powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Produkcje TR Warszawa na międzynarodowych festiwalach online

Film "Między nami dobrze jest" i rejestracja spektaklu "2007:Macbeth" z TR Warszawa pokazane zostaną w maju online w ramach hamburskiego festiwalu Thalia International oraz na 2. Online International Theatre Festival, który zorganizował portal TheTheatreTimes.com.

"TR Warszawa znalazł się w gronie instytucji artystycznych, których produkcje rekomendowane są w ramach programu Thalia International - międzynarodowego festiwalu organizowanego przez hamburski Thalia Theater" - poinformowała w środę PAP rzeczniczka prasowa teatru Kaja Stępkowska.

W ramach festiwalu Thalia International 13 maja zaplanowano pokaz online filmu "Między nami dobrze jest" w reżyserii Grzegorza Jarzyny (na zdjęciu). Wyprodukowana w 2015 r. przez TR Warszawa i koprodukowany przez Narodowy Instytut Audiowizualny adaptacja filmowa tekstu Doroty Masłowskiej dostępna jest na stronie ninateka.pl pod adresem (patrz link poniżej).

"Z kolei 15 maja br. międzynarodowa publiczność będzie mogła obejrzeć online dwie produkcji TR Warszawa w reżyserii Grzegorza Jarzyny - filmu "Między nami dobrze jest" oraz telewizyjnej wersji spektaklu +2007:Macbeth+ (patrz link poniżej) w ramach 2. Online International Theatre Festival" - czytamy w przesłanej informacji.

Stępkowska przypomniała, że Online International Theatre Festival organizowany jest po raz drugi przez jeden z największych międzynarodowych portali teatralnych TheTheatreTimes.com.