powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. MKiDN: Creatives Unite - start europejskiej platformy wspierającej artystów

Komisja Europejska uruchomiła platformę Creatives Unite, której celem jest pomoc artystom, wykonawcom i innym osobom pracującym w sektorze kultury i kreatywnym w łatwiejszym dzieleniu się informacjami podczas obecnego kryzysu - poinformowało MKiDN.

Ministerstwo Kultury przekazało, że "inicjatywa została zaakceptowana m.in. przez Polskę podczas wideokonferencji ministrów kultury UE z 8 kwietnia 2020 r., w której uczestniczył wiceminister kultury Paweł Lewandowski".

W komunikacie MKiDN napisano, że "europejskie sektory kulturalne i kreatywne zostały mocno dotknięte epidemią koronawirusa, a platforma Creatives Unite jest odpowiedzią Komisji Europejskiej na trwający kryzys". "Jej celem jest stworzenie przestrzeni wymiany pomysłów i inicjatyw oraz współtworzenia rozwiązań. Projekt jest inicjatywą Mariya Gabriela, komisarza ds. innowacji, badań, kultury, edukacji i młodzieży, i uzyskał wsparcie Parlamentu Europejskiego" - dodano.

Poinformowano, że w zarządzaniu platformą pomoże Creative FLIP, pilotażowy projekt Parlamentu Europejskiego realizowany przez Komisję Europejską, a kierowany przez Instytut Goethego we współpracy z europejską siecią Creative Hubs Network i innymi partnerami. "Oferuje ona wspólną przestrzeń dla wszystkich osób poszukujących informacji na temat inicjatyw sektora kultury i sektora kreatywnego reagujących na kryzys związany z koronawirusem. Platforma daje dostęp do wielu istniejących zasobów oraz licznych sieci i organizacji. Oferuje również możliwość współtworzenia projektów" - wyjaśniono w komunikacie.

Adres portalu: https://creativesunite.eu/.