powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Łódź. Teatr Muzyczny wirtualnie

Wirtualny festiwal OFF/ON-Północna trwa. W najbliższy weekend Teatr Muzyczny proponuje spotkanie z mocnymi głosami młodego pokolenia. Podczas wspólnego koncertu będzie można zobaczyć laureatów dotychczasowych edycji konkursu Piosenki Aktorskiej im. Jonasza Kofty.

Na internetowej scenie pojawią się m. in. Dominika Kierpiec-Kontny, Dominik Mironiuk czy Kinga Zygmunt.

- Na finał zapraszamy na wyjątkowy koncert jednych z najciekawszych artystów młodego pokolenia - mówi Krzysztof Wawrzyniak, kierownik artystyczny festiwalu OFF-Północna i jego pomysłodawca. - W ramach jednego wydarzenia usłyszymy wszystkich laureatów poprzednich edycji konkursu piosenki aktorskiej - dodaje Wawrzyniak.

Podczas czterech weekendów projektu OFF/ON widzowie mogli zobaczyć koncerty i przedstawienia z minionych edycji festiwalu OFF-Północna. Teatr Muzyczny w Łodzi, który jest organizatorem wydarzenia, chciał w ten sposób zapewnić ciągłość imprezy, przełożonej na przyszły rok. - Podjęcie decyzji o przeniesieniu festiwalu na rok 2021 było trudne, ale stworzenie wirtualnej formy zapewniło nam pewnego rodzaju kontynuację i nie pozostawiło widzów całkowicie bez tego wydarzenia. - podkreśla Grażyna Posmykiewicz, Dyrektor Teatru Muzycznego w Łodzi. Formuła okazała się trafiona, a wszystkie festiwalowe wydarzenia zyskały kilkanaście tysięcy odsłon.

W najbliższy piątek, 15 maja, od godz. 18.00 w blogu Muzyczny Wirtualnie będzie można obejrzeć koncert laureatów pierwszej i drugiej edycji konkursu Piosenki Aktorskiej im. Jonasza Kofty. Widzowie usłyszą Dominikę Kierpiec-Kontny z zespołem Sąstąd, która w 2018 roku zachwyciła jury swoją interpretacją utworów "Ballada o dwóch koniach" oraz "Awinion", a rok później wzięła udział w 56. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Nie zabraknie też Dominika Mironiuka, aktora Krakowskiego Teatru Variété, który w Łodzi zajął drugie miejsce oraz duetu Anna Malek i Wojciech Bergander, w wykonaniu których jury doceniło wtedy m. in. "Absolutnie" Wojciecha Młynarskiego. Dziś oboje są uznanymi muzykami sesyjnymi. W ramach koncertu pojawi się też zwyciężczyni II konkursu w 2019 roku, Kinga Zygmunt, która zadebiutowała we Wrocławskim teatrze Współczesnym w spektaklu "Pogłosy". O wygranej w Łodzi przesądziły wówczas stylistyczna i interpretacyjna dojrzałość artystki, wykonującej piosenki "Jestem zmęczony" oraz "Tu". Na scenie wystąpi też Karol Donda, aktor spektakli "Like fake... historia, której nie było" i "Klub winowajców", który rok temu zajął w konkursie drugie miejsce. Koncert uzupełnią występy Bartłomieja Wiatera, którego głos można usłyszeć w polskiej wersji "Call of duty" oraz Katarzyny Hołyńskiej, której przyznano nagrodę specjalną Dyrektora Teatru Muzycznego w Łodzi. Po koncercie Teatr Muzyczny zaprasza na rozmowę online z artystami. Wydarzenie będzie dostępne w blogu Muzyczny Wirtualnie przez 48 godzin.

Niezależnie, w ramach festiwalowego programu toczą się działania edukacyjne, w tym wirtualne warsztaty, wykłady z edukatorami projektu O-Twórz Teatr: Joanną Wiśniewską, Szymonem Nygardem, Marią Gudejko, Katarzyną Potyralską-Stach, Michałem Jóźwikiem i Maciejem Pawlakiem. Część z nich odbywa się na żywo, za pośrednictwem aplikacji ZOOM.