powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Kraj. Nowe terminy Festiwalu Wschód Kultury 2020

Festiwal Wschód Kultury - Inny Wymiar w Białymstoku odbędzie się pod koniec sierpnia, a jego odsłona lubelska - Inne Brzmienia oraz rzeszowska - Europejski Stadion Kultury - we wrześniu - poinformowano na stronie Narodowego Centrum Kultury.

Białostocka edycja Wschodu Kultury, znana pod nazwą Inny Wymiar, odbędzie się w dniach 20-23 sierpnia, natomiast terminy festiwali w Rzeszowie i Lublinie przesunięto na pierwszą połowę września.

W komunikacie NCK wyjaśniono, że "wspólna decyzja Narodowego Centrum Kultury i miast partnerskich o wrześniowym terminie jest spowodowana trwającą epidemią SARS-CoV-2 oraz ograniczeniami dotyczącymi zgromadzeń publicznych i imprez masowych, obowiązującymi w całym kraju".

Wschód Kultury - Inne Brzmienia w Lublinie zaplanowany jest w dniach 3-6 września. Cykl festiwali zamknięty zostanie jubileuszową 10. edycją Europejskiego Stadionu Kultury, która odbędzie się od 11 do 13 września w Rzeszowie.

Zaznaczono, że "organizacja festiwalu w planowanych terminach jest uzależniona od tempa znoszenia przez rząd ograniczeń związanych z koronawirusem i wejścia w życie przepisów zezwalających na imprezy masowe".

Wschód Kultury to cykl festiwali organizowanych w Rzeszowie, Lublinie i Białymstoku w ramach współpracy kulturalnej miast Polski Wschodniej z krajami Partnerstwa Wschodniego. Ideą projektu jest wspólne odkrywanie tego, co niepowtarzalne w każdej z kultur, twórczy dialog, wymiana doświadczeń i artystycznych doznań.

Jak napisano, "jest to największe tego typu przedsięwzięcie w Polsce, które łączy działania trzech miast w jeden spójny projekt".

Program festiwali opiera się przede wszystkim na inicjatywach lokalnych instytucji kultury i artystów, wymianie projektów między miastami, a także współpracy z artystami z krajów Partnerstwa Wschodniego.

Więcej informacji o każdym z wydarzeń znajduje się na stronie internetowej www.wschodkultury.eu.