powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Rzeszów. Piosenki o miłości w koncercie online z teatru Siemaszkowej

Znane utwory o miłości, największe szlagiery z filmów i teatru złożą się na koncert piosenki aktorskiej "Nie całuj mnie pierwsza", którym Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie uczci w sobotę Dzień Teatru Publicznego. Wydarzenie będzie transmitowane online.

Koncert piosenek o miłości to element akcji rzeszowskiego teatru #RZETEATR NATENCZAS/online. Wystąpią w nim: Michał Chołka, Mateusz Mikoś i Robert Żurek.

- Koncert "Nie całuj mnie pierwsza" święcił tryumfy podczas 26. Rzeszowskich Spotkań Karnawałowych. Błyskawicznie wyprzedane bilety, dużo śmiechu i wzruszeń, wiele pytań o możliwość przeżycia tego jeszcze raz, sprawiły, że tegoroczny Dzień Teatru Publicznego postanowiliśmy oddać we władanie "trzem tenorom" - zaznaczyła sekretarz literacka Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie Monika Midura.

Podczas koncertu będzie można usłyszeć m.in. popularne przeboje, takie jak: "Ach te baby", "Bella, bella donna", "Umówiłem się z nią na dziewiątą". Będą też mniej znane piosenki z przedstawień rzeszowskiej sceny m.in. z "Ermidy albo Królewny pasterskiej" w reż. Jana Nowary.

- Aktorzy dadzą popis swoich wokalnych i aktorskich umiejętności. Najpiękniejsze piosenki o miłości, jakie przez lata można było usłyszeć w rzeszowskim teatrze z ust męskich bohaterów, wybrzmią ponownie - tym razem z pustej, stęsknionej aktorów i publiczności dużej sceny - powiedziała Midura. Wykonawcom akompaniować będzie pianista Tomasz Jachym, a w roli narratora wystąpi Marek Kępiński.

Transmisję koncertu będzie można obejrzeć w sobotę o godz. 20 na FB i YouTube rzeszowskiego teatru.