powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Wrocław. Festiwal Dialog-Wrocław przeniesiony na przyszły rok

Nieprzewidywalna sytuacja z wirusem Covid-19, który opanował nasz świat, zmusza organizatorów do przesunięcia w czasie terminu kolejnej odsłony festiwalu planowanej na październik tego roku.

Dzięki przychylności Pana Prezydenta Jacka Sutryka i zapewnieniu przeniesienia finansowania Festiwalu na przyszły rok, już dziś zapraszamy Państwa na 10. jubileuszowy Międzynarodowy Festiwal Teatralny DIALOG - WROCŁAW, który obecnie planowany jest w dniach 9-16 października 2021 r.

Mamy nadzieję, że wszyscy wtedy się spotkamy i będziemy w pełni celebrować i doświadczać osobiście TEATRU.

Życzę zdrowia i pozytywnej energii,

Krystyna Meissner

Dyrektor Artystyczny MFT DIALOG - WROCŁAW

Pierwsza edycja Festiwalu Dialog-Wrocław odbyła się w 2001 roku, a jej celem było doprowadzenie do spotkania artystów teatru z Zachodu i ze Wschodu.

***

Jak podkreślają organizatorzy festiwalu, od początku był on miejscem nie tylko prezentacji spektakli teatralnych, ale przede wszystkim przestrzenią wolnej wymiany poglądów i dyskusji na tematy związane ze współczesnością. "Artyści i intelektualiści zapraszani do udziału w Festiwalu, wychodząc od spektakli teatralnych, próbowali odpowiadać na podstawowe z perspektywy naszej koegzystencji społecznej pytania: kim jesteśmy? dokąd zmierzamy? czego się boimy? czemu powinniśmy się przeciwstawiać?" - można przeczytać na stronie festiwalu.

Dzięki Festiwalowi Dialog-Wrocław do Polski trafili, często po raz pierwszy, najwybitniejsi twórcy światowego teatru. Na Festiwalu swoje spektakle prezentowali też najważniejsi polscy twórcy, m.in. Krystian Lupa, Krzysztof Warlikowski, Grzegorz Jarzyna, Jerzy Grzegorzewski czy Jan Klata.