powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Sąd nakazał Newsweekowi publikację sprostowania dot. działalności szefa MKiDN

Sąd Okręgowy w Warszawie nakazał redaktorowi naczelnemu tygodnika "Newsweek Polska" sprostowanie nieprawdziwych informacji na temat działalności ministra kultury i dziedzictwa narodowego Piotra Glińskiego - poinformował w czwartek PAP resort kultury.

Jak wskazano w komunikacie MKiDN przesłanym PAP, chodzi o artykuł z września 2019 r. pt. "Minister kontra artyści", w którym m.in. wyrażono opinię, że minister kultury "firmuje morderczą dla artystów rewolucję kulturalną PiS". Jak podał resort, sąd nakazał sprostowanie czterech nieprawdziwych informacji zawartych w tym artykule.

Poinformowano również, że w wyroku, który zapadł w czwartek, nakazującym "Newsweekowi Polska" zamieszczenie sprostowania, Sąd Okręgowy w Warszawie uznał, że sprostowanie przesłane przez MKiDN do tygodnika "było rzeczowe i zasadne, a odmowa jego publikacji - nieuzasadniona".

Resort kultury wyraził satysfakcję z tego orzeczenia, które, jak podkreślono, "realizuje jedno z podstawowych praw społeczeństwa w demokratycznym państwie prawnym, czyli prawo do otrzymywania rzetelnej informacji dziennikarskiej".

Czwartkowy wyrok nie jest prawomocny.