powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Trójmiasto. Autorskie oprowadzanie po programie Between.Pomiędzy

Twórcy Kosmopolis 2020 - Festiwalu Between.Pomiędzy - Tomasz Wiśniewski, Katarzyna Kręglewska i David Malcolm - oprowadzać będą niewielkie grupy po siedmiu wybranych wydarzeniach festiwalowych. Każdy z nich poprowadzi daną grupę nieco odmiennymi ścieżkami.

KOSMOPOLIS 2020

CURATED TOURS: FESTIWALOWA ŚCIEŻKA Z PRZEWODNIKIEM

Jak wszystko w maju 2020, wypracowany w ubiegłych latach program "Czytanie Sceny" przybiera nieco odmienną formułę. Festiwal postrzegamy jako dzieło otwarte, składające się z 21 rozdziałów, które każdy może odczytywać na swój własny sposób, w całości, bądź - tak chyba będzie najczęściej - wyrywkowo. Na stronie internetowej www.between.org.pl udostępniamy przez cały tydzień bezpłatnie materiały przypisane poszczególnym rozdziałom. Znajdziecie tu krótkie etiudy filmowe, czytania poezji - Mimi Khalvati, Davida Constantine'a, Suzanne Walsh, Tatendy Matsvai - przedstawienia uznanych teatrów, choćby Gardzienic, Pieśni Kozła, Wierszalina, czy Teatru Wybrzeże. Strona ma swoją odsłonę w języku polskim i w języku angielskim. Rozdziały tytułujemy najprościej: "Teatr", "Literatura", "Galeria", czy "Wydawnictwa". Mamy świadomość, że w przygotowywanym naprędce, ciągle nieukończonym, fragmentarycznym labiryncie można odnaleźć coś bardzo wartościowego, ale można też zbłądzić.

Dlatego proponujemy studentom i doktorantom zainteresowanym współczesną literaturą i teatrem autorskie oprowadzanie po przygotowanych w programie atrakcjach. Twórcy Kosmopolis 2020 - Tomasz Wiśniewski, Katarzyna Kręglewska i David Malcolm - oprowadzać będą niewielkie grupy po siedmiu wybranych wydarzeniach festiwalowych. Każdy z nich poprowadzi daną grupę nieco odmiennymi ścieżkami. W zwieńczeniu programu każdy z prowadzących spotka się ze swoją grupą na podsumowującym ścieżkę webinarium, podczas którego będzie okazja na wymianę spostrzeżeń, obserwacji, podzielenie się wątpliwościami i olśnieniami.

Program prowadzony będzie w języku polskim oraz w języku angielskim. Grupy nie będą przekraczać 12 uczestników. Prosimy o przemyślane decyzje dotyczące deklaracji uczestnictwa. Pierwszeństwo przysługuje słuchaczom Uniwersytetu Gdańskiego. Jeśli chcesz wziąć udział w programie napisz na adres: festiwal@between.org.pl wpisując w temacie CURATED TOURS. Zgłoszenia przyjmujemy do 10 maja 2020. O kwalifikacji decyduje kolejność zgłoszeń.

Nie wiesz czym jest festiwal Between.Pomiędzy? Sprawdź na FB, Instagramie oraz na stronie internetowej www.between.org.pl

***

Festiwal organizowany jest w ramach obchodów Jubileuszu 50-lecia Uniwersytetu Gdańskiego przez wykładowców, studentów i absolwentów Zarządzania Instytucjami Artystycznymi i Wiedzy o Teatrze. Wspólnie planujemy otwarcie kierunku na poziomie magisterskim: Zarządzanie i Komunikacja w Sztukach Scenicznych.