powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Nowości księgarni "Prospero"

Księgarnia "Prospero" w Instytucie Teatralnym mimo pandemii wciąż działa online i znaleźć ją można pod adresem prospero.e-teatr.pl. Oto wieści z księgarni, informacje o hitach sprzedażowych i zapowiedzi wydawnicze.

Ogromnym powodzeniem w ostatnim czasie cieszą się książki Witolda Sadowego: "Przekraczam setkę", "Jedyne, co mi zostało: pamięć", "A życie toczy się dalej". Poza tym prym wiodą pozycje takie jak "Kontakt improwizacja w Polsce", "Moje życie w teatrze" Krzysztofa Miklaszewskiego oraz wznowienia klasycznych tekstów: "Dziady. Teatr święta zmarłych" Leszka Kolankiewicza i "Mróz" Thomasa Bernharda. Do dyspozycji czytelników pozostaje ponad 300 tytułów za połowę ceny.

Jeszcze w maju ukażą się "Historia seksualności. Tom 4: Wyznania ciała" Michela Foucault" (Słowo/Obraz Terytoria), dramaty Jana Wilkowskiego "Spowiedź w drewnie" i Zofii Posmysz "Czy to temat?" (IBL), powieść Roberta Walsera "Zbój" oraz "Nieświadome na scenie. Witkacy i psychoanaliza" Pawła Dybla (Universitas).

Czerwiec przyniesie natomiast pierwszy tom dramatów Thomasa Bernharda (Czytelnik), antologię tekstów "Teorie awangardy" (WUJ) i wznowienie opowiadania "Alef" Jorgesa Luisa Borgesa (PIW).

Wysyłki książek odbywają się cały czas w takim samym trybie - dwa razy w tygodniu, możliwy jest też odbiór osobisty we wtorki i w piątki w g.9-12.