powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Sopot. Propozycje Teatru na Plaży online

Warsztaty "Mój teatr lalek - zrób to sam", audycja "Ginczanka. Przepis na prostotę życia", kolejny odcinek "Plastusiowa" - to najbliższe wydarzenia Teatru na Plaży, w sieci.

14.05 (czwartek) godz. 11.00 "Mój teatr lalek - zrób to sam"

Zapraszamy 14 maja o godz. 11.00 na warsztaty dla dzieci "Mój teatr lalek - zrób to sam", który poprowadzi trójmiejska artystka Aleksandra Szumska.

W ramach akcji #zostańwdomu zrobimy swój własny domowy teatrzyk. W ramach filmowego warsztatu wykonamy mini scenę, scenografię oraz pacynkę, aby odegrać magiczne przedstawienie.

Aleksandra Szumska (1990r.) - absolwentka Rzeźby na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. W swoich pracach często podejmuje zagadnienia związane z odczuwaniem w wymiarze fizyczno-psychologicznym, relacjami międzyludzkimi i procesem w wymiarem egzystencjalnym. Posługuje się wieloma mediami: rzeźbą, ceramiką, wideo oraz rysunkiem. Z pasją prowadzi zajęcia z ceramiki artystycznej, rysunku i rzeźby dla dorosłych i dzieci.

Wydarzenie zrealizowane przy wsparciu finansowymi Miasta Sopotu

Kiedy? gdzie?

14.05 godz. 11.00 Kanały Facebook oraz Youtube Teatru na Plaży

***

15.05 (piątek) godz. 20.00 Audycja "Ginczanka. Przepis na prostotę życia" (na zdjęciu scena ze spektaklu)

Realizacja i prowadzenie: Małgorzata Wach

Goście: Agnieszka Przepiórska-Frankiewicz, Anna Gryszkówna

W audycji oprócz rozmowy z zaproszonymi gośćmi usłyszymy również fragmenty spektaklu oraz fragmenty wierszy Zuzanny Ginczanki. W audycji wykorzystano kilka utworów Michała Lamży ze spektaklu "Ginczanka. Przepis na prostotę życia".

Materiał był realizowany zdalnie, na falach pomiędzy Krakowem a Warszawą, a zostanie zaprezentowany na kanałach: Facebook oraz Youtube Teatru na Plaży dzięki uprzejmości Teatru Łaźnia Nowa, z którym to wspólnie wyprodukowaliśmy ten spektakl.

Kiedy? gdzie?

15.05 godz. 20.00 Kanały Facebook oraz Youtube Teatru na Plaży

***

17.05 (niedziela) godz. 11.00 "Plastusiowo" - miniserial dla dzieci - odcinek 4 - premiera

Trwają prace nad nowym serialem teatralnym online "Plastusiowo", który przygotowujemy wspólnie z Teatrem Czwarte Miasto. Premiera czwartego odcinka odbędzie się już w najbliższą niedzielę o godzinie 11.00 na naszej stronie oraz kanałach Youtube i Facebook.

W każdym odcinku zostaną zaprezentowane nowe przygody bohaterów znanych ze spektaklu "Szkolne przygody Tosi i Plastusia" na podstawie książki "Plastusiowy pamiętnik" Marii Kownackiej " a w reż. Dariusza Majchrzaka. Mimo, że #zostajemywdomu wcale się nie obijamy! Każdy z odcinków zostanie zrealizowany w innej technice teatralnej, a dodatkowo po każdej opowieści dzieci poznają warsztatowe sekrety teatru cieni, teatru lalki, animacji poklatkowej czy tworzenia postaci z papieru.

Na dzieci czeka specjalna e-mailowa poczta plastusiowa, gdzie można wysyłać swoje prace zainspirowane odcinkami serialu. Na autorów najciekawszych prac czekają nagrody!

Czwarty odcinek to rysowanie mąką, animuje Magdalena Kurek

Wydarzenie zrealizowane przy wsparciu finansowymi Miasta Sopotu

Kiedy? Gdzie?

