powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Kielce. "Schwarzcharakterki" na Dzień Teatru Publicznego

Bez kolejek, bez widzów, ale razem - tak, w wyniku pandemii, będą wyglądały obchody Dnia Teatru Publicznego 2020. Teatr im. Żeromskiego włącza się w przedsięwzięcie poprzez udostępnienie nagrania ostatniej swojej premiery - "Schwarzcharakterek" Martyny Wawrzyniak w reżyserii Remigiusza Brzyka.

Co roku, mniej więcej o tej porze, mówiliśmy, że w teatrze - i nie tylko w teatrze - "grosze grają rolę". To hasło obchodzonego od 2015 Dnia Teatru Publicznego i akcji "Bilet do teatru za grosze". W tym roku będzie inaczej. Cała akcja Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a koordynowana przez Instytut im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, którą przeprowadzi 100 teatrów w całej Polsce, przeniesie się do Internetu. Nie zabraknie symbolicznych gestów przypominających o tym, że teatr działa jako instytucja kultury i świątynia sztuki dla każdego w Polsce i na świecie.

Teatr im. Stefana Żeromskiego postanowił włączyć się w przedsięwzięcie poprzez udostępnienie nagrania ostatniej prapremiery "Schwarzcharakterek" (na zdjęciu) Martyny Wawrzyniak w reżyserii Remigiusza Brzyka w Dzień Teatru Publicznego. Spektakl będzie dostępny na teatralnym kanale YouTube 16 maja w godzinach 19.00-24.00.

Na zakończenie akcji, 23 maja aktorzy zaprezentują fragmenty "Zemsty" Aleksandra Fredry pod opieką artystyczną Dawida Żłobińskiego - wydarzenie zostanie zrealizowane w Teatrze i zarejestrowane, a następnie udostępnione widzom online.

W oczekiwaniu na powrót do normalności #czekamy na Państwa w domach przed monitorami i odbiornikami telewizyjnymi.