powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Kraków. Maj w Krakowskim Teatrze Variété

Krakowski Teatr Variété zachęca do wspólnego spędzenia czasu w wymiarze online. Zarówno na profilu teatru na Facebooku, jak i na Instagramie nie zabraknie atrakcji dla widzów.

Dobrym duchem Teatru, od początku jego istnienia, jest postać Mariana Hemara - komediopisarza i poety międzywojennej Polski. Twórczość jednego z najwybitniejszych polskich satyryków przybliży nowy cykl nagrań pt. "Rok z Hemarem". W mediach społecznościowych teatru będzie można zapoznać się z wierszami i fragmentami tekstów tego autora w interpretacji aktora, reżysera oraz dyrektora Teatru Variété Janusza Szydłowskiego.

Na Instagramowy profil Teatru warto także zajrzeć dla rozmów z serii "10 pytań do", podczas których aktorzy oraz twórcy spektakli odpowiadają na pytania dotyczące ich pracy. To również dobra okazja, by podpatrzeć, jak aktualnie spędzają czas w swoich domach. Dotychczas, w wirtualnych spotkaniach udział wzięli m.in. Magda Szczepanek, Karol Wolski, Sabina Karwala, Łukasz Szczepanik, Agnieszka Tylutki i Karol Drozd, a także odtwórczynie roli Roxie Hart z musicalu "Chicago" - Ewelina Adamska-Porczyk oraz Barbara Kurdej-Szatan.

Atmosferę teatralnych wydarzeń, do których mamy nadzieję już niebawem powrócić, przypomną także kolejne fragmenty spektakli oraz materiały archiwalne dostępne online.

Maj to wyjątkowy miesiąc dla Krakowskiego Teatru Variété również ze względu na 5 urodziny, które w tym roku obchodzi. To właśnie 31 maja 2015 roku, premierą spektaklu "Legalna blondynka" w reżyserii Janusza Józefowicza, zainaugurowano jego działalność. Z tej okazji Teatr zaprasza wszystkich do świętowania jubileuszu w wyjątkowej formie online. Więcej informacji na temat programu urodzin już wkrótce!

Profil Krakowskiego Teatru Variété na Facebooku: https://www.facebook.com/krakowskiteatrvariete/

Profil Krakowskiego Teatru Variété na Instagramie: https://www.instagram.com/teatrvariete/