17.05 godz. 11.00 Kanały Facebook oraz Youtube Teatru na Plaży

***

18.05 (poniedziałek) godz. 11.00 Wiosenna rozbiegówka - lekcja 6

Teatr na Plaży zaprasza wszystkie dzieci na cykl warsztatów Wiosenna rozbiegówka. Będą to zajęcia taneczno-ruchowe, które poprowadzą na zmianę w każdy poniedziałek o godzinie 11.00: Kamila Maik i Asia Nadrowska, artu Sopockiego Teatru Tańca.

Bazą do zajęć będzie taniec współczesny oraz elementy techniki tańca jazzowego. Głównym celem będzie rozbudzenie świadomości własnego ciała, poprawienie koordynacji oraz doskonalenie motoryki. Skupimy się na dynamice ruchu i jej eksploracji na różnych płaszczyznach, wykorzystując przy tym oddech.

Podczas najbliższych poniedziałkowych zajęć z Asią dzieci będą pracować z kontrastowymi względem siebie elementami takimi jak rozluźnienie i napięcie, wznoszenie i opadania, przyspieszanie i zwalnianie.

Natomiast podczas zajęć z Kamilą nie zabraknie nauki kręcenia piruetów czy też zgłębiania wiedzy z zakresu baletu, akrobatyki i gimnastyki artystycznej.

Zapraszamy do wspólnej nauki i zabawy!

Fot. Jurek Bartkowski

Wydarzenie zrealizowane przy wsparciu finansowymi Miasta Sopotu

__________________________________________________________________

Więcej o prowadzących:

JOANNA NADROWSKA - Tancerka, instruktorka, choreograf. Od 2012 roku jest tancerką w Sopockim Teatrze Tańca. Współzałożycielka Trójmiejskiego Kolektywu Twórczego. Obecnie prowadzi zajęcia taneczne w trójmiejskich szkołach tańca.

KAMILA MAIK - Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Gdansku. Od najmłodszych lat tańczyła na deskach Opery Bałtyckiej i Filharmoni Baltyckiej w Gdansku. Szkoliła swoje umiejętności tańca współczesnego pod okiem Andrzeja Morawaca, Joanny Czajkowskiej i Jacka Krawczyka oraz wielu warsztatach. Jest dyplomowaną tancerka tańca współczesnego, baletu oraz tańca charakterystycznego. Od 2015 roku związana z Sopocki Teatr Tańca z którym zrealizowała i współtworzyła takie spektakle jak "SYS 212" , "Przedmiot Nieocenionej Wartości", "Bajadera" "Lechistan Pany Arka" "Melancolia" "Ostatnie Piętro" oraz "Dyskretny Urok Picassa". Działa w kolektywie "Mololo" z którym zrealizowała spektakl "Czerwony Kapturek w gothic stajlu" oraz "#M19". Wzięła udział w festiwalu Pestka ze spektaklem "Slavery still exists". Realizuje nie tylko projekty teatralne ale również bierze udział w realizacji teledysków trójmiejskich i zagranicznych twórców muzycznych.

W roku 2018 została laureatką prestiżowej nagrody " Sopocka Muza dla Młodego Twórcy". Od 2014 roku jest głównym trenerem tańca współczesnego oraz jazzowego w KS Kokartka z wieloma sukcesami swoich podopiecznych. Kamila jest niezwykle charyzmatyczną osobą, na zajęciach jest bardzo wymagająca, ale zawsze wspiera swoich podopiecznych i wie ze dobra atmosfera na zajęciach to podstawa. Taniec ma we krwi od najmłodszych lat a mimo to nieustannie się rozwija na polskich i zagranicznych warsztatach tanecznych.

Kiedy? Gdzie?

17.05 godz. 11.00 Kanały Facebook oraz Youtube Teatru na Plaży

Więcej informacji: www.teatrnaplazy.pl