powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Dzień Teatru Publicznego w Mazowieckim Teatrze Muzycznym

Od 18 do 21 maja na Facebooku Mazowieckiego Teatru Muzycznego im. Jana Kiepury (MTM) prezentowany będzie niepublikowany wcześniej zapis spektaklu "Jak się kochamy w domu?", przygotowany z okazji obchodów tegorocznego Dnia Teatru Publicznego.

"W tym roku Dzień Teatru Publicznego Mazowiecki Teatr Muzyczny obchodzi inaczej. Nie spotka się osobiście z widzami w murach teatru, ale zaprasza na wspólne świętowanie tego dnia online. Na tę okazję przygotował specjalną odsłonę spektaklu muzycznego >>Jak się kochamy w domu?<<, którego premiera odbyła się 14 lutego br." - napisała Agnieszka Kowacka z MTM w informacji przesłanej PAP.

">>Jak się kochamy w domu?<< to trzy historie o nas. O potrzebie i pragnieniu bliskości, o nieuniknionym poczuciu samotności. Dwóch biegunach, które się przyciągają i odpychają. To ponadczasowa, wielowymiarowa historia o budowaniu i rozpadzie relacji między ludźmi. To historia o miłości" - czytamy w zapowiedzi spektaklu.

Autorką libretta spektaklu muzycznego "Jak się kochamy w domu?" jest Klaudia Paź. Teksty piosenek napisał Kamil Banasiak, a muzykę skomponowała Urszula Borkowska. Przedstawienie wyreżyserowała Izabella Bukowska-Chądzyńska. Scenografię i kostiumy zaprojektowała Agata Skajster. Za reżyserię światła odpowiada Jędrzej Skajster.

W spektaklu występują: Izabella Bukowska-Chądzyńska, Marta Kurzak, Marta Wiejak/ Lidia Sadowa, Adrian Brząkała, Paweł Ciołkosz/ Marcin Kwaśny i Robert Kudelski.

Jak wyjaśniła Kowacka, "przez cztery dni, począwszy od 18 maja, na profilu MTM prezentowany będzie niepublikowany wcześniej materiał, przygotowany po to, aby wspólnie uczcić tegoroczny Dzień Teatru Publicznego".

Spektakl będzie można obejrzeć na stronie: www.facebook.com/MTeatr.