatralnych zasobów.

"Rekwizytornia Online" jest programem, którego głównym motywem przewodnim jest "Klasyczna literatura dla dzieci w nowych dekoracjach". Nie mogąc zaprosić widzów do naszego teatru, mamy nadzieję, że zaproszą nas do swoich domów. W ramach projektu przygotowujemy zupełnie nowe wydarzenia, na które złożą się propozycje teatralno-literackie. Każde nagranie udostępnione będzie za pośrednictwem strony internetowej i mediów społecznościowych. Scenę teatru i widownię na czas realizacji programu online przekształciliśmy w studio teatralno-telewizyjne. Rezultaty naszej pracy będzie można zobaczyć już pod koniec maja.

Wkrótce zobaczymy się w sieci i miejmy nadzieję w najbliższej przyszłości w Teatrze!