powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Gdynia. Laureata XIII Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej poznamy we wrześniu

Doceniając wysoką rangę Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej w polskim życiu teatralnym i wagę corocznego spotkania w Gdyni najciekawszych autorów piszących dla teatru, a także złożonej z wybitnych fachowców Kapituły, Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza chce dołożyć starań, aby rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło w Gdyni w dniach 25-27 września 2020 - czytamy w komunikacie.

Szanowni Państwo,

zgodnie z regulaminem Kapituła Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej wyłoniła w ramach drugiego etapu procedury konkursowej pięć dramatów zakwalifikowanych do finału: Jarosław Jakubowski INCYDENT, Michał Lachman KAPELUSZ: RYS HAGIOGRAFII, Malina Prześluga DEBIL, Piotr Rowicki LISTEN TO YOUR HEART, Przemysław Wojcieszek SWIETŁANA.

Finał, czyli trzeci etap procedury, regulaminowo powinien mieć miejsce podczas majowego Festiwalu Polskich Sztuk Współczesnych R@Port. Jednak w związku z panującą pandemią Festiwal został w tym roku odwołany.

Doceniając wysoką rangę Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej w polskim życiu teatralnym i wagę corocznego spotkania w Gdyni najciekawszych autorów piszących dla teatru, a także złożonej z wybitnych fachowców Kapituły, Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza chce dołożyć starań, aby rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło w Gdyni w dniach 25-27 września 2020.

W tych dniach planujemy czytania/pokazy warsztatowe sztuk finałowych z udziałem Kapituły oraz publiczności, a także wyłonienie laureata GND. Tradycyjnie chcielibyśmy, aby po każdym z czytań, rozmowy z autorami przeprowadził Łukasz Drewniak.

Wcześniej, na przełomie maja i czerwca, finałowe dramaty zostaną zaprezentowane szerokiej publiczności online, w formie czytań przygotowanych przez Piotra Ratajczaka i aktorów Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza. O konkretnych, dziennych terminach prezentacji czytań i linkach do nich będziemy Państwa informować na bieżąco.

Zgłoszenia kandydatów do jury Alternatywnej Nagrody Dramaturgicznej, za które serdecznie dziękujemy, o ile ich autorzy wyrażą zgodę, przechodzą automatycznie do kolejnego konkursu.

Z wyrazami szacunku

Wojciech Zieliński

Dyrektor Naczelny Teatru Miejskiego w Gdyni