powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Łódź. Konkurs plastyczny dla dzieci w TM

Do wyboru między innymi "Hipopotam" i "Samochwała" Jana Brzechwy czy "Ptasie radio" i "Okulary" Juliana Tuwima, technika i forma wykonania prac dowolne - dziecięce ilustracje wybrane w konkursie organizowanym przez Teatr Muzyczny oprawią plastycznie słuchowisko przygotowywane przez Stowarzyszenie Grupa Teatralna Nota Bene. Prace do konkursu nadsyłać można do 20 maja do północy.

Organizatorzy konkursu: Teatr Muzyczny w Łodzi oraz Stowarzyszenie Grupa Teatralna Nota Bene zapraszają do udziału w konkursie plastycznym dzieci w wieku od 5 do 12 lat.

- Czekamy na zdjęcia prac plastycznych, które w dowolnej formie i technice zobrazują wybraną z zaproponowanej przez nas listy bajkę Tuwima lub Brzechwy - mówi Grażyna Posmykiewicz, dyrektor Teatru Muzycznego w Łodzi i wyjaśnia, że konkursowe prace zilustrują słuchowisko dla najmłodszych, złożone właśnie z wierszy tych dwóch poetów, a nad którym pracuje właśnie Grupa Teatralna Nota Bene.

Zwycięskie prace zostaną nagrodzone nie tylko publikacją w projekcie. Na laureata głównego czekają bilety do teatru, a na laureatów dodatkowych - płyty. Wszyscy laureaci mogą liczyć też na zestawy drobnych upominków.

Do wyboru jest piętnaście znanych wierszowanych bajek Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Wśród nich: "Hipopotam", "Kłamczucha", "Leń", "Samochwała", "O Grzesiu Kłamczuchu i jego cioci", "Okulary" czy "Ptasie radio". Pełną ich listę, podobnie jak regulamin konkursu, znaleźć można na stronie internetowej teatru (www.teatr-muzyczny.lodz.pl). Aby wziąć udział w konkursie należy wysłać zdjęcie pracy na adres e-mail: promocja.tm@gmail.com.

Wyniki konkursu zostaną opublikowane na oficjalnym fanpage'u Teatru Muzycznego w Łodzi: www.facebook.com/teatrmuzycznylodz 22 maja.