powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Sosnowiec. Teatr Zagłębia tworzy ogród, prosi o rośliny

Teatr Zagłębia w Sosnowcu (Śląskie) tworzy ogród na terenie przyległym do swojego budynku. W czwartek artyści zaapelowali do mieszkańców o przynoszenie roślin, które będą potem mogli oglądać w Ogrodzie Teatralnym.

"Chcemy zwrócić ten teren mieszkańcom Sosnowca" - powiedziała dyrektorka teatru Iwona Woźniak.

Zielony teren przy obiekcie został wyrównany, gotowe są już ławki i donice. Teatr zaprasza do współpracy przy tworzeniu ogrodu mieszkańców Sosnowca i okolic - każdy może przynieść swoją roślinę do teatru, by stała się częścią tej przestrzeni. Placówka przyjmuje takie, które nadają się do zasadzenia bezpośrednio w ziemi lub donicy. Można je zostawiać na portierni codziennie do godz. 19. W przypadku pytań do dyspozycji pozostaje koordynator akcji Paweł Ptak pod numerem telefonu 883 100 995.

Otrzymane rośliny będą sadzone stopniowo w ciągu dwóch najbliższych tygodni. W tym samym czasie w ogrodzie pojawiać się będą kolejne elementy małej architektury, a oficjalne otwarcie Ogrodu Teatralnego nastąpi pod koniec maja. Na jego terenie planowane są działania artystyczne, jednak ich przeprowadzenie i forma będą ściśle zależały od rozwoju sytuacji epidemicznej.