powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Kraków. Teatr Nowy Proxima udostępnia bezpłatnie spektakl "Koniec śmierci"

Tomasz Bazan, jeden z najciekawszych i najbardziej uznanych polskich choreografów, zrealizował spektakl na podstawie trylogii Liu CiXin, której głównym tematem jest ludzkie ciało.

Aktorzy, Krystyna Lama Szydłowska i Patryk Rybarski, pozbawieni zmysłu wzroku przez cały czas trwania spektaklu, budują opowieść za pomocą dotyku, bazując na tekście "Koniec śmierci" chińskiego pisarza Liu Cixina, trzeciej części cyklu "Wspomnienie o przeszłości Ziemi" oraz obrazie "Zrozumieli, że ich zdolność nieczucia się samotnymi ma wysoką cenę, bo jest nią groźbą nieczucia czegokolwiek" Muntean/Rosenblum.

W spektaklu zobaczymy wicemistrza świata w pole dance Patryka Rybarskiego, który swój warsztat taneczny doskonalił przy wielu produkcjach teatralnych, muzycznych, telewizyjnych takich jak : "Metro", "Koty", "Taniec Wampirów", "Upiór w Operze". Partneruje Patrykowi Krystyna Lama Szydłowska, znakomita choreografka, performerka i tancerka związana m.in. ze Starym Browarem w Poznaniu.

"Koniec śmierci" odnosi się do idei poszukiwań sposobów transplantacji świadomości ludzkiej w nośniki cyfrowe. To próba wejścia w dyskurs prowadzony obecnie w największych ośrodkach technologicznych świata.

Aby obejrzeć spektakl wystarczy na adres rezerwacje@teatrnowy.com.pl wysłać mail o treścią "Jestem osobą pełnoletnią, proszę o udostępnienie linku do spektaklu "Koniec śmierci".