powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Toruń. Transmisja online i Niedziela w Teatrze Horzycy

W dniach 7-10 maja Teatr Horzycy zaprasza na transmisję pokazu finałowego warsztatów w ramach projektu "Art-streaming" Lato w teatrze oraz na czytanie przez aktorkę Annę Magalską baśni z indonezyjskiej wyspy Bali.

Art-streaming - Lato w Teatrze | transmisja online

7 maja godz. 18:00

"Nie moja wina, że żyję w czasach w jakich żyję". Zapraszamy na transmisję pokazu finałowego warsztatów w ramach projektu "Art-streaming" Lato w teatrze.

Pokaz porusza temat wideo, które oglądamy i wrzucamy w media społecznościowe. Podczas pracy wspólnie szukaliśmy odpowiedzi na pytania związane z aktywnością w sieci. Jakie wartości niosą za sobą oglądane przez nas treści? Co pociąga w świecie youtuberów, a co nas odpycha? Spróbowaliśmy też rozszyfrować, czym jest tytułowy art-streaming i rozmawialiśmy o tym, czym dla młodych ludzi jest sztuka.

Pokaz jest energetyczną i szczerą wypowiedzią młodzieży na temat współczesnego świata zdominowanego przez technologię. Jest to efekt pracy grupy młodych osób na warsztatach teatralnych, filmowych, muzycznych, modowych i promocyjnych, które odbyły się w Teatrze Horzycy w lipcu 2019 r.

Link do premiery:

https://www.facebook.com/TeatrHorzycyTorun/posts/2965374753521082

Lato w teatrze jest programem Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego finansowanym ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Dofinansowano ze środków budżetu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego

***

Niedziela w Teatrze Online | "Gekon Maruda"

10 maja godz. 11:00

10 maja kolejna "Niedziela w Teatrze" online. Tym razem usłyszymy tradycyjną baśń z indonezyjskiej wyspy Bali "Gekon Maruda" z książki "Opowieści Ziemi".

Książka ta to zbiór siedmiu ponadczasowych opowiadań pochodzących z rdzennych kultur z całego świata, których wspólnym motywem jest relacja z Ziemią - wątek wciąż centralny dla wielu społeczności.

Baśń przeczyta aktorka Teatru Horzycy, Anna Magalska. Przygotowaliśmy także propozycje interaktywnych zabaw dla najmłodszych - sadzenie domowych roślin oraz teatrzyk cieni do samodzielnego wykonania.

Informacje o książce:

"Opowieści Ziemi", Dawn Casey

Tłumaczenie: Joanna Miś-Skrzypczak

https://musszelka.pl/?page_id=834