powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Bydgoszcz. Opera Nova odświętnie w sieci

Z okazji Dnia Teatru Publicznego na Facebooku Opery Nova wysłuchać będzie można jej dyrektora, Macieja Figasa, a dla uczczenia setnej rocznicy urodzin Jana Pawła II (18 maja), chórzyści Opery Nova wykonają fragment (słynne "Alleluja") z oratorium Jerzego Fryderyka Haendla "Mesjasz", którego sceniczna premiera miała miejsce w Bydgoszczy w 2000 r.

Dzień Teatru Publicznego, obchodzony w tym roku 16 maja, będzie miał przebieg nietypowy. Opera Nova nie zaprosi na spektakle "Bulwaru Zachodzącego Słońca", którego premiera nadal czeka na swój nowy termin, uzależniony od rozwoju sytuacji epidemicznej w kraju. Tymczasem w gmachu bydgoskiej Opery cały czas trwają przygotowania działów technicznych i pracowni plastycznych, krawieckich.

Wypowiedzi artystów przeniosły się do internetu i mediów społecznościowych. Tam też zamieścimy kilka słów od dyrektora Opery Nova, Macieja Figasa z okazji tegorocznego Dnia Teatru Publicznego, przypominających o święcie Teatru oraz, że wszyscy #CZEKAMY: Artyści na powrót na sceny, Publiczność - na widownie.

Niebawem na operowym kanale YouTube opublikujemy film nagrany przez chórzystów Opery Nova w domach oraz zmontowany przez naszą Pracownię Akustyczną: dla uczczenia setnej rocznicy urodzin Jana Pawła II (18 V br.) wykonany zostanie fragment (słynne Alleluja) z oratorium Jerzego Fryderyka Haendla "Mesjasz", którego sceniczna premiera miała miejsce w Operze Nova w 2000 r. Na telebimie nad wejściem głównym do Opery wyświetlimy fragment z papieskiego "Listu do artystów".