powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Wrocław. Studio CeTA otwiera się ponownie na produkcje audiowizualne

We wrocławskim Centrum Technologii Audiowizualnych CeTA od 18 maja możliwe będzie wznowienie realizacji projektów filmowych, telewizyjnych i multimedialnych. Z hal zdjęciowych, którymi dysponuje instytucja, będzie można korzystać na szczególnych zasadach.

"W związku ze stopniowym znoszeniem ograniczeń, w tym otwieraniem niektórych instytucji kultury, CeTA ponownie zaprasza do współpracy producentów audiowizualnych, których branża mocno ucierpiała z powodu wstrzymania produkcji i realizacji zdjęć" - napisał dyrektor CeTA Robert Banasiak w przesłanym PAP komunikacie.

Jak wyjaśnił, do dyspozycji producentów będą dwie hale zdjęciowe, w których możliwe jest wykorzystanie tradycyjnej scenografii lub realizacja ujęć w technologii greenscreen.

"Dzięki dużym przestrzeniom, zapleczu technologicznemu i odpowiedniej infrastrukturze, możliwa jest bezpieczna organizacja produkcji i planu zdjęciowego" - dodał Banasiak.

Jak podkreślono w komunikacie, w czasie epidemii każda realizacja będzie traktowana indywidualnie, a organizacja pracy na planie, mimo pewnych ograniczeń, zostanie dostosowana do potrzeb i możliwości.

"Od producentów wymagać będziemy respektowania nowych zasad higieny, dotyczących m.in. powszechnego stosowania środków odkażających dłonie oraz regularnego czyszczenia powierzchni dotykowych. Zaleca się również zapewnienie możliwie szerokiego dostępu do maseczek i rękawiczek" - podano.

Poza tym, konieczne będzie ograniczenie liczby osób obecnych na planie filmowym wyłącznie do członków ekipy, których udział jest niezbędny przy nagrywaniu danej sceny. W przypadku zasad wprowadzonych w CeTA, ekipa filmowa jednej produkcji nie może liczyć więcej niż 35 osób. Dodatkowo każdy członek ekipy przed wejściem na plan filmowy zobowiązany będzie do przejścia przez procedurę kontrolną oraz do podpisania i przekazania ankiety o stanie zdrowia.