powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. NCK do środy czeka na rekomendacje dot. dalszego funkcjonowania domów i ośrodków kultury

Pracujemy nad projektem rekomendacji dalszego funkcjonowania domów, ośrodków i centrów kultury w czasie epidemii - napisał w poniedziałek na Twitterze dyrektor NCK prof. Rafał Wiśniewski. NCK czeka na opinie do środy, do godziny 10.

Na stronie NCK podano, że Wiśniewski został powołany w skład Zespołu Antykryzysowego przy Ministrze Kultury i Dziedzictwa Narodowego, by przedstawić propozycje rekomendacji w zakresie dalszego funkcjonowania domów i ośrodków kultury w okresie epidemii.

"NCK od lat bardzo ściśle współpracuje i pozostaje w stałym, bieżącym kontakcie z lokalnymi instytucjami kultury - beneficjentami programów dotacyjnych, którymi zarządza, m.in. Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne, Bardzo Młoda Kultura, Infrastruktura Domów Kultury, oraz uczestnikami cyklicznych projektów, np. Zaproś nas do siebie! czy Ogólnopolska Giełda Projektów" - podkreślono.

Dodano, że opierając się na informacjach uzyskiwanych podczas kontaktów bezpośrednich, przekazywanych na bieżąco przez współpracujące z nimi instytucje samorządowe, jak również pozyskanych w ostatnich tygodniach za pośrednictwem ogólnopolskiego badania domów kultury, w trybie pilnym NCK opracowuje dla ministra kultury projekt rekomendacji w zakresie dalszego funkcjonowania domów, ośrodków i centrów kultury.

"Wszystkich menedżerów zarządzających tymi lokalnymi instytucjami kultury bardzo serdecznie zapraszamy do zgłaszania swoich propozycji i sugestii w tym zakresie" - zachęca NCK. "Chcemy skonfrontować wasze głosy z naszymi dotychczasowymi przemyśleniami, dlatego wszystkich zainteresowanych prosimy o pilne przesłanie rekomendacji do środy, 13 maja, do godz. 10 pod adresem: domykultury@nck.pl" - wskazano.