powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Lublin. Dzień Teatru Publicznego u Osterwy

Webinary z Edytą Ostojak oraz filmowy wywiad z aktorami proponuje Teatr Osterwy w ramach obchodów Dnia Teatru Publicznego.

Co roku o tej porze zaczynaliśmy informować o nadchodzącym Dniu Teatru Publicznego. Za symboliczną kwotę można było zakupić w kasie teatru bilety na wybrany spektakl. Kolejki, które ustawiały się w dniu tego święta świadczyły o ogromnym zainteresowaniu akcją i ogólnie: teatrem. W tym roku ze względu na zaistniałą akcję #czekamy.

Dzień Teatru Publicznego 2020 obchodzić będziemy wyjątkowo od 16 do 23 maja. Świętować będzie ponad 100 teatrów w kraju. Wszystkie działania zostały przeniesione do mediów społecznościowych i będą oznaczane #czekamy.

W tym roku Teatr Osterwy, podobnie jak inne ośrodki, nie może grać na scenie, ale chcemy być obecni dla widzów, dlatego przygotowujemy na te dni cykl wyjątkowych webinarów z Edytą Ostojak. Nasz aktorka zdradza w nim, jak zacząć pracę nad głosem, swoim ciałem, oddechem, by poczuć się pewniej podczas wystąpień publicznych, na scenie.

Webinary publikowane będą na profilu facebookowym jako pokazy premierowe w sobotę 16 maja, kolejny we wtorek 19 maja i piątek 22 maja.

Na zakończenie, 23 maja premierę będzie miał filmowy wywiad z aktorami naszego teatru, który współtworzyliśmy razem z widzami. Zebraliśmy pytania dotyczące wymarzonych ról, najgorszych scenicznych wpadek i pozateatralnych pasji. Szczere odpowiedzi naszych aktorów udostępnimy na naszych kanałach społecznościowych w sobotę, na zakończenie obchodów.